Přejít na obsah

Nové modely hodinek


t2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 929
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych bral i tu žárovku. Ten solár by baterku vždycky dobil. Vzpomínám si, jak za komunistů bylo přisvětlování displeje žárovičkou takřka "zakázaná činnost". Zkracovalo to životnost baterií, které nebyly k sehnání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Měl jsem v ruce nové AL 190. Tady si dovolím krátkou úvahu o verzi kterou jsem měl v ruce. Černej plast je pro nošení odolnější a praktičtější než pokovenej plast. Ten je hezčí na pohled a lze sobě nebo někomu neznalému nalhávat že jde o kov. Takže pro hodinky na kochání se ve vitrýně a příležitostné nošení ano, ale na normální nošení černej plast. (možná jsem ovlivněnej tím, že AL 180 pokovený mám protože jiný se sehnat nedaj a chtěl bych pro další model zase jinou verzi)

 

Ale zpět k AL 190 kromě velmi podobnýmu vzhledu a skoro totožnýmu uspořádání hodinek je na nich oproti AL 180 pár změn. Tak kromě pěti budíků je to ještě timer a 50ti metrová vodotěsnost. Jejich cena v kamenym krámu je příjemných 660 kč za základní černej plast. Což je míň než za AL 180 z netu.

 

Možná se neudržím a koupím si je. Už dlouho jsem si nekupoval nový hodinky v obchodě. Uvidím...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abychom si tady pořád jen nestýskali nad časy dávno minulými ,kdy se dělaly poctivé digitálky ze železa,které se daly nosit léta,aniž by člověk vypadal jako ušmudlaná socka,tak jsem napsal dopis výhradnímu dovozci v naději,že se možná někdy něco pohne.Ono se ale bohužel asi nikdy nic nepohne.Nuže,zde je ten dopis:

Dobrý den,obracím se na Vás,jako na výhradního dovozce hodinek Casio do ČR.Zajímalo by mne,zdali tato značka nechystá uvedení nějaké řady digitálních hodinek,kde by pouzdro nebylo pouze imitací kovu,ale skutečně ocelové.Jakožto člen hodinkového fóra chronomag.cz se s podobnými toužebnými přáními setkávám u tamních kolegů dnes a denně.V podstatě jde o to,že silná generace,která vyrůstala v sedmdesátých a osmdesátých letech zažila ony výrobky v podobě,po které žehráme a za kterou jsme ochotni adekvátně připlatit.Dle ohlasů věříme,že by se takové výrobky setkaly s úspěchem nejen z nostalgických důvodů u nás starších,ale hlavně pro praktickou stránku věci,jež by byla důvodem ke koupi i u těch,kteří tyto časy nepamatují,ale chtějí digitální hodinky,které vypadají i po letech důstojně a dělají čest své značce.Pokud by výrobce nad podobným krokem uvažoval,tak by se jistě s velikým úspěchem setkaly modely typu:F-105,AL-190,DBC-610 a jistě i další.

Pakliže má fungovat zpětná vazba,tak prosím zkuste s touto žádostí kontaktovat příslušná vyšší místa.Nějak se začít musí a věřím,že nejsme jediní,kteří by ocenili návrat těchto solidních hodinek.S jistotou by vyplnily obrovskou díru na trhu.

Děkuji

A zde odpověď:

Dobrý den.Děkuji za Váš názor.V minulosti CASIO udělalo pouze jeden retro model v ocelovém provedení, ale jeho prodejní úspěch lze zejména díky ceně považovat za propadák. Mimo jiné i z tohoto důvodu budou i do budoucna veškeré retro modely vyráběny ve stejném provedení jako tehdy - tedy tvrzený plast s barevným nástřikem. I díky této technologii můžeme nabídnou u těchto modelů velmi příznivou cenu a tedy není velkým problémem model po letech vyměnit.

S přáním krásného dne

Tomáš Ježek

FAST ČR, a.s.

 

 

