Jump to content

Maďarský uherák PICK - kdo ho miluje ?

Recommended Posts

Tohle všechno číst...:)
Zkoušeli jste někdo "konkurenční" uherák Herz?
Zkoušeli, ale ten patří do skupiny Co mne právě nasralo, protože nesahá Picku ani po kotníky
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Já na uzeniny moc nejsem, ale když to má vlastní vlákno na Chronomagu (a byl ve slevě), tak jsem mu dal šanci... No že bych bez toho do budoucna nemoh bejt, to určitě ne, ale je to prostě dobrej salám

Zkoušeli, ale ten patří do skupiny Co mne právě nasralo, protože nesahá Picku ani po kotníky

před 24 minutami, marosh napsal:

Tohle všechno číst...:)

Zkoušeli jste někdo "konkurenční" uherák Herz?

Je dobry, ale neni to PICK. To uz je lepsi UNGAR. Ten js teda po PICKu top. 

IMG_20201010_091351.png

Edited by prizak

Ungar jsem nedávno měl a potvrzuji. Jako laik jsem rozdíl mezi ním Pickem nepoznal. Ale já se v tom nevyznám. Jak se liší třeba Zimní salám a Rákoci? Nikdy jsem je neměl pohromadě a s časovým rozestupem mi to připadá stejný.

Ungar jsem nedávno měl a potvrzuji. Jako laik jsem rozdíl mezi ním Pickem nepoznal. Ale já se v tom nevyznám. Jak se liší třeba Zimní salám a Rákoci? Nikdy jsem je neměl pohromadě a s časovým rozestupem mi to připadá stejný.
Rakoczi je chuťově podobný Picku, je to klasický Téliszalámi, ale malinko mu k Picku schází. Ale v nouzi jako náhražka dobrý, stále přesahující veškerou tuzemskou produkci podobné kategorie
Potom nechápu porovnání PICK Rákóczi vs. PICK. Který Pick? Zimní? Nešťourám, jen se ptám, protože mě to zajímá. Díky
Porovnání bylo Rakoczi kontra standardní uherak Pick, ačkoli oba od stejně firmy.
před 43 minutami, krutor napsal:

Herz jsem mel loni a byl taky super. 🙂

Herz Classic téliszalámi byl s Pick téliszalámi vždy téměř shodný, v Maďarsku často i nepatrně dražší, degustace na slepo byla naší dětskou radostí za socíku u Balatonu. Herz se vyráběl v Budapešti, nicméně od roku 2012 po krachu majitele patří značka Herz Picku a vyrábí se zřejmě také v Szegedu.

főkép hercz.jpg

Edited by neuromancer
Před hodinou, marosh napsal:

Jo, jo.

To jsem si všimnul, že to už patří Picku.
Chuť nebude moc rozdílná, stejně bych rád zkusil, ale nikde jsem to u nás v běžném prodeji neviděl.

Bohužel osekali sortiment, asi aby si nekanibalizovali Pick, mají jenom ten malý 400g a krájený.

http://herz.hu/hu/termekek/teliszalami/herz-classic-teliszalami

Njn, není kolečko jako kolečko..... :D. Takovoudle štangli, jasně, že uheráku mít doma, co?

1208758404_kolekosalmu.jpg.d543c691368d17777197808347254fd0.jpg

Edited by milomac
V 9. 10. 2020 v 19:48, milomac napsal:

Pánové (Frostie, Prizak) díky za info, počtení pro radost a tak nepolevím, dík (bandicoot) - taky jdu dát pár koleček :)

jovani - je to 250g balení - dneska pro výrobce není problém bochník sýra naporcovat na výseče, porce různé gramáže nebo kostičky 

616716851_diugasporce.jpg.387889a270f7dc01017beee3e908582b.jpg

12 bude teď v Lidlu

před 23 hodinami, Gustaf napsal:

12 bude teď v Lidlu

Díky, zítra se tam zastavím.

před 23 hodinami, marosh napsal:

V pátek jsem testovali Džuigas a propadl...Měli jsme kromě něj i středně zralý čedar a rakouský sýr z Alp(název už nevím) a ten vyhrál.

Je fakt, že jako uherák se tenhle sýr jíst nedá :), mám tyhle tvrdé hodně prozrálé sýr rád, ale jsou jen jako občasný doplněk k sortimentu těch běžných - eidam, tylžský, blaťácké zlato, leerdammer atd. Takže já je moc nehodnotím - na některém si vyloženě pochutnám a jiné prostě jen "sežeru".