Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

je to teda už trošku mimo téma, ale já koukal spíš na tuhle klasiku..  https://www.domacitechnika.cz/produkt/lindr-pygmy-20-k-komplet-2-x-narazec?gclid=EAIaIQobChMIv6bv-ar06gIVj-vtCh1hWQRbEAQYAiABEgJt9vD_BwE

Tu lednici vidím prvně. není to zlý, ale měl bych obavu aby to pivko bylo opravdu rychle studené když je jen v lednici. Abys nemusel půl dne čekat....ten kompresor je přecejen jistota řekl bych.

Ale vzhledově je to super :)  . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky se omlouvám za offtopic, ale já volil tuto variantu, protože jsem chtěl zařízení, kam dám velkej sud a vydrzí mi třeba 3 týdny - když není žádná akce. Pokud máš sud v teple, tak se pivo zkazí i když ho máš na CO2 nebo biogonu. Kdežto u tohoto zařízení je celý sud na teplotě 1°C, takže pokud ho ještě máš na CO2 nebo biogonu tak je trvanlivost opravdu dlouhá, téměř měsíc.

Druhá výhoda je, že když tam dáš malej sud, tak se nad něj vejde 10 skleněných půllitrů, a to je hodně velká paráda, načepovat si pivko v těchto hicech do ledovýho půllitru 🙂 

Třetí výhoda potom je, že tím že je nachlazenej celej sud, tak neřešíš kapacitu chlazení. U toho Pygmy 20 je to tak, že první pivo natočíš pěkně, druhý tak napůl a třetí už je samá pěna, protože chlazení nestíhá. Já u tohoto vydám klidně 20 piv najednou, když přijedeme z výletu a je žízeň.

No a čtvrtá výhoda je v tom, že když potřebuješ, tak to prostě funguje jako normální lednice. Tu věž s kohouty z toho sundáš, dáš tam zátku co k tomu je a hotovo 🙂 

Jediný co se dá namítnout je, že když ti dojde sud tak nemáš druhej nachlazenej, ale to teď řeším tak, že tam místo jednoho 50l sudu mám 3x15l. Když ta jedna (nebo i dvě) patnáctka dojde, v pivovaru si koupím novou a pořád mám 2 (resp. 1) v záloze nachlazený 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Kat251 napsal:

Ach jo, všem co zde píší, že zhubli gratuluji. Nevím jak na to, vždy to skončí horší katastrofou. Kdysi jsem dělal závodně atletiku, jak jsem přestal ta to jen leze nahoru. Jako že třeba za 5 let 20 kilo a jsem přes kilo. Vždycky to trochu shodím dolů a pak o to víc přiberu. Miluju jídlo, prostě bílý sex po příchodu domů z práce a večer k večeři se ženou lahvinka vína. Přes den se snažím i svačit, skor každý den business oběd, snažím se tlačit jen saláty a ryby. Vím, že bych měl sportovat, ale odrovnal jsem si sportem kyčle. Na jaře jsem měl jít na operaci abych mohl zase sportovat. Doktor mi říká, že bych měl zhubnout, aby ta operace ten kloub nezatěžovala, jak to ale mám kurva udělat, když nemůžu sportovat... začarovaný kruh

Co plavani, to by neslo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, lucid napsal:

Já mám zkušenost jinou, zhubl jsem během roku o cca 22 kilo a váhu se nyní držím kolem 77 kg v režimu 18:6, a to bez žádného hladu, natož tvýho kurevského a bez nervů v kýblu a podrážděnosti. A to k plné spokojenosti rodiny, protože zatímco mne dříve museli na túry přemlouvat, teď přemlouvám já je. Podle mne naopak kecy jsou ty o správné životosprávě. Je to nicneříkající fráze, protože každý máme metabolismus jiný, a proto někomu vyhovuje něco co jinému ne. Je to  primárně o hlavě a o změně stravovacích návyků.

"v režimu 18:6 " ja teda 18 hodin bez hladu nevydrzim a pokud se precpu 8 hodin tak mi 18:6 nepomuze - to je individualni ti co maji zravou nemoc ti si myslim hlad maji permanentne jako ja.

 

Kecy o spravne zivotosprave nejsou kecy, i Ty musis tech 8 hodin dodrzovat spravnou zivotospravu, byt je pro tebe jina nezli pro mne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tyfo napsal:

"v režimu 18:6 " ja teda 18 hodin bez hladu nevydrzim a pokud se precpu 8 hodin tak mi 18:6 nepomuze - to je individualni ti co maji zravou nemoc ti si myslim hlad maji permanentne jako ja.

