Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Clovek by si mal zostavit jedalnicek tak, aby mu to chutilo, cim menej sa bude premahat nieco zrat, tym lepsie. Cim viac sa vyhne zarucenym dietam ktore nieco kategoricky zavrhuju alebo nieco ine kategoricky vychvaluju, tiez len lepsie

 

Debaty ze jabko je pre telo uzitocnejsie ako ryza a preto musime jedno vylucne nahradit druhym su uplne k ho... Strava by mala byt vyvazena, zrat mraky vitaminu b, c z ovocia je tiez na 2 veci. 

 

Nizkotucny tvaroh na noc je super. Nezrat po veceri by som uplne neodsudzoval, ono sa to vacsinou vytrhava z kontextu, rozumne je to spojene s odporucanim ist spat skoro, 19-20 a tam uz je ta polemika komplikovanejsia. Tiez nie je nezrat ako nezrat, ono sa mysli nezrat nic tazke. Ludia si to akurat vylozia nespravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ Primal stravy je vynechání "zbytečných sacharidů" to znamená zelenina ano, ovoce ano (i když některý sladší druhy s mírou) ostatní zdroje (obilí včetně rýže, brambory, luštěniny) ne. Určitou výjimku (brambory, rýži) má pár vrcholovejch sportovců. Není to jen o stravě (a ta není zdaleka jen o vynechání sacharidů), jsou tam i další pravidla pro sportování, životní styl obecně a tak dále. Inspirace pravěkým životním stylem je tam hlavně v poměru živin, míň v tom, jak jsou zpracovaný (když je něco zpracovaný, ale ve výsledku to odpovídá tomu, na čem se náš organismus vyvíjel, tak proč ne, když je to přirozený, ale škodlivý, tak ne...).

 

To, že luštěny by se měly při dietě vynechávat slyším poprvé. Z jakého důvodu? Vždycky jsem si myslel, že mají dobrý glykemický index, hodně vlákniny a bílkovin. Tak mě to jejich zařazení k rýži a bramborám trochu překvapilo. 

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovek by si mal zostavit jedalnicek tak, aby mu to chutilo, cim menej sa bude premahat nieco zrat, tym lepsie. Cim viac sa vyhne zarucenym dietam ktore nieco kategoricky zavrhuju alebo nieco ine kategoricky vychvaluju, tiez len lepsie

 

Debaty ze jabko je pre telo uzitocnejsie ako ryza a preto musime jedno vylucne nahradit druhym su uplne k ho... Strava by mala byt vyvazena, zrat mraky vitaminu b, c z ovocia je tiez na 2 veci. 

 

Nizkotucny tvaroh na noc je super. Nezrat po veceri by som uplne neodsudzoval, ono sa to vacsinou vytrhava z kontextu, rozumne je to spojene s odporucanim ist spat skoro, 19-20 a tam uz je ta polemika komplikovanejsia. Tiez nie je nezrat ako nezrat, ono sa mysli nezrat nic tazke. Ludia si to akurat vylozia nespravne.

jj,

tak je pravda, že když jsem se před cca 3 rokama rozhodl se svojí váhou něco dělat, tak jsem praticky při dietě neměl hlad, asi jsem fungoval z tukovejch zásob. Jenže ty už dneska prakticky nemám a kdybch se měl držet posledního jídla v 17:00, tak je po mě :-)

Přesně jak říkáš "strava by měla být vyvážená" a také se donutit hejbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem najel na kaloricketabulky.cz, tam si vyplňuju, co sežeru a zároveň vidim, jaký sem prase, že žeru jak prase, tj. humusy, který jsou k ničemu, a že třeba příjem bílkovin úplně zanedbávám atd.

ty tabulky jsou celkem sranda, docela jsem si vyhrál, je dobrý že tam jde zadat i chlast :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeru to paleo light a mam to tak mesicne kilo dolu ... zeru spousta ovoce, zeleniny, cokoladu(cernou), masa a vseho co hrdlo raci a kdy raci ...

 

nezeru zadnej lepek a tech par dalsich veci co clovek v paleo nemuze,  az na cheating day jednou tydne, kdy trochu zaprasim - testoviny, hamburgricky apod ...

 

bohuzel jsem musel pozastavit svuj trenink na triathlon, takze ted bez vyrazneho pohybu, presto stale to kilo mesicne delam ... v lete 103 kilo, tedka 91 .... 

 

Navic mi prijde ze mouka unavuje, mel jsem problem s unavou a zda se mi, ze ted co to dodrzuju, jsem cily jako <>< ... priznavam,muze to byt placebo a ne paleo!

 

 

 

 

Já rozhodně nebudu Primal nebo jeho brutálnější varinatu - Paleo - obhajovat. Taky tam z mého pohledu vidím hromady nesrovnalostí a krav*n.

Jen píšu, co dle tvůrců zahrnuje a že to zvažuju. Tím pádem přemýšlím rovnou, jak to ochcat. :-)

Co třeba čtu na fóru o posilování Ronnie.cz, tak většina lidí drží "paleo light", což jsou všelijaké jeho úpravy.

 

Kde vidím pointu, je omezení lepku.

