Jump to content

Maďarský uherák PICK - kdo ho miluje ?

Recommended Posts

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Já na uzeniny moc nejsem, ale když to má vlastní vlákno na Chronomagu (a byl ve slevě), tak jsem mu dal šanci... No že bych bez toho do budoucna nemoh bejt, to určitě ne, ale je to prostě dobrej salám

Zkoušeli, ale ten patří do skupiny Co mne právě nasralo, protože nesahá Picku ani po kotníky

před 4 minutami, jovani napsal:

jak to myslis? ;)

Že je to v ledničce totéž, pod jiným obchodním názvem / značkou

Jestli to bylo na mě, tak takhle: Hnízdní parazitismus je typický pro kukačky, které nakladou svá vejce do hnízd jiných ptáků.
Máš tam jeden parazitní salám.

• 3 weeks later...
před 1 hodinou, bandicoot napsal:

Několik dnů jsem neměl čich a tedy i většinu chutě. To bylo naprosto strašný koukat na šišku do lednice. V puse nebyl rozdíl mezi uherákem, jabkem nebo cibulí.

Kamaráde, tak to jsi byl opravdu chudák. To muselo být utrpení, cítím s tebou 😞

Několik dnů jsem neměl čich a tedy i většinu chutě. To bylo naprosto strašný koukat na šišku do lednice. V puse nebyl rozdíl mezi uherákem, jabkem nebo cibulí.
nj, covid je previt, mal som to podobne, 2 a 1/2 tyzdna ... :(
před 45 minutami, filo-boxer napsal:

Takhle zacházet s uherákem je něco mezi barbarstvím a diletantismem👎

To souhlas, ale podle videa bych řekl, že to ani uherák není, vypadá to jak vysočina
Možná ani to ne, pro mne je to něco jako separátový polopárek z Kostelce

Vy naděláte. Pořád je to jenom vepřový salám že supermarketu. I když Pick mi do pomazánky taky přijde škoda. Ale dá se tak zužitkovat třeba nějaký ne echt uherák, když ho někdo omylem koupí a pak nešmakuje.

Před hodinou, filo-boxer napsal:

Vy naděláte. Pořád je to jenom vepřový salám že supermarketu. I když Pick mi do pomazánky taky přijde škoda. Ale dá se tak zužitkovat třeba nějaký ne echt uherák, když ho někdo omylem koupí a pak nešmakuje.

To by šlo 😃

Za první republiky byla na poměrně novodobý výrobek té doby, uherský salám; uvalena tzv. daň z přepychu, ale i přesto, nebo možná právě proto, v té době  . . . v době kdy se u nás začal vyrábět první tavený sýr v plechovkách . . . byla vyráběna tzv. "uherská pěna". Její výroba spočívala v namletí i těch nejmenších odřezků uheráku, smíchaných s vyšlehaným máslem a taveným sýrem. 

V nedávné historii jsme tuto měli dokonce uvedenu v ČSN normách pro studené stravování (v podstatě jde o cca stejný poměr uvedených surovin).

Takže za mě doporučuji v rámci této nostalgie ušlehat uherskou pěnu, namazat ji na plátek veky, přidat nahoru šunku od kosti, kyselou okurku, vzpomenout si na dobu Paukerta, Buriana a trochu se bez odsuzování zasnít ;)

Edited by Tom4
V 30. 1. 2021 v 8:27, Tom4 napsal:

Za první republiky byla na poměrně novodobý výrobek té doby, uherský salám; uvalena tzv. daň z přepychu, ale i přesto, nebo možná právě proto, v té době  . . . v době kdy se u nás začal vyrábět první tavený sýr v plechovkách . . . byla vyráběna tzv. "uherská pěna". Její výroba spočívala v namletí i těch nejmenších odřezků uheráku, smíchaných s vyšlehaným máslem a taveným sýrem. 

V nedávné historii jsme tuto měli dokonce uvedenu v ČSN normách pro studené stravování (v podstatě jde o cca stejný poměr uvedených surovin).

Takže za mě doporučuji v rámci této nostalgie ušlehat uherskou pěnu, namazat ji na plátek veky, přidat nahoru šunku od kosti, kyselou okurku, vzpomenout si na dobu Paukerta, Buriana a trochu se bez odsuzování zasnít ;)

V ucnaku kolem 1981 jsem si v kantosce kupoval uherskou a cabajskou penu v kelimku. Dodnes si chut pamatuju 🇨🇿👍

Když jsem včera dělal větrníky, zbylo trošku těsta, to je normálně odpalované tedy bez cukru, udělal jsem pár mini kousků a rovnou spíchnul tu pěnu. Paráda. Ještě že jsem byl odpoledne chvíli běhat  :D

20210203_161924_copy_898x866.jpg