Přejít na obsah

Stowa- majitelé, zkušenosti, servis galerie


Conrad

Doporučené příspěvky

na Stowa.de jsem našel ceny na různé úpravy, ale nikde ceny servisu

nevíte prosím kolik stojí servis po 5ti letech (vyčištění, seřízení apod.)

Nomos to má promakanější a má to i odstupňováno na kalibry a co se bude dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahojte, měl bych dotaz na majitele STOWA automatů s ETOU 2824-2 nebo jiných... Soprod A10 tu asi zatím nikdo jiný nemá, ale obecně by mě zajímalo, jak hladce a tiše chodí rotor ve Vašich automatech... v SEIKO sekci jsem se dočetl, že u SEIKO automatů jsou ložiska tužší, pak je problém s natahováním ve windrech, které mají polštářek (hlavu) uloženou mírně zešikma, HAMILTONY prý při otáčení rotoru dělají hrozný rachot atd...

 

Já otáčku rotoru zpočátku vůbec neregistroval, teď si toho zvuku při nějakém pohybu ruky občas všimnu, je to takové "zašustění" :) - jsou to případy, kdy se rotor otočí o celou půlku otáčky...180 stupňů... pokud se otočí je o čtvrtku nebo méně, tak slyšet není vůbec nic....nevím jak lépe to popsat... jen by mě tedy zajímalo, jaké s tím máte zkušenosti u STOWY, případně i jiných automatů jiných značek...zda někdy chodí rotor naprosto neslyšně, nebo jak lehce atd. Díky moc za názory a zkušenosti !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u Stowy to skoro neslyším.  Pamatuju se, že jsem to taky řesil jak byly úplně nové, tak měl přišlo, že jsou hlučné a rotor má větší odpor.  Po cca půl roce už jsem o tom vůbec nevěděl.  Větší hlučnost jsem měl u rotoru TH Carrery CV2010 (v tom je taky ETA), pak jsem ji měl na pravidelné prohlídce a už to taky neslyším.  A nebo je úplně jiné vysvětlení, stárnu a horší se mi sluch......   Co se winderu týče, tak ho mám nastavenej na 650 oběma směrya není se Stowou vůbec žádný problém.  Winder má šikmé uložení vrtiče/točiče nebo jak to nazvat, což údajně SEIKU vadí (historka jen z dosechu).  Stowě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JZED : Díky moc, to víš, člověk když se pozorně zaposlouchá, tak slyší i trávu růst :) Ale tak to bude asi stejné... když se na to člověk mimoděk soustředí, tak to občas zaslechne, ale je to jen takový "šum" nebo jak to nazvat, rozhodně to neruší vůbec... jinak ty Antey už nosím měsíc denně a nikdy jsem natahování nemusel řešit, prostě je nosím a oni šlapou jak mají :) takže evidentně se rotor neseká a velký odpor nemá, protože odchylka přesnosti je pořád stabilní, takže jsou asi natažené přes den na full, na noc na zádech v klidu.... Taky si asi u nových musí ložisko sednout a trochu se prošoupnout a zajet :) u těch SEIKO jsem slyšel/četl to samé... že šikmé uložení vrtiče vadí a nedotahuje, že musí být uložení vertikální...

 

A měl bych dotaz, jaký winder máš? Mohl bys poslat prosím odkaz třeba na e-shop? nebo aspoň značku a název... v tabulce jsem našel, že pro ETU 2824-2 a ten Soprod A10 je oboustranný nátah a 650 otáček denně přesně to co potřebují, takže by to mělo být OK, taky řeším koupi windru, ale díval jsem se, že levné windry (do 3t Kč - čína) neumožňují nastavení na 650 otáček... min. 900 za den, což mi přijde zbytečné trápit průžinu (pojistku pružiny proti přetažení)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Stowa.de jsem našel ceny na různé úpravy, ale nikde ceny servisu

nevíte prosím kolik stojí servis po 5ti letech (vyčištění, seřízení apod.)

Nomos to má promakanější a má to i odstupňováno na kalibry a co se bude dělat

 

Servis u Nomosu chápu, protože to jsou inhouse kalibry, ale většina hodinek Stowa má v sobě masovky a oservisovat to v ČR není problém.

Já nechal svoje Antey promazat u Mechana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis u Nomosu chápu, protože to jsou inhouse kalibry, ale většina hodinek Stowa má v sobě masovky a oservisovat to v ČR není problém.

Já nechal svoje Antey promazat u Mechana.

 

JJ, taky bych to tak viděl... na pravidelný servis po 5ti letech, pokud bude potřeba jenom vyčistit, promazat, případně vyměnit těsnění, seřídit a udělat test vodotěsnosti, tak si myslím, že mechano nebo jiní odborníci tady na fóru, případně i jiní ověření hodináři v ČR by to měli zvládnout bez problémů...a pokud jde o profláklé kalibry, tak i výměny vychozených, opotřebovaných dílů... pokud problém nebude, pořeším to takto, a do STOWY pošlu na servis třebas až po delší době... nebo vůbec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nevím jestli jste četli v jiných příspěvcích, trošku jsem v nedávné době (před pár dny :) řešil divný chod - co se týče přesnosti mého S A10 strojku... Když hodinky dorazily, dělali stabilně + 2s a kousek denně do plusu... pak to najednou přešlo plynule kolem 0 až do mínus 10s denně... Pak se zastavily, takže jsem zjistil, že asi pero nebylo pořádně dotahované (práce u PC celý den atd, o víkendu ležely, winder nemám)... tak jsem je v ruce natáhl (natřepal, ne korunkou) na max a zase se kousek zpožďovaly - cca -5s denně... jakmile pero povolilo a nosím je pořád na ruce, už i o víkendu, dotahují se a odchylka se srovnala úspěšně tak, že přes den na ruce udělají -1s a v noci +1 sekundu v leže "na zádech" takže zatím za 4 dny je stabilně odchylka prakticky 0 :)

 

Tak mě jen napadlo se zeptat, kdo má ve STOWách ETU 2824-2 či jiné strojky - mechanické nátahy, jak jste na tom s přesností? Měřili jste někdy, řešili, nebo na to kašlete :) ?

 

a jedna dnešní ranní fotka z mobilu pro radost - (ty modřené ručky mě dostávají absolutně)

post-34425-0-82926600-1398755829_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Malem jsem zapomnel, ale Kid_A nastesti pripomnel :) takze si dovolim predvest Antey 390 A10 na fungl novem tmave hnedem cordovanu od mistra Simy - 20mm u stezejek, u spony 18mm, spona objednana ze Stowy nahradni, s puvodnim logem s velkym S. Reminek je u stezejek silnejsi nez original, a rekl bych, ze to vypada mnohem lepe a na ruce elegantneji... Tady je :

post-34425-0-59625900-1400089437_thumb.png

post-34425-0-91494600-1400089451_thumb.png

post-34425-0-96836300-1400089465_thumb.png

post-34425-0-49746500-1400089481_thumb.png

post-34425-0-54084700-1400089494_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krasnej remen. sedi jim paradne a dycha z neho rucni pracicka. at slouzi:))

 

Malem jsem zapomnel, ale Kid_A nastesti pripomnel :) takze si dovolim predvest Antey 390 A10 na fungl novem tmave hnedem cordovanu od mistra Simy - 20mm u stezejek, u spony 18mm, spona objednana ze Stowy nahradni, s puvodnim logem s velkym S. Reminek je u stezejek silnejsi nez original, a rekl bych, ze to vypada mnohem lepe a na ruce elegantneji... Tady je :

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...