I když nemáte na něj vyloženě alergii, je to shit. Tj. zbavit se bílého pečiva a omezit i tmavé. Tím se logicky sníží sacharidy a energii je třeba získávat jinde - z bílovin nebo tuků.

 

Věci jako vynechání "éček", instatních jídel, cukru, alkoholu atd. nemá cenu komentovat. To je jasné a je to snad ve všech dietách.

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tobtob: mám dojem, že to nemá smysl. Zkusím to naposled. Psal jsem, že Primal ovoce doporučuje mírnit, právě kvůli obsahu cukru. Některý druhy nedoporučuje vůbec. Železo a hořčík jsou potřeba, ale jsou buráky jejich jedinej možnej zdroj? Podle primal autorů ne a dají se získat bezproblémů z jinejch potravin, který neobsahujou tolik látek, který pro tělo naopak nejsou žádná výhra. Proto se burákům radši vyhýbaj. Ono to fakt chce si udělat obrázek celkovej a nehodnotit na základě náhodnejch jednotlivostí na který jsme narazili. 

 

Ani bych rozhodně nikomu NEdoporučoval se na základě těch pár obecnejch věcí a jednotlivostí, který jsme v tomhle vlákně zmínili, do primal stravy pouštět, je to fakt daleko širší systém a na spoustu jeho důležitých částí tu řeč nepřišla. 

 

Sám jsem se k tomu nedávno dostal docela náhodou, takže si zatím dělám obrázek a uvidím, zda a nakolik se tím budu v budoucnu řídit. proto jsem nepsal žádné doporučení, i když přiznávám, že se mi to docela líbí. Ale praktické zkušenosti s tím mám minimální, takže by to nebylo fér. Ale když to tu někdo zmínil a další o tom psali věci, o kterých vím, že neodpovídaj skutečnosti, zkusil jsem to napravit a v rámci svých možností odpovědět na doplňující otázky. Jestli to pro někoho bude zajímavý a najde si o tom víc, nebo jestli to zavrhne hned, je na každém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak teda, doporucujes mi sa tym burakom vyhybat, alebo mi nedoporucujes nic?:-) Mas pravdu, zmysel to nema, ale bohuzial ma to serie, taketo "super" diety ktore na nieco kydaju alebo nieco vychvaluju. Potom ludia, co to predavaju ako fasa vec, ale vlastne o tom ani nic nevedia. O tom ovoci si pisal nieco ine, ale to je jedno, z tych "skodlivych" latok tu spominas stale akurat tak sacharidy a tie su imho skodlive asi tak ako vsetko ostatne.

 

 

edit, aspon ze to bola plzen:-)

Upraveno uživatelem tobtob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, já sem si včerejší pěknej den zkazil 8x Pilsner Urquell, poctivejch 188g sacharidů a 1673kcal. :D

Mě to přesně čeká zítra, dnes u nás otvírají hospodu tanková Plznička, zrovna to řeším s kamarádem máme sraz na polední a huba už mi jde šejdrem.

Do 2000 kcal je to v pohodě, hold si dám pouze snídani.

Upraveno uživatelem Qvido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeru to paleo light a mam to tak mesicne kilo dolu ...  <>< ... priznavam,muze to byt placebo a ne paleo!

 

Myslím, že to je placebo. Takhle jsem shodil z podobné váhy 8 kg za 4 měsíce, jen jsem snížil dávky potravin, přestal jíst brambory s masem a omezil alkohol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ale zeru stejne, ne-li vic ...

Ved o tom to je. Zrat spravne, kludne aj viac. Ale nezrat fazulu ci orechy lebo to nezrali ludia v paleolite? Jablk a paradajok tam mali urcite hromadu. wtf.

 

To je len pre predajnost, musia sa nejak vymedzit, znie to hrozne vedecky a "musi" to byt urcite kvalitne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scifi: snazil jsem se jen, kdyz uz tu bylo zmineno, nejak strucne popsat, co je to primal. Protoze prvni, kdo to tu zkousel vysvetlit, se dost silne spletl. Bez hodnoceni, protoze praktickou zkusenost s tim mam malou. Pak prislo par otazek, odepsal jsem tedy, jak se na to Primal diva a kratce proc. To mi nepripada jako trolling. Chces li znat muj nazor, tak jak jsem psal v poslednim prispevku, pripada mi, ze to za vyzkouseni pro zhubnuti asi stoji, samozrejme je otazka, jestli by se podobnejch vysledku nedalo dosahnout i s min omezenima. Na druhou stranu, pokud si clovek da tu praci a precte si o tom vic, je to docela prijemne intuitivni, co ano a co ne. Taky je treba si uvedomit, ze ten system vytvoril American na jejich podminky a tam beznej zivotni styl absolutne bez pohybu, nebo s narazove prehnanym pohybem a s i pro normalniho cecha silenou nalozi sacharidu. A bere to fakt od zakladu vcetne pohybu, dostatku spanku atd. To, na co jsme narazili v tomhle vlaknu je fakt jen nahodne vybranej zlomek z tech jeho pravidel, ktery takhle vytrzene muzou pusobit jinak, nez v ramci celku. Chce to celkovej obrazek a pak klidne kritiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...