Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Vlákno pouze pro Nespressáře. Ostatní prosím o toleranci a zdržení se off-topic.

 

Ode dneška mám Pixie. Zatím ochutnávám startovací balíček a jsem nadšený, asi jako bych si pořídil vlastní kavárnu :)

Jaká barva chutná nejvíc vám? Máte nějaké vychytávky k přípravě? Vaříte z kohoutkové vody nebo z nějaké balené? Jsou ceny kapslí v zahraničí nějak výrazně levnější? Jak často jsou k dostání limitky? Toť asi mé první otázky :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ristreto, Dulsao, Indria, Fortissio Lungo, nejprve dam jen davku ciste vody, chvili necham, at se nahreje hrnicek a vytlaci stara voda ze systemu, pak teprve kafe, z kohoutkove vody, ceny jsou zhruba stejne, kazdy rok jedna az dve limitky. At zijem!

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře jsi udělal. Člověk se rázem vyšvihne na úroveň kavárny.

 

Piju Roma, Livanto, Cosi, Fortissio lungo, Decaffeinato Intenso.

Mám rád i velký kafe, takže si často dávám horký mlíko našlehaný s nějakým ze sirupů Monin a do toho dva shoty silnějšího kafe.

 

Vodu dávám normální, chce to hodně vymejvat po a pouštět jednu dávku bez kapsle před.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou kohoutkovoú soudruzi neděláte dobře.

Záleží, kde bydlíte (jak je tam tvrdá voda, jak moc je chlorovaná). V každé kavárně mají filtr před mašinou za x tisíc na změkčení vody (kvůli chuti a taky, aby se jim nezavápňovala).

Každopádně si tam zkuste nalít balenou (ne nějakou TESCO) a poznáte chuťový rozdíl. A když ne, tak aspoň ušetříte za odvápňovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...s tím bych až tak nesouhlasil. Kde jaká voda může být horší něž obyč kohoutková. Samozřejmě ne všude ve všech oblastech.

Nikdy nevíš jakou balenou vodu kupuješ - míním tím nevíš kde, za jakých podmínek a jak dlouho, vystavovaná čemu kdy byla balená voda než se dostala k Tobě domu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasim se do klubu. Ikdyz uz Nespressujem x let, tak mne teda priznam se nenapadlo poustet pred pripravou jednu davku bez kapsle. Urcite to testnu.

 

Jinak co se tyce druhu, tak objednavam vetsinou vsechno co je v nabidce a pak vybiram dle nalady. spise preferuju maly salky, popr vetsi ze dvou kapsli.

Upraveno uživatelem pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád i velký kafe, takže si často dávám horký mlíko našlehaný s nějakým ze sirupů Monin a do toho dva shoty silnějšího kafe.

 

Jaky sirupy mas vyzkouseny a kde to pripadne prodavaj? Ja mel kdysi jeden Monin oriskovej z Nemecka, ale tady jsem to nevidel :-(

 

Jinak Nespresso mam od vanoc a zatim beru kapsle jednu po druhy, zadny favority nemam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad všechny chutě MONIN do koktejlů i kafí mají v Gastrostella v Praze na Koněvce. Velký lahve za dobrý prachy.

Já mám asi nejradši makadamový oříšek. Ten trochu vybočuje z klasiky vanilka, lískáč, karamel.

Pak je dobrý perníček nebo skořice. Ale jen sezonně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespresso mám už hóóódně let, určitě jsem byl jeden z prvních majitelů v ČR. Koupil jsem ho ve Vídni, když to tam začínalo a pro kapsle jezdil tam.

Pak otevřeli obchod v Pařížské, kde kapsle stála asi o třetinu více, než v Rakousku. Teď už se cena srovnaly, ale tak jsem si na ty pohodové nákupy a milou obsluhu na Mahlerstraße zvykl, že kupuju kapsle jedině tam.

Jelikož jsem ty kávovary koupil skoro celé rodině, tak ve Vídni 5krát do roka nakoupím kolem tisícovky kapslí. No a český Nespresso mě pořád otravuje a posílá mi nějaké nabídky. Asi mají databéze propojené a vidí ty moje velké rakouské nákupy :)

 

Nejradši mám Arpeggio a Livanto.

 

K té vodě - v Brně máme vodu hodně tvrdou, tak jsem používal filtr, který prodávají přímo v Nespresso shopech, ale teď už asi rok používám levné a elegantní řešení - do kávovaru leju vodu překapanou přes konvici Brita. Voda je měkčí a nesm.dí tolik po chlóru a kafe je super. Stejnou vodu leju třeba i do rychlovarné konvice, když si dělám čaj a nemusím ji vůbec odvápňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

testuju ted' kapsle éspresso intenso od cafe vergnano. daj se koupit v rakousku za 3?. pasujou přesně, chutnaj dobře.

 

Jo, jsou sice o hodně levnější a nechutnají úplně špatně, ale i tak jsou chuťově o třídu horší než originál a navíc to beru trošku jako fake, takže jsem si jednou koupil 10 kapslí na zkoušku, ale od té doby je v obchodech míjím s opovržlivým úsměvem ve tváři :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...