 

Kecy o spravne zivotosprave nejsou kecy, i Ty musis tech 8 hodin dodrzovat spravnou zivotospravu, byt je pro tebe jina nezli pro mne 🙂

Nevím, zda jsi to vydržel zkoušet, nicméně právě proto jsem dával odkaz na tu publikaci, ty režimy samozřejmě mohou být různé: 18:6 není ani obecně doporučovaný a už vůbec nikomu ho nevnucuji, ale mně vyhovuje. Na žravou nemoc to možná jen svaluješ. Je to o motivaci. Mně jako kardiakovi a dlouholetému diabetikovi hrozilo, že pokud se sebou něco neudělám, budu si muset píchat inzulín, dnes mám cukr fakticky kompenzovaný a tlak jako na střední. Správná výživa je pojem z ptydepe, je o ničem, protože není vůbec shoda na tom, co to je. Proto jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného. A že bych se v době, kdy jím, měl kupř. přežírat abych snad dohnal nějaký deficit? To až tak nehrozí. Je to i tím, že ten žaludek používáš omezenou dobu,  takže není tak roztažený, a proto máš i dříve pocit nasycení. Stačí Ti tedy často mnohem menší porce než někomu, kdo jí kupř. 5 x denně (což je u dospělého vůbec totální nesmysl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vladino125 napsal:

Ďakujem - vyzerá to super, akurát na tvojej fotke je aj fľaša s CO2 na vytlak, takze to máš ešte asi upravené ?

Ne, to je tam normálně 🙂 Teda, prodávají to bez lahve s CO2, tu si jenom koupíš, připojíš hadice, regulátor a je to 🙂 

Na některých trzích to dokonce prodávají včetně lahve, na některých dokonce včetně naplněné lahve, ale u nás ne, je třeba si 2kg láhev koupit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, lucid napsal:

Nevím, zda jsi to vydržel zkoušet, nicméně právě proto jsem dával odkaz na tu publikaci, ty režimy samozřejmě mohou být různé: 18:6 není ani obecně doporučovaný a už vůbec nikomu ho nevnucuji, ale mně vyhovuje. Na žravou nemoc to možná jen svaluješ. Je to o motivaci. Mně jako kardiakovi a dlouholetému diabetikovi hrozilo, že pokud se sebou něco neudělám, budu si muset píchat inzulín, dnes mám cukr fakticky kompenzovaný a tlak jako na střední. Správná výživa je pojem z ptydepe, je o ničem, protože není vůbec shoda na tom, co to je. Proto jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného. A že bych se v době, kdy jím, měl kupř. přežírat abych snad dohnal nějaký deficit? To až tak nehrozí. Je to i tím, že ten žaludek používáš omezenou dobu,  takže není tak roztažený, a proto máš i dříve pocit nasycení. Stačí Ti tedy často mnohem menší porce než někomu, kdo jí kupř. 5 x denně (což je u dospělého vůbec totální nesmysl).

Jasna vec, ja na zravou nemoc nic nesvadim, to ze jsem dokazal zhubnout 40 kg a ze jsem to vic jak 5 let udrzel svedci urcite i o tom ze jsem dokazal zmenit stravovaci navyky. Ja tu zravou fakt mam ja totiz snim treba 1kg jidla az mne z toho boli bricho a za hodinu mam strasne nutkani neco snist, a kdyz se nenacpu tak holt mam hlad, strasnej - kurevskej hlad. Je to asi psychologicky, ale co uz. Zkousel jsem vydrzet nejist treba 12 hodin (spim 3 max 5 hodin) a zkratka to po par dnech ndavam bez obrovskyho hladu. Je to uplne individualni a ja jsem takto postizen. 

 

Zdrava vyziva v mem podani znamena to ze clovek potrebuje bilkoviny, sacharidy, tuky, vlakninu, vitaminy ... a takove ty divnosti kdy jednu nebo vic polozek bez nahrady vynecham, nebo nejim vubec (dieta typu 1ks jablka za den) to pro mne nedodrzovani zdrave vyzivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, tyfo napsal:

Jasna vec, ja na zravou nemoc nic nesvadim, to ze jsem dokazal zhubnout 40 kg a ze jsem to vic jak 5 let udrzel svedci urcite i o tom ze jsem dokazal zmenit stravovaci navyky. Ja tu zravou fakt mam ja totiz snim treba 1kg jidla az mne z toho boli bricho a za hodinu mam strasne nutkani neco snist, a kdyz se nenacpu tak holt mam hlad, strasnej - kurevskej hlad. Je to asi psychologicky, ale co uz. Zkousel jsem vydrzet nejist treba 12 hodin (spim 3 max 5 hodin) a zkratka to po par dnech ndavam bez obrovskyho hladu. Je to uplne individualni a ja jsem takto postizen. 

