Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Moty napsal:

Jak sem Ti psal už mockrát, dokud se nerozhodneš ty, tak čekat na pomoc salmonely nebo nemoci je nesmysl

Můžu doporučit zánět jater, cca 10 kg za něco málo přes týden 🙂

Já jel to 8/16 a spokojenost, ale s podzimem mě chytla víc žravá, trochu jinak práce a dožíral jsem se i déle. Pak svátky a vana pro dva je tu. Plus 5kg :-/.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68- ty seš ajtík ne? U těch jsou lidi zvyklý na divný typy. Prostě se budeš do práce chodit jen najíst 😂

abych jen nekecal. 80,5 a chci zpátky na svejch středoškolskejch 75 do srpna. P.S. kdo nevypadal jak ozdoba na vánoční stromeček netuší jak je to složitý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Prochy68 napsal:

Chlapi, jak to resite s tim jidlem 8/16 apod, mne to vychazi, ze bych musel zrat temer vyhradne jen v praci

To si v práci tak dlouho? Jak jsem psal: já mám okno na jídlo cca 6 hod, tzn. od 11 do 17 hod, takže začínám jíst v práci obědem a pak další jídlo po příchodu domů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68 hele, já bejt tebou bych si nastavil denní přísun kalorií (tak aby bílkoviny byly více než 1g/kg váhy, předpokládám, že nejsi aktivní sportovec), po týdnu se zvážil a změřil si pas. Pokud posun dolů, pak beze změny, pokud posun žádnej nebo nahoru, ubral bych příjem. Ve finále je jedno, kdy co sníš, pokud ti z toho není blbě, nebo to neovlivňuje spánek apod.

Metoda těch oken (IF) je v podstatě jen způsob, jak snížit přísun kalorií. Nicméně to, že o kaloriích získáš přehled, tě posune. Lidé, co dodržují okna a kalorie nedrží a nesledují (a funguje jim to), je snížili, jen o tom nevědí. Opticky si třeba myslí, že jedí stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, morepower napsal:

@Prochy68 hele, já bejt tebou bych si nastavil denní přísun kalorií (tak aby bílkoviny byly více než 1g/kg váhy, předpokládám, že nejsi aktivní sportovec), po týdnu se zvážil a změřil si pas. Pokud posun dolů, pak beze změny, pokud posun žádnej nebo nahoru, ubral bych příjem. Ve finále je jedno, kdy co sníš, pokud ti z toho není blbě, nebo to neovlivňuje spánek apod.

Metoda těch oken (IF) je v podstatě jen způsob, jak snížit přísun kalorií. Nicméně to, že o kaloriích získáš přehled, tě posune. Lidé, co dodržují okna a kalorie nedrží a nesledují (a funguje jim to), je snížili, jen o tom nevědí. Opticky si třeba myslí, že jedí stejně.

Ja to praktikovat nehodlam kdyz se muzu hejbat, me spis zajimalo, jak to jde zorganizovat. A sportovec jsem velkej, ale rekreacni 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Prochy68 napsal:

Ja to praktikovat nehodlam kdyz se muzu hejbat, me spis zajimalo, jak to jde zorganizovat. A sportovec jsem velkej, ale rekreacni 😉

Bud rad,ze chodis normal do prace.doma by si to mozno nedal uz vobec😁vsadepritomne zradlo a kopa casu= zla kombinacia.to potom chce naozaj velmi pevnu volu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, minuso napsal:

...vsadepritomne zradlo....

