Jump to content

Maďarský uherák PICK - kdo ho miluje ?

Recommended Posts

před 1 minutou, Geodet napsal:

Jo, tak jsem si to zapamatoval dobře.

Bohužel jo a leccos může napovědět i prodejní cena 😞

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Já na uzeniny moc nejsem, ale když to má vlastní vlákno na Chronomagu (a byl ve slevě), tak jsem mu dal šanci... No že bych bez toho do budoucna nemoh bejt, to určitě ne, ale je to prostě dobrej salám

Zkoušeli, ale ten patří do skupiny Co mne právě nasralo, protože nesahá Picku ani po kotníky

Off topic. Zjistil jsem, že existuje něco jako chuťová paměť. Třeba si pamatuju jak chutnaly rajčata před 35-40 lety. Dneska jsou tak přešlechtěný, že dneska se té chuti ani neblíží.

Off topic. Zjistil jsem, že existuje něco jako chuťová paměť. Třeba si pamatuju jak chutnaly rajčata před 35-40 lety. Dneska jsou tak přešlechtěný, že dneska se té chuti ani neblíží.
Jj ale v létě ze zahrady vypěstované na sluníčku to je pecka. Tam ta chuť pořád ještě je.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

před 2 minutami, siwi napsal:

Můj děda často říkával, že už ani ta sůl není, co bývala emoji3.png

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

+1. Jo sem starej sentimentální dědek. 🙂

S přibývajícím věkem je potřeba nakrmit mozek novými podněty i ohledně chutí. Určitě si vybavíte že jste i vy sami museli ke spoustě chutí dospět, nemyslím dětské nejím rajčata/banány, ale typicky olivy, kapary, aromatické sýry.

Dnes je fantastická dostupnost informací i surovin, asi bych doporučil vybrat si národní kuchyni která zní dobře z hlediska surovin a postupů, prostě co se člověku líbí. Vyzkoušet pár jídel v příslušně zaměřené restauraci, pokud sedí, tak kdo vaří nákup surovin, návštěva příslušné země . . . svět je krásnej, rozmanitej a strašně dobře chutná.

A nemusí to být nutně exotika. Třeba Polská kuchyně je zajímavá, stejně jako třeba Maďarská ;)

před 12 hodinami, Frostie napsal:

Jj. Eres, Anička, paprika sladká i pálivá, klobasz a samozřejmě Pick emoji4.png

Přesně tak, pista je taky důležitá, ale co je Anička?

Přesně tak, pista je taky důležitá, ale co je Anička?
Erös Pista a Édes Anna. Dvě nezbytné ingredience pro přípravu omáček a gulášů c46508c54324e1c7cd432c258606513c.jpg

Hoši, neříkejte mi, že jste to dodnes neznali Jak jste vařili guláš? Pro příznivce krapet ostrejsiho doporučuji Haragos Pistu )

Guláš vaří drahá polovic😉.Je dobrý a šmakuje.Jenom vím,že tam dává také feferonky,které dostáváme v Bulharsku.Letos jsme BG nenavštívili,tak těch feferonek už asi moc nemáme (bohužel).

Heragost pistu případně zkusíme - yes.

[mention=15103]Frostie[/mention] Jakej tovar ještě  doporučíš z Maďarska?
V podstatě to máš dobře zmapovany. Papriky mleté obě, krémy oba (pálivý a sladký), Érös a Édes, klobásy, Pick, alternatívne Herz. A věc, kterou jsme ještě nezmínili, je národní likér Unicum. Chutí cca mezi fernetem a Jägermeisterem. Namražené sehr gut!
Právě teď, Frostie napsal:
před 10 minutami, Moty napsal:
[mention=15103]Frostie[/mention] Jakej tovar ještě  doporučíš z Maďarska?

V podstatě to máš dobře zmapovany. Papriky mleté obě, krémy oba (pálivý a sladký), Érös a Édes, klobásy, Pick, alternatívne Herz. A věc, kterou jsme ještě nezmínili, je národní likér Unicum. Chutí cca mezi fernetem a Jägermeisterem. Namražené sehr gut!

To je na mě moc voňavý, ale ještě jsem si vzpomněl na špek z mangalice a přidal na seznam, boží záležitost