 

Zdrava vyziva v mem podani znamena to ze clovek potrebuje bilkoviny, sacharidy, tuky, vlakninu, vitaminy ... a takove ty divnosti kdy jednu nebo vic polozek bez nahrady vynecham, nebo nejim vubec (dieta typu 1ks jablka za den) to pro mne nedodrzovani zdrave vyzivy.

Já vstávám v pět a chodím spát u půlnoci, takže spánek tak cca 5 hodin, nesnídám, začínám jíst až tak po půl dvanácté, většinou naprosto klasické hospodské meníčko s polévkou. V práci pak ještě většinou jablko nebo nějaké jiné ovoce a doma podle toho na co mám chuť. Ta se mi ale docela změnila, takže si např. vystačím s hustou polévkou nebo se salátem. Bílé pečivo jen výjimečně, když je např. domácí sádlo se škvarkama, s tlačenkou nebo s tatarákem. Dal bych to i samostatně, ale dlabat sádlo lžíci a sypat si do pusy cibuli není až tak ono. Tmavé pečivo nijak v oblibě nemám, už jen proto, že velký rozdíl mezi ním a bílým není (pokud si tedy člověk nekupuje opravdu celozrnné např. v prodejnách tzv. zdravé výživy, kam moc nechodím, protože mne většinou děsí ti často nezdravě vypadající prodejci a jejich zákazníci). A po páté odpoledne už nic. Myslel jsem, že to rovněž nebudu dávat, ale po prvních pár dnech, kdy jsem si opravdu dával druhé meníčko i po práci, jsem si zvyknul. Za pocit hladu může hormon ghrelin: v případě, že člověk jí např. v malých dávkách, ale častěji, tak tělo je zvyklé, že ho během dne stále něčím futruješ. A když nedáš, tak začne otravovat, že by sis to měl rozmyslet a přeci jen si něco dát, což je ten hlad. Po 48 hodinách ho to prý přestane bavit, ale to neznám, protože když jsem to zkoušel, tak jsem šel do hypo a raději jsem to přerušil.

Jasně, že člověk k normálnímu fungování potřebuje všechny makroživiny (+ suplementy, které obtížně z potravy získává, jako je např. selen či vitamín K2), ale ten poměr mezi nimi není vyvážený, je zcela individuální. Snaha chtít to např. nějak zprůměrovat je na pytel, takže z tohoto pohledu mluvit třeba o vyvážené stravě je blbost, protože každý to má vyvážené jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucid napsal:

Nevím, zda jsi to vydržel zkoušet, nicméně právě proto jsem dával odkaz na tu publikaci, ty režimy samozřejmě mohou být různé: 18:6 není ani obecně doporučovaný a už vůbec nikomu ho nevnucuji, ale mně vyhovuje. Na žravou nemoc to možná jen svaluješ. Je to o motivaci. Mně jako kardiakovi a dlouholetému diabetikovi hrozilo, že pokud se sebou něco neudělám, budu si muset píchat inzulín, dnes mám cukr fakticky kompenzovaný a tlak jako na střední. Správná výživa je pojem z ptydepe, je o ničem, protože není vůbec shoda na tom, co to je. Proto jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného. A že bych se v době, kdy jím, měl kupř. přežírat abych snad dohnal nějaký deficit? To až tak nehrozí. Je to i tím, že ten žaludek používáš omezenou dobu,  takže není tak roztažený, a proto máš i dříve pocit nasycení. Stačí Ti tedy často mnohem menší porce než někomu, kdo jí kupř. 5 x denně (což je u dospělého vůbec totální nesmysl).

Můžeš nějak rozvést proč je nesmysl jíst 5x denně? Nebo i víckrát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, pebe napsal:

Můžeš nějak rozvést proč je nesmysl jíst 5x denně? Nebo i víckrát?

Hele, nemá cenu tady suplovat to, co si daleko fundovaněji můžeš přečíst třeba v té knize od dr. Funga. Velice stručně: souvisí to se zásobou glykogenu, který je ovlivněný stravou, čím např. více sacharidů, tím více jeho zásob. Glykogen se ukládá zejména v játrech a trvá cca 10 až 12 hodin než se spálí, což ale vyžaduje nepřerušovaný čas. Ten, kdo sportuje, má samozřejmě výhodu, protože ho spálí dříve, takže ty třeba ano, já bohužel ne. Čím častěji pak jíš, tím častěji dochází k přerušování toho spalování, takže nikdy nenecháš zásoby glykogenu vyčerpat, ten se pak v játrech hromadí a bráni Ti ve spalování tuků. Takže pokud se nehýbeš, pak výsledkem je, že jíš zdánlivě zdravě, často a méně, ale přesto nehubneš. I proto se doporučuje nejíst navečer a spát více než 5 hodin, při odpočinku se glykogen spaluje nejlépe. Jíst 3 x denně člověku musí bohatě stačit, ale ani dvě či dokonce jedno jídlo nemusí být problém, čímž ale samozřejmě nemyslím to jedno jablko, jak uváděl tyfo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, pebe napsal:

Díky, s tím glykogenem jsem to nevěděl, prot se ptám, není to v žádném případě rýpaní.

