Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Moje spořivé já opět jednou zvítězilo,nechal sem se přemluvit na 2 balení nespresso kompatibilních kapslí z Lidlu. Jako nic proti levným věcem z Lidlu, ale ty kapsle to je fakt šlápnutí vedle...chutná to jak směs pilin a melty. Nedá se to pít ani s našlehaným mlíkem...nemám odvahu to dát ani té příslovečné nezvané návštěvě...takže pozor chlapi, fakt vyhozené prachy

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame nespresso v praci v open space. Vsechny jsme varovali, at tam nervou neznackovy kapsle... to, ze to vetsinou nejde pit, to je vec konkretnich lidi, to, ze kapsle dost casto uvizne v pristroji, uz mi vadi vice. Kdyz mate typ, ktery kapsli uvolni automaticky, tak nekvalitni plast neodola teplu a deformuje se - tim padem uvizne. Mate moznost se to pokusit "nejak vyndat" (casto nadlidsky vykon s tuzkou nebo necim takovym) nebo poslat do servisu, kde to rozhodne zadara nespravi. Takze na levny kapsle odkudkoliv se radeji vykaslete :-) jsou vetsinou hnusny a jsou s nimi problemy. Kdo chce setrit, at si dela turka nebo rozpustny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje spořivé já opět jednou zvítězilo,nechal sem se přemluvit na 2 balení nespresso kompatibilních kapslí z Lidlu. Jako nic proti levným věcem z Lidlu, ale ty kapsle to je fakt šlápnutí vedle...chutná to jak směs pilin a melty. Nedá se to pít ani s našlehaným mlíkem...nemám odvahu to dát ani té příslovečné nezvané návštěvě...takže pozor chlapi, fakt vyhozené prachy

 

Stejná zkušenost. S tím rozdílem, že já nemám nejmenší problém to tchýni vařit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní technický problém "generických" kapslí je fakt, že jsou z plastu a protékající teplou vodou se deformují. Dají se koupit i prázdné a plnit, ale pro dobrý výsledek je taky důležité, jak se povede kávu do kapsle natlačit, stejně jako u pákovky. Koupil jsem kdysi i šroubovací nerezovou kapsli, která se horkou vodou nedeformuje, k tomu dobrý kafe, naplnil ji, ale stejná kvalita jako originální Nespreso kapsle to prostě není. Žádná nebo malá crema, chuť jak z překapávače, není to presso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejně fenomenální business s kávou, firmy, které se tomu věnují mají obraty v mld. USD. Přitom klasický přístroj z kvalitní kávou vyprodukuje skvělé espresso za 1/5 ceny, ale všichni to předražené Nespresso včetně mě používají :)

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bandicoot/organic:

Ty plastove kapsle z Lidlu se alespon teda v U nedeformuji ani nezasekavaji...ale chut stoji za vylizpr*el jak uz sem psal.

 

Josef01:

business to je obrovsky, ale 10Kc za kafe mi nepripada zas tolik...hodit kapsli a nalit mliko do slehace, je tak maximalni cas a usili, ktere chci prirpave kavy venovat...vysledek je zarucen...to mi ty drahe stroje na kvalitni mletou kavu nedaji...cim sem mel pri vyberu kavovaru jasno hodne rychle....to uz snad radsi dzezvu

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme ve firmě obyčejný Bosch s mlýnkem za nějakých 10 tis. (už asi 5 let) a dělá stejně dobré espresso jako Nespresso. Cena Bosch kávy 2,- Kč, Nespresso 10,- Kč. Pro firmu to je nesmysl, pokud dobře počítám, tak Nespresso káva by nás stála cca 130 tis. ročně na kávě oproti 25 tis. za Bosch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska mi bytná s kyselým obličejem sdělila, že se jí někam poděla transparentní hadička z latissimy, která nabírá mlíko z nádobky do systému

volal jsem na linku, ale bábovka z nespressa byla jak tajemnej hrad v karpatech, že prej mě bude zejtra kontaktovat jejich šaman přes průhledný hadičky

chci se zeptat, jestli jste někdo někdy řešil něco podobnýho, a jak to dopadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme ve firmě obyčejný Bosch s mlýnkem za nějakých 10 tis. (už asi 5 let) a dělá stejně dobré espresso jako Nespresso. Cena Bosch kávy 2,- Kč, Nespresso 10,- Kč. Pro firmu to je nesmysl, pokud dobře počítám, tak Nespresso káva by nás stála cca 130 tis. ročně na kávě oproti 25 tis. za Bosch.

 

Kávovar za 10 tisíc dělá pět roků padesát dobrých kafí denně? To by byl malej zázrak něměcký techniky. Kromě toho, že jsem ještě neviděl kávovar pro domácnost dělat dobrý espresso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátku dělal 1/3 dnešního množství, ale postupně se holt rozrůstáme. Každopádně ten kávovar obdivuju a nechápu, že ještě funguje, poslední rok opravdu dostává záhul. Kolegyně má doma stejně starý přístroj za 30 tis., dělá na tom pár káv denně a už ho měla 3x v servisu. Klidně se zastav, dám ochutnat. Holt kupujeme kvalitní kafe a dáváme tam filtrovanou vodu. Espresso má krásnou pěnu a chuťově opravdu dobrý, na kafe si potrpím a v málo firmám si na kafi pochutnám. Doma je to jasný, udělám si tak jedno kafe denně, tak to neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo tablety, ale já momentálně ujíždím na Vietnamu :-) a to tato káva a přes toto udělátko filtr A abych nebyl mimo téma, tak taky jsem experimentoval, ale prostě na origo tablety není. U nás frčí černá (ristretto)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...