Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

@lucidto napsal perfektně, je vidět že si prošel dietou, která mu drží, stejně jako já, shodil jsem 2013/2014 přes 20 kg a +/- držím do teď, od loňského května jsem přešel @pebena přerušovaný půst (Intermittent fasting), jím od 11:30 - 19:00 a to, že se mi drží váha beru jako vedlejší plus, primárně bych rád snížil cukry a cholesterol. Loni jsem v ranním půstu dal cca 4x přes 100km na kole bez sebemenšího problému či náběhu na křeče nebo hypoglykemický šok.

každý to má jinak u někoho to nemusí zrovna takhle fungovat, nejdůležitější je, že to musí začít v hlavě, tedy člověku musí správně hrábnout, aby si tu změnu nastavil jako základní program a pak to půjde výrazně lépe, podpora okolí je samozřejmě fajn.

Já byl na začátku naštěstí natolik naboostovanej, že mi bylo okolí uplně jedno, manželka byla v počátku strašně skeptická, protože to byla moje už asi desátá dieta, takže mi samozřejmě nevěřila a rodiče říkali, že v žádném případě hubnout určitě nepotřebuju (108kg/189cm) a že si spíš uškodím, měli jsme hodně hádek. Zhruba po měsíci až dvou když manželka uviděla, že jsem fakt striktní a že mi padá váha, tak byla velkým podporovatelem, což mi v pozdější fázi pomáhalo.

@mocoted koukám, že si taky dal půst, pamatuju si, jak si psal, že bys ráno bez jidla nevydržel, že bys umřel, když jsem psal, že dávám kilo na kole bez jídla, vidíš, že to jde, jak píšeš, je to o hlavě, paráda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky chlapi, ja tie koncepty poznám.. sám som skúšal aj intermittent fasting ale tak nejak, bez dozoru, s tym furt seknem... Holt som lenivy, tak budem platit, len som sa pytal na skusenost aby som neskoncil u niekoho na styl herbalife alebo naturhouse ... Dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, horal napsal:

Mě fungovala syrová mrkev na takové ty chuťové vycpávky mezi pravidelným jídlem. -12kg/půl roku.

Kousáním si hlava myslí, kolik toho nedostala, žaludek měl co dělat a kaloricky 00nic.

 

Mrkev podle mne moc optimální není. To, že má málo kalorií, není moc rozhodující: obsahuje poměrně dost cukru, který vyvolá glykemickou reakci a ta naopak zase pocit hladu. A její glykemický index je např. prakticky stejný jako u polomáčené sušenky. Doporučoval bych spíše nesolené oříšky, optimálně makadamové, ale i vlašské, lískové či pekanové nebo mandle. Např. sáček s hrstí mandlí pravidelně nosím v kapse bundy. Cukru je v mandlích a oříškách naprosté minimum, za to obsahují jak kvalitní tuk, tak bílkoviny.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je člověk lenivější, tak je možná vhodnější si zaplatit někoho rozumného, kdo mu poradí a vysvětlí základy. Navíc pro někoho to je extra motivace - když už za to platím, tak to budu dodržovat. Jenom je občas problém někoho rozumného najít. 

Samozřejmě nejlepší věc, když chci hubnout, tak si ty informace nastudovat sám. Toho už je plný internet. Jenom je třeba vzít v potaz, že co funguje jednomu, nefunguje druhému. Jeden může žrát jako prase a hubnout, a druhý nežere skoro nic a stejně nehubne. Ten přerušovaný půst je teď taková módní vlna. Někomu to funguje parádně. Já to taky zkoušel, a nic.

Glykemický index je přežitek. Navíc stejná potravina může mít u každého člověka jiný index. Záleží, jaké má člověk složení bakterií ve střevech. A většinou (což není případ té mrkve), nikdo nejí ty potraviny samostatně. Pak je GI těch potravin úplně někde jinde.