Když se zeptáš opravdu kvalitního diabetologa, nikoli standardního doktora (který měl o výživě na fakultě jen doslova pár přednášek) či nějakého vystudovaného výživového poradce, tak Ti řekne, že jíst 5x denně v menších porcích je koncept starý možná více než 40 let, který je v současné době dávno překonaný. Např. u diabetu se toho ale drží právě proto, že dostat se do hypoglykemie je větší problém než mít více cukru v krvi.  A tím častý jídlem se do hypo nedostaneš. Pro ně je tedy jednodušší zůstat u toho pindání s pravidelnou stravou několikrát denně, než aby sledovali opak, na to by si člověk musel holt vydržovat vlastního doktora ☹️   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, lucid napsal:

Hele, nemá cenu tady suplovat to, co si daleko fundovaněji můžeš přečíst třeba v té knize od dr. Funga. Velice stručně: souvisí to se zásobou glykogenu, který je ovlivněný stravou, čím např. více sacharidů, tím více jeho zásob. Glykogen se ukládá zejména v játrech a trvá cca 10 až 12 hodin než se spálí, což ale vyžaduje nepřerušovaný čas. Ten, kdo sportuje, má samozřejmě výhodu, protože ho spálí dříve, takže ty třeba ano, já bohužel ne. Čím častěji pak jíš, tím častěji dochází k přerušování toho spalování, takže nikdy nenecháš zásoby glykogenu vyčerpat, ten se pak v játrech hromadí a bráni Ti ve spalování tuků. Takže pokud se nehýbeš, pak výsledkem je, že jíš zdánlivě zdravě, často a méně, ale přesto nehubneš. I proto se doporučuje nejíst navečer a spát více než 5 hodin, při odpočinku se glykogen spaluje nejlépe. Jíst 3 x denně člověku musí bohatě stačit, ale ani dvě či dokonce jedno jídlo nemusí být problém, čímž ale samozřejmě nemyslím to jedno jablko, jak uváděl tyfo 🙂

Tedy pokud přijímáš stravu s minimem/bez sacharidů, můžeš jíst častěji? :) 

Pro mě je to samozřejmě nesmysl, jím v podstatě 6x denně ( když počítám tvaroh před spaním ) a vím, že víc jak 3h bez jídla přes den nedám :)  Ale sportuji 7x týdně a jídlo si vážím, tak to mám malinko jinak.. 

Upraveno uživatelem semi001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, semi001 napsal:

Tedy pokud přijímáš stravu s minimem/bez sacharidů, můžeš jíst častěji? :) 

Pro mě je to samozřejmě nesmysl, jím v podstatě 6x denně ( když počítám tvaroh před spaním ) a vím, že víc jak 3h bez jídla přes den nedám :)  Ale sportuji 7x týdně a jídlo si vážím, tak to mám malinko jinak.. 

Pokud sportuješ (7 x týdně je sakra dobrý), nemáš problém s váhou, protože si hlídáš příjem, vyhovuje Ti to, tak proč ne, máš to tímto kompenzovaný. Laicky řečeno: tím, že máš minimální příjem sacharidů, nemusí se tak často aktivovat inzulín, který glukózu distribuuje k buňkách a přebytek ukládá právě ve formě glykogenu v játrech jako zásobu. Pokud se tak často neaktivuje inzulín, nevzniká Ti nebezpečí inzulinové resistence (kdy buňky nejsou schopny cukr udržet, takže ten se pak vyplavuje zpět do krve) a v játrech se Ti žádný glykogen neukládá: a pokud přeci jen něco málo, pak ho lehce sportem spálíš. Energii si pak tělo bere spalováním tuků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vcera pri uklidu doma nasel muj stary mic na basket. Nafoukl jsem ho a sel si zahazet na kos, asi tak po 10 letech. Coz o to, jeste se trefim (kdyz jsem tam do 2 m od kose :-), ale pobehnout s micem a driblovat jsem uz nejak zapomnel. Vyskok na kos byla namaha jak svin a to jsem se odlepil asi 10 cm od zeme. Nastesti mic uchazel a po cca pul hodine jsem mohl jit domu... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...