Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Oni je neúčtují, ale v protokolu vykážou, jak testovali. Alespoň já to tam měl. 24 kapslí a hodina na stole - neteče. A mně doma teče po 8 latte, tedy i při těch reálně použitých. Ale je možné, že teče jenom pří mléčných nápojích a následném čištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Latissimu mám taky, nějakou tu poslední.

Kafe ale pijeme minimálně, tedy cca jednou  týdně , ale i jednou za 14 dni.

Kupuji jen origo kapsle, dle doporučení bráchy což je fanatik na tuhle značku a stalo se mi před 14 dny , že mi ten hajzl nějak zaschnul. Servis ( ten Podvinný mlýn) mám opravdu tři minuty tak jsme tam zajel, ukázali mi trik (dát tam tu trysku na horkou vodu a udělat jeden šálek vody na čaj) a mašina jede zase jako zamlada a  akorát mi říkal, že není dobře v tomhle stroji dělat jedno kafe za týden, nebo za 14 dní. :-(

 

V servise byli fajn a v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidíme, snad napotřetí, když už jsem byl ostřejší, to vyřeší. Kapsle jsem jinak objednával jenom kvůli covid online, jinak si vždy skočím do krámu, to jenom řidič od DPD právě říkal, že ani toto nefunguje správně. A jinak s tím odbrbáváním v servisu to zase i chápu, ono ex nakupuje kapsle levněji od někoho z Nespressa a kde se tak asi berou, že ano :-) Ale pokud toto odrbání zapříčiní nekvalitní servis, tak to pak na..re, protože teď už jsem pár dnů neměl kafe díky tomu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak Nespresso mně baví :-) Po 2 týdnech mi vrátili kávovar, že se opět neprojevila závada. V protokolu je, že otestovali 60 dávek a dělali 2x odvápnění. Dle počítadla v kávovaru ale udělali pouze 22 dávek a žádné odvápnění. Tedy po 2 návštěvách zůstalo za prsty servisákům již 54 kapslí (první návštěvu jsem si neevidoval, nečekal jsem, že bude problém s takovou prkotinou), tedy, pokud to testují na normálních kasplích, což asi jo, protože ex je pak levně nakupuje. Nicméně jsem se nas.... a hned při prvním zapnutí po převzetí jsem natáčel video, ač jsem nevěděl, jak to dopadne. Udělal jsem 1 kafe + myslím 8x čištění nádoby na mléko (toto dělám běžně jenom 1 po ukončení práce s mlékem, ale pro test jsem to udělal více krát za sebou, ať to urychlím) a v kávovaru zase mokro. Celý můj test trval něco přes 7 minut a to včetně počátečního omytí nádoby, doplnění mléka a tak dále. Oni to mají 2 týdny a závada se neprojeví. Tak jsem jim napsal, poslal video a jsem zvědav.

 

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, není tady někdo, kdo má Nespresso Atelier? Jak jsem na Lattissimu Pro nas..., tak koukám a Atelier by nemusel být špatný, jednak pěna bude lepší (resp. u běžného napěňovače je lepší, ten mám v práci) a jednak i zabírá míň prostoru. Jenom se bojím té pakárny s odebíráním a nasazováním nátavce, protože to z videí vypadá, že i když dám hlavu nahoru, tak bude pořád ve sklenici (samozřejmě, je to otázka hrníčku a to právě chci vědět, jak to he vysoko, abych mohl hrníček odebrat bez naklánění a až pak nástavec).

 

Jinak mají aktuálně vyprodané Ispirazione Napoli :-( Ale zase mají 20% slevu na přístroje + 800 / 1500,- další slevu, když si k němu objednáte 90, nebo 160 kapslí.

