Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

@IzTaPa: Weight loss zone je pod cardio? Tohle neznám. Vím jenom tolik, že v praxi na rozdíl od učebnicových pouček neexistují hranice typu "odtud potud spaluju cukry a odtud už tuky" - tělo samozřejmě bere energii ze všech souběžně, podle typu zátěže v různých poměrech. Nechci se tahat o slovíčka, k čemuž vede jakékoliv zjednodušení, a nechci tady psát sáhodlouhé romány, k čemuž vede pokus o podrobné vysvětlení (a navíc nejsem odborník, jenom mám něco načteno a o dost méně vyzkoušeno). Můžu jenom naťuknout: "Tuky hoří v sacharidovém ohni".

Jo a z vlastní zkušenosti (sundal jsem před dvěma roky za 3 měsíce 15 kilo) si myslím, že když chci hubnout, tak bez občasného boje s pocitem hladu nebo s "mlsnou" to prostě nejde, občas člověk prostě musí zatnout zuby. Bez práce nejsou koláče.

 

spalujes oboje, energii z tuku i z cukru. jen ta balance se mezi v zavislosti na tepu. zkus treba toto:

 

http://www.livestrong.com/article/90894-fat-burning-vs.-cardio-heart/

A heart-rate zone that improves cardiovascular fitness is defined as between 55 and 80 percent of maximum heart rate, according to The American College of Exercise. A less-conditioned individual may see benefits to her heart health at the lower levels of this recommended zone while an athlete needs to work at a higher intensity to improve fitness. The fat-burning zone occurs at the lower end of the cardio zone?between 55 and 70 percent of maximum heart rate. When working at this intensity, a greater percentage of calories burned comes from stored fat.

 

ta 'individualita', o ktere pises, je mozna dana tim, ze ne vzdy plati vseobecna poucka, ze max. heart rate = 220 - age. v mych 36ti by to vychazelo max rate 184, ale v lete jsem se na kole do dostal i na 195 a jeste tam nejaka mala rezerva byla :)

http://www.digifit.com/heartratezones/maximum-heart-rate.asp

 

s jidlem mas naprostou pravdu - bez zmeny toho, co clovek ji, se zadne zmeny nedockas.

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky přidám svojí životní zkušenost. Po změně životního stylu jsem se při výšce 175 cm postupně z 68 Kg dopracoval až na 98 Kg. Při váze 68 Kg jsem dělal 21 shybů. Při váze 98 Kg jsem s hrůzou zjistil, že neudělám ani jeden - zrovna když jsem chtěl dětem ukázat, jak se ty shyby dělají :-). Nejhorší ale bylo, že mě začaly bolet záda a doktorka mi řekla, že jsem tlustý a mám ochablé svaly a pokud to nezměním, tak mě ty záda budou bolet pořád a čím dál více. Na sport jsem neměl a vlastně nemám moc času, takže jsem si dal o víkendu nějaký ten pomalý běh, sem tam squash, plavání nebo golf a hlavně jsem omezil v jídelníčku uzeniny kromě šunky, zařadil jsem více zeleniny a taky jsem omezil večerní pití vína. Za zhruba rok a půl jsem se dostal na nějakých 75 Kg a pak jsem nějak polevil a jsem teď na 80 Kg, takže jsem začal aktuálně po ránu trochu cvičit, více chodit pěšky (v zimě mi běhání nedělá dobře na dýchací cesty) a "jezdit" u televize na rotopedu a mým cílem je dostat se znovu někam na 75 Kg, což bych považoval za optimální hmotnost vzhledem k mé výšce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobne u mňa. Sedavé zamestnanie - výsledok 90 kg pri 170 cm. Tak som sa teda do toho dal a kombináciou rýchlej chôdze, plávania a nežrania (len toľko aby som nebol hladný) som sa dostal na 77 kg. Potom som zaradil aj beh a dostal som sa na 67 kg - stále som však mal "panděro" (mám útle kosti), ale neriešil som to už. Postupom času, keďže som záťaž až tak moc nedvíhal, sa telo záťaži prispôsobilo, do toho sa pridalo hrešenie na stravu (dám si ešte túto klobásku/koláč ..., veď to vybehám) a znova som sa postupne dostal na 90 kg. Keď ma to prestalo baviť, začal som behať znova a dostal som sa na konci jesene minulého roka do celkom slušnej kondičky (na mňa teda) - behával som 12 km vzdialenosti - ale pomaly, tak do 9 km/h a váhu som stlačil na 80 - 81 kg. Lenže do toho prišiel zápal priedušiek s angínou a vianoce tomu dali zasa zabrať a výsledkom je 84 kg. Našťastie choroba ustúpila a začal som teda behať na páse v posilke. Dúfam, že sa dostanem do takého stavu aby som mohol začať aspoň na 3/4 stavu ako som bol na jeseň. Ak sa podarí, aspoň na nejakých 75 kg by som sa chcel dostať. Problémom u mňa nie je pohyb, ale slabá vôľa pri dodržovaní životosprávy - strašne rád jem :-) a nejaké to "pitivo" tiež slušne poťahujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za posledny polrok som dal dole 12,5kg, ale asi 30 este treba :D

