Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem dneska zase začal opatrně cvičit... po 17 dnech nuceného klidu s rýmičkou a kašlem. Tím pádem i zase začínám dietu... ehm... teda nepřežírat se :-)

Dokonce jsem koupil noční spalovač tuku; vím, naprostá kravina, ale když už jsem zato vysolil ty prašule, dát si večer tabletku a ne pivo a tunu žrádla.

 

Váha je 99,4 kg @ 178 cm. Začínal jsem v říjnu na 102,5kg, takže malý pokrok tam přece je. Zítra si ještě změřím pupek metrem.

Cílem by bylo dostat se pod 90kg cca do začátku června (v září jsem uvažoval o dostání se pod 80kg, ovšem to už mi přijde lehce utopické).

 

Co se týče diety, asi pojedu zpočátku klasickou nízkokalorickou dietu s málem sacharidů (tak do 100-150g).

Pak možná zkusím sach. vlny, pokud pochopím jak to funguje. Už jednou jsem je jel a úplně blbě.

Ještě zvažuju Primal dietu (prakticky se vyloučí sacharidy z obilnin - tj. pečivo, rýže, těstoviny... a i omezí brambory; knedlíky samozřejmě ani neuvažují).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zase začal opatrně cvičit... po 17 dnech nuceného klidu s rýmičkou a kašlem. Tím pádem i zase začínám dietu... ehm... teda nepřežírat se :-)

Dokonce jsem koupil noční spalovač tuku; vím, naprostá kravina, ale když už jsem zato vysolil ty prašule, dát si večer tabletku a ne pivo a tunu žrádla.

 

Váha je 99,4 kg @ 178 cm. Začínal jsem v říjnu na 102,5kg, takže malý pokrok tam přece je. Zítra si ještě změřím pupek metrem.

Cílem by bylo dostat se pod 90kg cca do začátku června (v září jsem uvažoval o dostání se pod 80kg, ovšem to už mi přijde lehce utopické).

 

Co se týče diety, asi pojedu zpočátku klasickou nízkokalorickou dietu s málem sacharidů (tak do 100-150g).

Pak možná zkusím sach. vlny, pokud pochopím jak to funguje. Už jednou jsem je jel a úplně blbě.

Ještě zvažuju Primal dietu (prakticky se vyloučí sacharidy z obilnin - tj. pečivo, rýže, těstoviny... a i omezí brambory; knedlíky samozřejmě ani neuvažují).

hezky se do toho chceš obout ;-) to já dnes zase rotopééééééd http://www.youtube.com/watch?v=_aZLhGCgeJk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem předloni dietkou bez piva, příloh i pečiva shodil za dva měsíce 9 kilo. Postupně jsem nabral zpátky zase 6, takže teď začínám znovu. Nemám skoro žádný pohyb a ani se k němu nejsem schopen donutit. Na kole mě to nebaví a na motorce do terénu už taky nejezdím, páč nemám čas. Tak snad jen, že bych zase začal trochu hrát na bubny. :lol2:  To ze mě vždycky teklo. Rotoped mi taky nepomohl. A hlavně, chodím do fachy v 8.00 ráno a končím kolem 19.00 hodiny. A to už na nějaký fitka nebo blbnutí na rotopedu nemám náladu. Za chvíli mě kua ani ten padák neuvleče... :death:    

Nejhorší je, že nejvíc mi chutnají těstoviny a pečivo, mléčné výrobky...Na maso bych se klidně vykašlal...Ale nejde to. Zeleninu můžu všechnu, takže tam vidím cestu. Mě vlastně když to tak vezmu chutná všechno....

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě zvažuju Primal dietu (prakticky se vyloučí sacharidy z obilnin - tj. pečivo, rýže, těstoviny... a i omezí brambory; knedlíky samozřejmě ani neuvažují).

 

 Ahoj,

můžeš mi prosím vysvětlit, proč se má vynechat rýže? Krom toho si teda nemyslím, že je to obilovina, ale můžu se mýlit (snad ale nemýlím). Pokud tedy není základ Primal diety ve vynechání všech sacharidů. Rýže je dle mého názoru spolu s obilnými vločkami nejlepší sacharid.

 

Primal dieta - čiste z logiky věci, nic jsem si na netu nehledal - je podle mě v jakoby "pravěkkém" stravování a proto jsou vyřazeny výrobky z mouky, protože se surovina nepoužívá přímo, ale dělá se z ní mouka a z ní až produkt ke konzumaci. Což jsou obecně právě ty "špatné" výrobky.