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kdyby někoho zajímalo Nespresso Atelier. Za mně nic moc :-(

Jednak budete limitování tím, do jaké sklenky/hrníčku děláte mléčné nápoje (kvůli ponoru míchače, výšce), řešíte, kolik mléka dát (v balení je 1 sklenka, kde to je naznačeno). Hlavně to ale není tak "cool", jak to vypadá na jejich videu. Např. zvedání hlavice jde ztuha a dokonce nejde jednou rukou vysunout za to madlo úplně nahoru. To byl i důvod, proč i v jejich videu to vypadá, že při vyndání sklenky ji musíte naklonit, aby jste nezavadili o míchač (nebo v jiném, kde naopak míchač vyndají předem nad hotovým nápojem). Přitom hlava jde více nahoru, jenom asi díky tomu, že se při používání madla "vzpríčí", tak to dál nejde, resp. jde, ale při tom již nadzvednete celý kávovar i se sklenkou, nebo si ho musíte druhou rukou přidržet (levou, jelikož madlo je vpravo). Dále, po každém mléčném nápoji je nutné vyndat míchač (jako že ho jdete umýt) a nasadit zpátky. Bez toho nejde udělat další mléčný nápoj, na panelu svítí clean. Myslel jsem původně, že to je jako když do Veyronu lejete benzín úzkým hrdlem a má to schválně trvat déle, aby se ochladil kávovar, resp. topné těleso, ale naštěstí stačí jenom odebrat a hned nasadit a dělat další dávku. Dále, latte trvá déle, než třeba u Lattissima Pro, protože to nejdříve pění a, světe div se, nemá to žádné topné těleso, jak jsem myslel, ale pak následně párou ohřívá (ta prochází středem míchače).

Výhoda samozřejmě je, že odpadá čištění karafy na mléko, asi postačí jenom po použití ihned opláchnout míchač. Taky jde dělat frappé, nebo jiné nápoje, tedy alespoň dle reklamy. Taky je plus, že po zapnutí to hned umí začít dělat latte, stačí hned po zapnutí (delší podržení nějakého nápoje na panelu) ťuknout na požadovaný nápoj. Toto mi na Lattissima Pro vadí, že musím čekat na nahřátí pro možnost teplého mléka a až pak ťuknout, jako by to nešlo udělat tak, že ťuknu hned a až se nahřeje, začne dělat. Jo a bacha, pokud děláte s Atelier další míchaný nápoj a nevyčistíte míchač a zároveň nezasunete hlavu do sklenky, dopadnete jako já, viz foto :-)

Za mně nic moc a těším se, až se mi vrátí Lattissima Pro (již počtvrté v servisu), zatím ze všech, co jsem měl, je nejlepší pro mé potřeby a máte z ní i pocit, že je to solidní stroj, Atelier i ty jiné mi přijdou jako hračky.

IMG_4694.JPG

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Už snad zase mají Napoli a jsou tam nějaké 3 limitky, ale po 159,- Kč, tak asi extra, Ugandu jsem vzal, ale nemám pořád ze servisu kávovar, tam neotestuju. Snad se ale vrátí dnes pomalu po 4 týdnech, než ho převezmu od dopravce, kouknu na protokol, protože pokud tam zase bude, že se závada neprojevila, ač jsem jim to natočil na video, tak.... jim ho vrátím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pirx napsal:

Rozbil se mi kavovar :-(

rozebral jsem to a potrebuju tenhle dil

https://www.ebay.de/itm/132070474262

Nez to objednam odnekud z ciziny, nevite prosim nekdo jestli se to treba neda koupit nekde v CR? 

To nevim, ale mam tu jeden novy kavovar delonghi lattissima one za 3000kc kdybys chtel, nez davat 1200 za dil ... Presne ten jako na foto i s kavou.

 

834261.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, blackhead napsal:

To nevim, ale mam tu jeden novy kavovar delonghi lattissima one za 3000kc kdybys chtel, nez davat 1200 za dil ... Presne ten jako na foto i s kavou.

 

834261.jpg

Diky moc za nabidku, ja budu mit od leta vestavnej, tak nechci kupovat ted zas celej novej, i kdyz za super cenu, bylo by mi ho pak lito zas hned vyhodit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 8. 6. 2020 v 17:24, Lion napsal:

Zkoušel jsem kapsle. Je to dobré. Bohužel jsem udělal juniorskou chybu a dal si to o půl jedenáctý večer. A protože už jsem starší ročník, tak jsem se až do půl druhý v noci cítil jako řidič tureckýho kamionu. :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Kalifx napsal:

Zkoušel jsem kapsle. Je to dobré. Bohužel jsem udělal juniorskou chybu a dal si to o půl jedenáctý večer. A protože už jsem starší ročník, tak jsem se až do půl druhý v noci cítil jako řidič tureckýho kamionu. :huh:

A tak seš na to jenom citlivej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...