No, to je právě věc názoru. Synek když občas přijede na návštěvu domů, tak dlouze a smutně kouká do lednice a prý vzpomíná na ty časy, než se odstěhoval. Přitom ale zeleniny je tam plno. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to okno vychází do práce skoro vždy, právě trochu mi udělalo bordel ježdění (zastavit se na jídlo), ale i to se nějak dá. Asi je to i tak jak píšeš @morepower, míň sežereš, ale mě to vyhovuje, cejtil jsem se líp (až na ten bordel o svátkách, kdy jsem se urval jak lavina ) a nemám výčitky za sladké (závislost). Zkrátka líp se žije a o tom to,pro mne, je...  Na počítání kalorií, tuky, bílkoviny, atd prostě nemám sílu, disciplínu, ani chuť, tohle mi vyřešilo to co jsem potřeboval. Samozřejmě trocha pohybu (procházky/ probíhačky se psy, graviti cvičení a posilka, vše v laické úrovni). Když trochu pocvičím, nechce se mi žrát prasečiny.... Ještě ke stravě, minulý rok jsem cejtil, jak se zimou/ ochlazením mě přestal chutnat salát, který jinak mám ke všemu a jel jsem obalení k zimnímu spánku 😀 který se bohužel nekonal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu co psal @morepowero tom, že IF je v podstatě jen způsob, jak snížit přísun kalorií. To je pouze sekundární benefit, tím primárním je ale to, že delší interval, kdy člověk nejí, nutí metabolismus sáhnout si do energetických zásob, tedy do tukových rezerv, zatímco když jíme často, byť menší dávky, tak metabolismus přednostně využívá ty kalorie, které přišly s jídlem. Takže je výhodnější pokud si člověk stejné množství jídla rozloží do pár dávek v rámci okna, kdy jí, než když je bude konzumovat po menších dávkách de facto po celý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DavidLC jo, jasně, chápu. Dyť ve finále je to o tom se cítit líp. Mě to taky vyhovuje, jen to nemůžu držet pořád, ale podle sezony, protože to prostě v určité době neužeru (tedy sním výrazně méně, než potřebuji a tělo strádá)

Počítání kalorií je protivný a nepříjemný. Pro lidi, kteří ale už nevědí "jak jinak", je to cesta. Ono se to počítání ve finále smrskne na tzv "kvalifikovaný odhad" a pak to jde rámcově i bez toho. Kulturisti to bez toho úplně nedaj, ale běžnej sportovec jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lucid no, já jsem se v tom nechtěl úplně vrtat. Tuhle teorii znám a četl jsem studie, které to podporují a i ty, které to vyvracejí.

Podle mých zkušeností (a to nejen mých vlastních, ale mě se týkajících) je deficit alfou a omegou. Jsou sporty, ve kterých je systém oken fakt dobrej, hlavně kvůli střídání fází. Pak ale tomu musí být přizpůsoben den (v případě sportovců). To ale tady nechci rozebírat, to je na dlouho.

Jak jsem psal předtím, může to být prostě ve skutečnosti jinak, než se opticky zdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre mna este vyborny benefit okrem uz spominaneho je,ze pre cloveka ako ja, ktory ma problem s travenim a refluxom, je tych par hodin oddychu pre zaludok naviac velke plus. Samozrejme to tiez nedodrzujem celorocne, cez vianoce som sa opustil😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, morepower napsal:

@DavidLC jo, jasně, chápu. Dyť ve finále je to o tom se cítit líp. Mě to taky vyhovuje, jen to nemůžu držet pořád, ale podle sezony, protože to prostě v určité době neužeru (tedy sním výrazně méně, než potřebuji a tělo strádá)

Počítání kalorií je protivný a nepříjemný. Pro lidi, kteří ale už nevědí "jak jinak", je to cesta. Ono se to počítání ve finále smrskne na tzv "kvalifikovaný odhad" a pak to jde rámcově i bez toho. Kulturisti to bez toho úplně nedaj, ale běžnej sportovec jo.

Jasný, každý podle možností, potřeb a cíle, a sport, aktiní, nebo výkonostní, to je jiná liga. Beru to že jsem žil (teď nechápu jak) i se 110kg a moc se nehýbal. Samozřejmě si to vleču sebou ale, teď se těším na pohyb (rekreačně) a je mi líp se "salátem, než s bůčkem"...   Do schodů jdu radši než výtahem a neumřu u toho (snad 🙂 ) i když artroza je svině... A to je to, nebudu chodit, budu pajdat, vyzkoušeno... V létě jsem byl na 86-87 kg, teď 92, ale srovnám to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2022 v 13:26, morepower napsal:

... Metoda těch oken (IF) je v podstatě jen způsob, jak snížit přísun kalorií...