 

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne sa vy... na vsetky zarucene diety z internetu ci blesk.cz. Staci pouzit zdravy rozum, kalorie spalene vs kalorie prijate. Potom len vybrat spravnu kombinaciu jedal. Ked je hladne brucho, treba ho naplnit vhodnym jedlom. Ked chce jest mozog, treba ho zamestnat:-)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ Primal stravy je vynechání "zbytečných sacharidů" to znamená zelenina ano, ovoce ano (i když některý sladší druhy s mírou) ostatní zdroje (obilí včetně rýže, brambory, luštěniny) ne. Určitou výjimku (brambory, rýži) má pár vrcholovejch sportovců. Není to jen o stravě (a ta není zdaleka jen o vynechání sacharidů), jsou tam i další pravidla pro sportování, životní styl obecně a tak dále. Inspirace pravěkým životním stylem je tam hlavně v poměru živin, míň v tom, jak jsou zpracovaný (když je něco zpracovaný, ale ve výsledku to odpovídá tomu, na čem se náš organismus vyvíjel, tak proč ne, když je to přirozený, ale škodlivý, tak ne...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečnej sacharid - sacharid z něčeho, co zároveň nepřinese tělu i  potřebný mikroživiny. Proto zelenina ano, ta trocha sacharidů je vyvážená spoustou potřebnejch látek, který v ní jsou. Ovoce záleží na druhu (a taky způsobu pěstování, na tom, jestli bylo utržený zelený a dozrálo v kontejneru etylénem, atd...) každýj má ten poměr sacharidů a potřebnejch látek jinde. Kdežto rýže jsou jenom ty sacharidy a pro tělo potřebnejch látek minimum... 

 

Je to srozumitelnější? (jde o moji zkratku, celý Primal je složitější a tady na to není místo + jak jsem psal, nejde tam jen o stravu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečnej sacharid - sacharid z něčeho, co zároveň nepřinese tělu i  potřebný mikroživiny. Proto zelenina ano, ta trocha sacharidů je vyvážená spoustou potřebnejch látek, který v ní jsou. Ovoce záleží na druhu (a taky způsobu pěstování, na tom, jestli bylo utržený zelený a dozrálo v kontejneru etylénem, atd...) každýj má ten poměr sacharidů a potřebnejch látek jinde. Kdežto rýže jsou jenom ty sacharidy a pro tělo potřebnejch látek minimum... 

 

Je to srozumitelnější? (jde o moji zkratku, celý Primal je složitější a tady na to není místo + jak jsem psal, nejde tam jen o stravu). 

Tady bych s Tebou teda nesouhlasil.

Taková rýže Basmati, kterou prakticky mimo přípravy rizotta používám, je velmi doporučována při dietě pro svůj nízkej glykemickej index.

Zajímavá alternativa k rýži je pro mě špaldové kroupy, nebo celozrnný bulgur - ten mě velice chutná.

 

A to poslední jídlo v 17:00 je největší blbost co se tu objevila, protože prakticky další živiny dostane tělo po cca. 13-15 hodinách a to je špatný.

Mě se například osvědčil, pokud mám večer ještě hlad, dát si nízkotučný tvaroh, ochutím si ho většinou skořicí + moje úchylka balsamico cream.

Když to chci mít trochu sladké, tak třtinovou melasu a to je mňamka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já rozhodně nebudu Primal nebo jeho brutálnější varinatu - Paleo - obhajovat. Taky tam z mého pohledu vidím hromady nesrovnalostí a krav*n.

Jen píšu, co dle tvůrců zahrnuje a že to zvažuju. Tím pádem přemýšlím rovnou, jak to ochcat. :-)

Co třeba čtu na fóru o posilování Ronnie.cz, tak většina lidí drží "paleo light", což jsou všelijaké jeho úpravy.

 

Kde vidím pointu, je omezení lepku.

I když nemáte na něj vyloženě alergii, je to shit. Tj. zbavit se bílého pečiva a omezit i tmavé. Tím se logicky sníží sacharidy a energii je třeba získávat jinde - z bílovin nebo tuků.

 

Věci jako vynechání "éček", instatních jídel, cukru, alkoholu atd. nemá cenu komentovat. To je jasné a je to snad ve všech dietách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...