Přejít na obsah

Maďarský uherák PICK - kdo ho miluje ?


prizak

Doporučené příspěvky

To je na mě moc voňavý, ale ještě jsem si vzpomněl na špek z mangalice a přidal na seznam, boží záležitost
Na ten jsem zapomněl, sorry. Z mangalice v podstatě vše - spek, salám, klobasz.
A co ještě stojí za zmínku, jsou různé calamady a nakladana zelenina obecně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

S přibývajícím věkem je potřeba nakrmit mozek novými podněty i ohledně chutí. Určitě si vybavíte že jste i vy sami museli ke spoustě chutí dospět, nemyslím dětské nejím rajčata/banány, ale typicky olivy, kapary, aromatické sýry.

Dnes je fantastická dostupnost informací i surovin, asi bych doporučil vybrat si národní kuchyni která zní dobře z hlediska surovin a postupů, prostě co se člověku líbí. Vyzkoušet pár jídel v příslušně zaměřené restauraci, pokud sedí, tak kdo vaří nákup surovin, návštěva příslušné země . . . svět je krásnej, rozmanitej a strašně dobře chutná.

A nemusí to být nutně exotika. Třeba Polská kuchyně je zajímavá, stejně jako třeba Maďarská ;)

Ohledně "chutí, ke kterým je potřeba se projíst" - moji synové (3 roky jsou staršímu) vyžadujou olivy prakticky do všeho a ze sýrů baští ponejvíc kozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Moty napsal:

😝😝 Zase nemůžu dát kolegovi seznam jak na velkej nákup do Lidlu:-DDDDD

Sem rád že vezme cokoli

Jinak, pokud není cesta do Hungárie, lze v nouzi vybírat i zde:

https://www.madarske-delikatesy.cz/eshop/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2020 v 21:41, Frostie napsal:

Máro, jak uherák a zvířata mám rád, tak psovi ani kočce bych ho nedal 😞 

Závidím Vám , kolegové, Vaše vychované mazlíčky. Já našim kočkám nedávám... ony si berou. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o zvířecí druh, který je schopen přežít i v popelnici, jim občasnou malou vyjimečnou dietní chybičku toleruju...

...sám dělám větší a častěji..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závidím Vám , kolegové, Vaše vychované mazlíčky. Já našim kočkám nedávám... ony si berou. 
Vzhledem k tomu, že se jedná o zvířecí druh, který je schopen přežít i v popelnici, jim občasnou malou vyjimečnou dietní chybičku toleruju...
...sám dělám větší a častěji..
Já jsem to ale nemyslel jako malou dietní chybičku, ale jako ohrožení. U psa to není až taková katastrofa (a čím většího, tím menší nebezpečí), ale u 4-5 kilové kočky je to o možném zánětu ledvin a jater, protože nedokáže zpracovat to koření a sůl. Sorry za menší OT v tomto vlákně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Frostie napsal:

Já jsem to ale nemyslel jako malou dietní chybičku, ale jako ohrožení. U psa to není až taková katastrofa (a čím většího, tím menší nebezpečí), ale u 4-5 kilové kočky je to o možném zánětu ledvin a jater, protože nedokáže zpracovat to koření a sůl. Sorry za menší OT v tomto vlákně.

Veď já to viem, no ale keď všeci kradnú ... robia taký čudný kanadský humor..  ,,Máš salám ? - Už nemáš salám" (čtenáři Rady a Žáka mi rozumějí...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onehdá mi náš kocour - už ho nemáme, ale bylo to nejmilejší zvířátko pod sluncem, lepší než lidi- šlohnul steak z krkovičky, naložený v modrém portugalu. Dlouho jsem si lámal hlavu, proč se tak motá, ničeho jsem si nevšimnul... pak přišla kočka a taky se tvářila divně... až jsem se při přípravě druhej den nedopočítal... a našel ohlodanou kosticku pod lednicí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď já to viem, no ale keď všeci kradnú ... robia taký čudný kanadský humor..  ,,Máš salám ? - Už nemáš salám" (čtenáři Rady a Žáka mi rozumějí...).
Jj, oni umí vždycky dělat jakoby nic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...