S těma oříškama bych byl taky opatrný. Sice nemaj moc cukru, ale hromadu tuku. Sice většinou kvalitního (záleží jaké ořechy), ale při hubnutí tuky musíš držet v rozumných mezích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, jovani napsal:

mandle jem aj ja pravidellne, ale vo forme masla :)

Máslo je samozřejmě fajn, doma mám oříškových másel plnou skříň, akorát se blbě tahá po těch kapsách :default_biggrin:

před 32 minutami, Ytineres napsal:

....Glykemický index je přežitek. Navíc stejná potravina může mít u každého člověka jiný index. Záleží, jaké má člověk složení bakterií ve střevech. A většinou (což není případ té mrkve), nikdo nejí ty potraviny samostatně. Pak je GI těch potravin úplně někde jinde.

S těma oříškama bych byl taky opatrný. Sice nemaj moc cukru, ale hromadu tuku. Sice většinou kvalitního (záleží jaké ořechy), ale při hubnutí tuky musíš držet v rozumných mezích.

Nevím zda je GI přežitek, ale není to nic jiného než zase nějaký standardizovaný seznam. Velký význam bych mu rovněž nepřikládal, použil jsem ho jen pro srovnání, že mrkev až taková výhra není, na rozdíl od oříšků. U těch oříšků je spíše než tuk problém v tom, že pro mnoho lidí mohou být dost výrazný alergen, takže proto se doporučuje to s nimi nepřehánět a sníst tak cca hrst denně, podrážděný žlučník moc velká hitparáda není.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resit cukr v mrkvi, to je uz hodne vysoky level. Treba do ketozy nejde, ale jinak je zelenina i ovoce vyrazne pozitivni (vitaminy, vlaknina...). Jasne, jist v diete hodne svestek, merunek nebo banany je blbost, ale jinak vidim jen pozitiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, odjinud napsal:

Resit cukr v mrkvi, to je uz hodne vysoky level. Treba do ketozy nejde, ale jinak je zelenina i ovoce vyrazne pozitivni (vitaminy, vlaknina...). Jasne, jist v diete hodne svestek, merunek nebo banany je blbost, ale jinak vidim jen pozitiva.

Kdyby si byl diabetik, tak Ti to taková hloupost nepřijde, vlákninu dostaneš i z jiné zeleniny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno je to jenom o kalorickým deficitu, teda přijmout míň energie než vydat.

Kvůli vitamínům a jinejm prospěšnejm látkám je lepší ta mrkev než brambůrky, ale s hubnutím to nemá co dělat. S hubnutím mají co dělat bohužel jen kalorie. To jestli je někdo chce nebo nechce počítat je věc druhá.

Nicméně člověk se potřebuje kolikrát nějak zaplácnout a přitom tý energie do sebe moc nedostat. Na to funguje zelenina asi nejlíp. Okurky, mrkev, kedlubny, salát.. všechno to má pár kalorií. Řádově 15-30kcal/100g, takže když člověk sní půl kila okurky (třeba) tak do sebe dostane tak 100kcal.

Když ale sní hrst oříšků...(kolik je hrst?... třeba 30g) tak je to podle typu ořechu klidně 150-160 a víc kalorií.

No a na hlad je lepší půl kila než 30g.

Je spousta způsobů, jak dosáhnout toho deficitu (a každej má svý úskalí), jeden z nich je počítání kalorií, jinej třeba přerušovaný hladovění...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, morepower napsal:

Všechno je to jenom o kalorickým deficitu, teda přijmout míň energie než vydat....

Sry, ano, to do nás od mala vtloukali, takže jinou mantru ani neznáme, taky jsem to ještě nedávno tvrdil, ale problém je, že takhle ten metabolismus vůbec nefunguje: je k tomu samozřejmě fůra odborné literatury, většinou od lékařů: Fung, Mercola, Hyman, Noaks, Lustig, Ludwig, Hyman, Teicholz... jen namátkový výběr autorů jejichž práce vyšly i v češtině nebo slovenštině.       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...