Tak,a máme jasno.Možná to někdy přehodnotí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezevcik2: Vím, že jsem s tím už otravný, ale jestli za zmiňovaný retro celokováč chtěli podobnou částku jako za géčka se sřoubovaným dýnkem, tak se vážně nedivím, že to byl propadák. Ale díky za iniciativu. Když vidíš, jak z forem vyskakují plastová pouzdra ve velkém, tak je jasné, že kováč se nemůže chytat, co se ekonomiky týče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť si to udělali spotřebitelé sami. Výrobci se vždycky (aspoň v kapitalismu) řídí poptávkou a když kupující chce raději plasťáky, které za chvíli vymění za jiné, ale hlavně jsou levné, tak je to prostě tak. A neni to jenom v hodinkách, je to v podstatě stejné u veškeré elektroniky, domácích spotřebičů, hadrů, atd. Pár nadšenců to nevytrhne. To, o čem pan Ježek z FASTu píše, je pravděpodobně retro série Casiotronů z 90. let. Nebyl to jen jeden typ, ale hned několik, v podstatě tvarově stejné hodinky, jako bylo několik typů Casiotronů v roce 1975. Akorát měly dvouřádkový displej a všechny tehdy běžné funkce jako budík, stopky a také illuminator. Na přelomu 80. a 90. let vyrábělo Casio souběžně několik typů hodinek s kulatým pouzdrem a nabízelo verze v plastu a oceli se šroubovacím víčkem (např. CGW-50 / CGW-500 resp. CGW-501 nebo TRW-30 / TRW-301 nebo GMW-15 / GMW-61 atd. atd.) a poměrně rychle od toho téměř upustili. V plastu totiž stávaly většinou 99 DM a v oceli s koženým páskem 219 DM, což je více než 2x dražší. Dneska je plno ocelových Casií s minerálním sklem, ale ne moc často laciné typy. Všechno to jsou Edifice nebo Lineage s cenou kolem pěti litrů a víc. Starší typy, odcházející z trhu pak levnější. Z laciných si vybavuju třeba modul 2470, když je to v plastu, tak pod označením W-E10 jsou nepoměrně levnější než ocelové s tvrzeným sklem EFD-102. A přitom jsou to vlastně stejné hodinky. Jak říkám, pár typů se ještě takto dělá, ale jen minimum. A za všechno můžou povrchní spotřebitelé, ne výrobci. Ti potřebují "jen" co nejvíc vydělat.

 

 

 

Abychom si tady pořád jen nestýskali nad časy dávno minulými ,kdy se dělaly poctivé digitálky ze železa,které se daly nosit léta,aniž by člověk vypadal jako ušmudlaná socka,tak jsem napsal dopis výhradnímu dovozci v naději,že se možná někdy něco pohne.Ono se ale bohužel asi nikdy nic nepohne.Nuže,zde je ten dopis:

Dobrý den,obracím se na Vás,jako na výhradního dovozce hodinek Casio do ČR.Zajímalo by mne,zdali tato značka nechystá uvedení nějaké řady digitálních hodinek,kde by pouzdro nebylo pouze imitací kovu,ale skutečně ocelové.Jakožto člen hodinkového fóra chronomag.cz se s podobnými toužebnými přáními setkávám u tamních kolegů dnes a denně.V podstatě jde o to,že silná generace,která vyrůstala v sedmdesátých a osmdesátých letech zažila ony výrobky v podobě,po které žehráme a za kterou jsme ochotni adekvátně připlatit.Dle ohlasů věříme,že by se takové výrobky setkaly s úspěchem nejen z nostalgických důvodů u nás starších,ale hlavně pro praktickou stránku věci,jež by byla důvodem ke koupi i u těch,kteří tyto časy nepamatují,ale chtějí digitální hodinky,které vypadají i po letech důstojně a dělají čest své značce.Pokud by výrobce nad podobným krokem uvažoval,tak by se jistě s velikým úspěchem setkaly modely typu:F-105,AL-190,DBC-610 a jistě i další.

Pakliže má fungovat zpětná vazba,tak prosím zkuste s touto žádostí kontaktovat příslušná vyšší místa.Nějak se začít musí a věřím,že nejsme jediní,kteří by ocenili návrat těchto solidních hodinek.S jistotou by vyplnily obrovskou díru na trhu.

Děkuji

A zde odpověď:

Dobrý den.Děkuji za Váš názor.V minulosti CASIO udělalo pouze jeden retro model v ocelovém provedení, ale jeho prodejní úspěch lze zejména díky ceně považovat za propadák. Mimo jiné i z tohoto důvodu budou i do budoucna veškeré retro modely vyráběny ve stejném provedení jako tehdy - tedy tvrzený plast s barevným nástřikem. I díky této technologii můžeme nabídnou u těchto modelů velmi příznivou cenu a tedy není velkým problémem model po letech vyměnit.

S přáním krásného dne

Tomáš Ježek

FAST ČR, a.s.

 

 

Tak,a máme jasno.Možná to někdy přehodnotí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším, že jedny z posledních klasických digitálek v kovu byl typ W-780. Koupil jsem je v roce 1998 za 1490 Kč a dodnes je chráním jako oko v hlavě.

 

Jinak souhlasím s Casiotronem. Většinu lidí zajímá nejprve cena a teprve potom kvalita. Proto je dnes takový problém sehnat cokoliv, co přežije svou záruční dobu.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si úplně jistý tím co psal pan Ježek z Fastu. O který celokovový digi šlo? Co já vím tak nový Casiotrony jsem nikde u nás prodávat neviděl. A jestli tu byly v nabídce tak byly někde v rohu nebo pod pultem, s takovýmhle přístupem se výsledku nedivím. Chtělo by to trochu reklamy. Proč neudělá Casio tedy česká část nějakou akci? Něco co by bylo vidět? Kdy jste viděli reklamu na Casia v televizi, před filmem v kině?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...