Touché. Zdaleka jsem nečetl celý vlákno, tak sorry pokud to tu někdo už psal, ale je dobrý si uvědomit, že IF je jedna z mnoha možností časování jídla (kolikrát denně jíst / jak velký porce / kdy první jídlo a kdy poslední, ...). Ale první úvaha se musí týkat energetický bilance, t.j. příjem vs. výdej kalorií - když tohle nebude správně vyřešený, IF to nezachrání, protože jde o neochcatelnou fyziku. Druhá úvaha by měla směřovat na složení jídelníčku, tzn. makro- a mikronutrienty. Teprve další krok je vybrat si vhodný časování (mně třeba taky celkem sedí spíš kratší okno, mívám 2-3 jídla denně). Asi poslední krok je, zvlášť pro sportovce, adekvátní suplementace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Hlídat příjem/výdej je na té hobby úrovni snadnějsí, než se může zdát.

Každý má dneska v kapse mobil, který to zvládá a často i chytré hodinky na ruce.

Už jsem to jednou kdysi zapisoval a nyní to dělám denně asi dva roky. Databáze kalorických tabulek už je neskutečná a jsou tam i potraviny koupené v zahraničí. Když pominu hotová jídla, které se váhově člověk naučí odhadovat běhěm krátké doby, vše ostatní tam člověk napípá pomocí čárkových kódů rychleji něž pokladní v obchodě. Doma je to pomocí váhy taky snadné. Nejdřív to člověku přijde jako opruz, ale vlastně jde jen o to, nandat si jídlo na talíř na váze postupně.

No a tak člověk ví, kolil kcal snědl a kolik gramů bílkovin, sacharidů, tuků, vlákniny...

Pak chybí už jen odečíst spálené kcal, ale to umí automaticky udělat do kalorických tabulek připojená garminí aplikace. Ta odečte co člověk spálil sportem, denními kroky i bazálním metabolismem. Myslím, že to umí i jiné výrobce.

Nebude to asi laboratorně přesné, do jisté míry v mezích kvality měření hodinek a přesnosti zadáváte jídla, ale může to pomoci si uvědomit ty relace ve kterých se člověk pohybuje a nějak na nich zapracovat. Já už jsem schopen si tam ty jídla naklikat klidně až večer, protože vím co jsem jedl a kolik toho bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si člověk chce pro hubnutí hlídat příjem/výdej, je nutné vědět co jí a jaký je v tom podíl makroživin. Pokud zkušenost nemá a není schopen to odhadnout, pak je opravdu optimální si zpočátku podle tabulek zapisovat co sní, ale i vypije, aby věděl kolik energie (zhruba) takto přijal. Výdaj mu zase (zhruba) spočítá nějaká ta apka v mobilu. Podpůrných programů a portálů je na to celá řada. Z dlouhodobého hlediska je počítání kalorií/kilojoulů opravdu opruz a já si třeba nedokážu představit něco si pro konzumaci vážit. Zhubnout až takový problém není. Problém je najít si a následně nastavit dlouhodobě udržitelný stravovací styl, který ho do jisté míry samozřejmě omezuje, nicméně mu zachovává pestrou a kvalitní stravu s potřebným přísunem živin, přičemž jejich rozložení může být pro každého různé. Každý máme jiný metabolismus, např. mně vyhovuje více tuků a bílkovin a menší příjem sacharidů (a to i kvůli diabetu), někdo to ale má naopak, proto je důležité mít ten základní hrubý přehled o tom co jím a jakou to má energii, abych podle toho mohl něčeho ubrat nebo naopak něčeho přidat. Samozřejmě mám primárně na mysli stravování běžného člověka, který pohyb spíše fláká nebo se mu věnuje jen příležitostně.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...