2x do tyzdna aspon hodinu nejaky pohyb (bedminton/tura), vynechane vecere (nemam problem nejest, mam problem jest len malo ked uz zacnem jest) = rovnomerne klesa vaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

vyser sa na to!! po 19.00 uz zeriem len a len mrkvu. super na cholesterol, kopec vitaminov a este to aj dobre chuti. len ta plznicka sa k tomu nehodi, to je pravda ;)

 

momentalne 170cm/70kg ale trebalo by este zo 5 kilo pribrat :flex:

ale jankooo... no mrkvu chrumes. 70kg som mal v siestej triede na zakladnej skole... ale je pravda ze som bol vyssi :)

 

Chlap co nema 100 kilo neni chlap ;)

 

Konfucius by to lepsie nepovedal

 

 

chlap co nema 100 kilo neni brav? ;)

 

...no co myslis, pernicku? :)

 

za posledny polrok som dal dole 12,5kg, ale asi 30 este treba :D

 

2x do tyzdna aspon hodinu nejaky pohyb (bedminton/tura), vynechane vecere (nemam problem nejest, mam problem jest len malo ked uz zacnem jest) = rovnomerne klesa vaha.

 

blahozelam :) mna to tiez caka. aktualne 127kg/190cm, posledny rok +10kg.. cele zle. Ale je fakt, ze ked som mal 100kg tak som vyzeral podvyziveny a ludia neverili ze vazim stovku..

zacal som normalnym spankovym rezimom a stravovanim ako clovek. tak 3x denne, co je u mna tazky uspech. o tyzden zacnem aero. no tesim sa :) ciel je dat dole 20kg. si aspon zaspominam na svoju sportovu karieru. stari nam vzdy hovorili - chalani, zaklad je NEPRESTAT. no a ja som prestal.. :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední roky při výšce 190 se pohybuju mezi 93-95 kg, což bylo ok. Na podzim jsem zjistil, ze jsem na 98 kg , tak jsem zacal dvakrát tydne posilovna, 2 x tydne běhat, pivo jsem nahradil vínem a výsledek - mam 100 :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední roky při výšce 190 se pohybuju mezi 93-95 kg, což bylo ok. Na podzim jsem zjistil, ze jsem na 98 kg , tak jsem zacal dvakrát tydne posilovna, 2 x tydne běhat, pivo jsem nahradil vínem a výsledek - mam 100 :-))

Já jsem vytáhl baterky z váhy...zítra jdu na garančku po 40. A myslím, že se budu kurwa divit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši průser. Začal jsem balit na dovolenou a zjistil jsem, že se nevejdu do šortek. Do žádnejch ! Sice vo kousek, ale nevejdu. Co zabírá tak nejrychlejc ? Potřebuju tak 3-4 kilečka z panděra a to do 30.1.2014 .... Děsím se, že do tohoto termínu asi leda odseknout řeznickou sekyrkou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši průser. Začal jsem balit na dovolenou a zjistil jsem, že se nevejdu do šortek. Do žádnejch ! Sice vo kousek, ale nevejdu. Co zabírá tak nejrychlejc ? Potřebuju tak 3-4 kilečka z panděra a to do 30.1.2014 .... Děsím se, že do tohoto termínu asi leda odseknout řeznickou sekyrkou....

Jedine nove, o cislo větší šortky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O doktora se bojím nejmíň...:-)

Ja byl na podobne prohlídce nedávno a docela příjemne překvapenej. Něco se bohužel našlo, ale většina vnitřních orgánu o jejich stav jsem se obával je ok :-)

 

Tak se drz. Za císaře pána a jeho rodinu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši průser. Začal jsem balit na dovolenou a zjistil jsem, že se nevejdu do šortek. Do žádnejch ! Sice vo kousek, ale nevejdu. Co zabírá tak nejrychlejc ? Potřebuju tak 3-4 kilečka z panděra a to do 30.1.2014 .... Děsím se, že do tohoto termínu asi leda odseknout řeznickou sekyrkou....

kazdej den 3 deci šaratice a mas to dole  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...