Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, Anton_ napsal:

Neměli jste někdo už tu novou limitku Galapagos?

Nejdřív jsem myslel, že jsem se překouknul, ale opravdu chtějí za jednu kapsli 31,-Kč.
To musí být asi vynikající káva.

V roce 2018 za ní chtěli 33,- nevím, zda to bude ta samá, ale určitě objednám 20 ks. Tenkrát jsem litoval, že jsem vzal jen jednu štangli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Anton_ napsal:

Až tak jo?😁

Já mám rád hlavně ty hořký druhy, který nejsou skoro vůbec kyselý.

Nejvíc jedu Kazaar, pak Ristretto, Nikaraguu a sem tam koupím, když je nějaká hořká limitka.

Dříve jsem to taky měl, ale jak stárnu, tak mě začínají více bavit méně pražené a kyselé 🙂 Galapágy dorazí dnes, tak večer postu první dojmy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zásilka dorazila a poobědová káva vychutnána. Nemohu na 100% říci, že je stejná jako v roce 2018, ale je stejně pro mě příjemná. Cena je samozřejmě i na Nespresso vysoká, ale jak jsem již psal v minulosti, dám si kafe někde za 40 - 60 Kč v restauraci či kavárně (teď tedy ne 🙂 ) a občas je člověk zklamán z chuti. Takže já točím nejvíce Ristreto, Roma, Arpeggio a teď to čas od času proložím touhle limitkou, kterou si budu šetřit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna technická. Dělal jsem objednávku 1.3. abych vyzkoušel jak jim to funguje přes Zásilkovnu. Opravdu do druhého dne dorazí na výdejní místo. Hodili mě tam poukaz "Nespresso & You Káva", tak jsem pochopil, že mě za odběr dávají  balení zdarma, ale v krabici nic nebylo. Tak jsem jim zavolal (připadal jsem si teda jak socka), že jsem nic neobdržel a týpek, že mi to dají příště a ke včerejší objednávce mě tam přihodili 2 balení Indie 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galapagos: hodně bohatá pěna. Vůně po čokoládě, středně výrazná a velmi příjemná. Chuť - celkově zakulacená. Hořkost - po covidu ji vnímám zvýrazněně - takže asi střední. Kyselost - lehká, chvilku trvá, než ji najdete. Oříšky, koření - ve vůni ani chuti nenalezeno.

Závěr: káva z exotické destinace, kde destinace je součástí zážitku. Člověk se na chvilku zasní nad různými cestopisy a pak se jde na nějaké to video z Galapág podívat.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
před 13 hodinami, Dagoberd napsal:

Zdravím, poprosím o doporučení zda je Pixie furt ta správná volba pro kávovar na 1 kafe denně okolo 3K? Předem díky.

Ano, rozhodně....a rozhodně nezůstane u jednoho kafe denně, to se neboj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Dagoberd napsal:

Zdravím, poprosím o doporučení zda je Pixie furt ta správná volba pro kávovar na 1 kafe denně okolo 3K? Předem díky.

Ano, jednoduchý a nenáročný kávovar, mám ho již řadu let a pořád je jako nový. Jen je potřeba pravidelně odvápňovat a já před a po každém uvaření kávy vyjedu ještě jedno espresso bez kapsle, aby se propláchnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...