Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

No jak tak čtu, tak jsem s těma ořechama o nic nepřišel :rolleyes: zkusit to, no zkusil bych, ale kupovat asi celý pack nemá smysl

Pomalu mi dochází moje zásoba, tak budu muset dokoupit další

Neporadili by jste mi? :rolleyes: Já koupil těch prvních 5 druhů press, no nejvíce mi jede asi Ristretto :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím říct, že z Lattisimy+ docela zklamání... :( Jak jsem již několikrát psal, přešli jsme z toho důvodu, že přítelkyně si denně dělá několik mléčných káv, takže jsem chtěl mít all-in-one přístroj a nemuset mít na kuchyňské lince další krám na výrobu mléka - Aeroccino. Nicméně po několika dnech musím říct, že teda zlaté Delonghi U.

 

Jednak, co se týče těch různých lattéček a kapučín, tak u Aeroccina si do něj člověk jen nalil trochu mlíka, chvilku počkal a měl skvělou pěnu, pak jen přístroj vypláchl pod kohoutkem a konec. U Lattisimy je potřeba po každé přípravě mléčného nápoje nutné držet asi 10 vteřin tlačítko, než se ten parní systém vyčistí, k tomu je potřeba ušpinit další hrnek/sklenku, do kterého to to zbývající mléko vyprská, rachot to dělá jako sviňa, pak dvakrát do týdne celý ten výrobník komplet rozmontovat na pidičásti a ty umít v myčce. Aeroccino je nesrovnatelně komfortnější.

 

Co se týče mě, který si dělám jen čisté espressa nebo ristretta, tak mám taky výhrady. Docela důležitá je ta, že u Delonghi/Krups U po ukončení procesu sama zapadne kapsle do zásobníku a navíc ten přístroj neutrousí ani kapku. Takže jednak Lattisima kape ještě dlouho po tom, co se káva dodělá a navíc člověk musí ještě udělat pákou nahoru a dolů, aby kapsle spadla do zásobníku použitých kapslí. A také Učko mělo možnost vybrat si ze tří velikostí kávy - ristretto, espresso, lungo, Lattisima umí pouze dvě, takže když chci jen ristretto, musím proces předčasně ukončit, samo se mi nevyrobí.

 

No prostě podstatně vyšší cena a radost veškerá žádná.

 

Nevím co budu dělat, jestli koupit zpátky U, nebo zkusit něco jiného...

Upraveno uživatelem m.n.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam s Latissimy presne opacne dojmy, tedy vysoce pozitivni. Z Aerocina naopak tak v polovine pripadu nebyla pena zadna, pouze teple mliko. Pricinu jsem nikdy neodhalil. Typ mlika ani jeho stari to nebylo. Proste to bez duvodu nezpenilo. Btw., to desetisekundove prskani delam primo do kavy, nechapu, proc bych mel spinit dalsi hrnek kvuli par kapkam mlika a par kapkam horke vody, ktere se v tom objemu te latte kavy naprosto ztrati. Pak sup nadobka do lednicky a vsechno ciste a pripravene k okamzitemu pouziti, bez dalsich kabelu na lince a okapavajicich a schnoucich hrnku a vrtulek. To umyti Aerocina taky tezko zvladnes do 10 sekund. Proste to vnimam presne opacne. Ale to jen tak pro uklidneni notabeneho. Dve velikosti ano, ale to umel I muj predchozi Citiz a trochu to kape, ale to kapal I Citiz a od toho tam je ten popelnik, takze pro me tam nenastalo zadne zhorseni.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to máš asi pravdu, že se to dá vyprskat do té kávy no, ale i tak, přijde mi to takové né moc user-friendly celé, asi jsem od toho čekal něco jiného, nebo já vlastně nevím, co jsem čekal... :D

 

Nicméně stále přetrvává ten problém, že lze zvolit jen dvě velikosty kávy a kape to z té výpustě ještě půl hodiny... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím servisem, který Nespresso poskytuje, bych řekl, že je to jedno. Nicméně já měl delonghi a super, možná ten Krups je zase trochu líbivější. A taky myslím, že každý z nich má jiné barevné kombinace, ale tím si jistý nejsem.

kup Maestriu, ted si ju koupila znama a je to fajn, nicmene celkem darda. ja piju jen stretta, s..u na to, mam zakladni masinku, pritulce sem koupil k vanocum zvlast aeroccino na ty jeji lattecka a bude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové prosím o radu, kupuju Nespresso U a teď koukám, že mají 2 výrobce. DeLonghi a Krups. Který je lepší, spolehlivější, je to jedno? Díky za rady.

 

Je to asi jedno, ja mam delonghi a tusim ze je vyrobene v cine, ted jsme kupovali krups pro rodice a ten je vyrobeny ve svycarsku, design podobny, jen jine barvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ode dneška jsem taky konečně Nespressař :) A tak by mě zajímalo jestli jste si někdo objednával skleničky z nespresso shopu a jak jste s nima spokojeni a jaký máte ? :)

 

Do toho já nešel, zdají se mi tam ty věci hrozně předražené, takže jsem šel tady v Brně do jednoho primovního velkoobchodu s kávou a nakoupil komplet nádobí tam za zlomek ceny - hrníčky na espresso, capuccino, skleničky na latté atd.

 

http://www.kavovnik.cz/sklenice-na-kavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup Maestriu, ted si ju koupila znama a je to fajn, nicmene celkem darda. ja piju jen stretta, s..u na to, mam zakladni masinku, pritulce sem koupil k vanocum zvlast aeroccino na ty jeji lattecka a bude..

 

 

Honzo, kde´s koupil solo aeroccino? Nikde sem ho nenašel

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky už to vidím a hrnky taky jednozančně origo, na illy sem taky kupoval origo, patří to k tomu, představa že piju nespresso a na hrnku mám logo lavazza jen proto, že nestál 250, ale 120? ne díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...