Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Edgi tak já naopak, ujíždím na něm už od pátku a pod 3 kafe denně nejdu, když jdu ráno do práce tak si na cestu do termohrnku beru latté a doma vtěšinou ristretto, dneska jsem si dal Dulcao de Brazil a je to výborná kávička, ta crema je fat masivní a aeroccino ti udělá pěnu jak párou, vydržela v hrnku několik hodin, zajímalo mě to, řeš akorát jestli latissima nebo něco menšího v kombinaci s aeroccinem, já u mého CitizMilk vidím největší výhodu že to mám dohromady viz moje video výše a máš tudíž 1 kabel, což u Latissima máš taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespresso je VÝRAZNĚ lepší, myslel jsem si, že to neřeknu, ale jo

 

1. výber kafí

2. přijde mi i lepší kvalita, u francise jsem si téměř kafe bez mlíka nedělal, tady si ho krom latté s mlíkem nedělám

2. rychlost startu a uvaření

3. dvě tlačítka na nastavení velikosti

4. zásobník na použité patrony

5. a ten support je prostě boží, registrace, službičky a tak

 

Pro potenciální flamery upozorňuji, že to je můj osobní názor a každý si udělejte svůj, někomu chutná lavazza někomu francis a mě teď strašně chutná Nespresso, myslím, že se tomu říká závislost:speak_cool:

Upraveno uživatelem Moty123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem si dychtiv a se zvědavostí dal jedno Klúnyho nesspreso označení kapsle bylo ristreto a musím říct, že bych to pít nemohl. Na první pohled to vypadá oka, nicméně crema je světlá bez nádechu do ořechu, po vypití lze pozorovat na zbytku keramiky jinou strukturu než u klasického a dobře udělaného pressa z kvalitní kávy. Chuť mi přišla určitě výrazně horší než u běžných komerčních značek typu Vergnano, Illy, Testarossa neřknu vůbec o Varesina Caffé či opravdu směsových káv dělanými v pražírnách. Vůně kávy byla taková instantnější a nějak mě to neoslovilo. Myslím, že za ty love se dá koupit podstatně vyšší kvalita, nevýhodou je jenom vyšší cena za slušnější pákovku a její čištění. Nejsu sice žádnej barista, ale před cca měsícem sem obětoval pár peněz a zajel si do italského Terstu na veletrh kávy a pokud člověk na jednom místě ochutná tu nej produkci, tak pak nemá chuť si v česku ani něco dávat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, je to kapslovka pro ty z nas, co nemaj cas nebo naladu na tanecky kolem pressovarice. neni to haute cafeteria, ale neni to zas uplnej brak. a to, co rikas, sme tu i v druhym vylozene kafovym vlaknu uz mrtekrat probirali. a vubec, dlouhos nebyl na srazu, panacku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Já kafe řeším automatickým espressovačem - nasypu do zásobníku dobrou kávu podle své volby, zmáčknu tlačítko a za pár vteřin hotovo. Oproti kapslím je to imho lepší řešení, tj. lepší kafe za relativně míň peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, je to kapslovka pro ty z nas, co nemaj cas nebo naladu na tanecky kolem pressovarice. neni to haute cafeteria, ale neni to zas uplnej brak. a to, co rikas, sme tu i v druhym vylozene kafovym vlaknu uz mrtekrat probirali. a vubec, dlouhos nebyl na srazu, panacku :)

 

Však se taky stydím jaxviňa! :-) Valím teď na Sri Lanku takže když bude v únoru tak dondu ukázat chlupatý zápěstí, každopádně krásný a tikací vánoce od Midlocha ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak včera jsem si dychtiv a se zvědavostí dal jedno Klúnyho nesspreso označení kapsle bylo ristreto a musím říct, že bych to pít nemohl. Na první pohled to vypadá oka, nicméně crema je světlá bez nádechu do ořechu, po vypití lze pozorovat na zbytku keramiky jinou strukturu než u klasického a dobře udělaného pressa z kvalitní kávy. Chuť mi přišla určitě výrazně horší než u běžných komerčních značek typu Vergnano, Illy, Testarossa neřknu vůbec o Varesina Caffé či opravdu směsových káv dělanými v pražírnách. Vůně kávy byla taková instantnější a nějak mě to neoslovilo. Myslím, že za ty love se dá koupit podstatně vyšší kvalita, nevýhodou je jenom vyšší cena za slušnější pákovku a její čištění. Nejsu sice žádnej barista, ale před cca měsícem sem obětoval pár peněz a zajel si do italského Terstu na veletrh kávy a pokud člověk na jednom místě ochutná tu nej produkci, tak pak nemá chuť si v česku ani něco dávat...

 

ristretto je chutove celkem plochy ... zkus treba arpeggio nebo rosabaya nebo indriya. Je to dobry kafe, v naproste vetsine restarauci a v nadpolovicni vetsine kavaren dostanes horsi kafe.

crema je naslehanejsi, nez by mela byt ... stroj sem nerozebiral, ale hadam, ze tam je nejaka tryska (zuzeni), ktere to pod tlakem strika nekam do boku na stenu, ze ktere to steka dolu do salku.

...ale vergnano a illy jsou chutove jednoznacne horsi.

Mam Nespresso ve vinarstvi a musim rict, ze ho piju fakt rad, kafe se vzdycky povede a je to rychle, bez bordelu a bez nutnosti resit spoustu veci kolem (ono sehnat dobry kafe neni taky uplne snadny + je potreba ho adekvatne skladovat a rychle spotrebovat).

Na doma mam normalni paku, az umre, tak budu dlouho premyslet zda ji nenahradi nespresso ... asi ne, ale premyslet o tom budu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespresso je nejlepsi kompromis mezi kvalitou a jednoduchosti, na nasich cca 40-50 kafi doma mesicne pakovka nema cenu, hlavne kdyz vezmu v potaz to cisteni a skladovani - to kafe by melo byt v lednici a hermeticky uzavreny jinak je po tydnu po chuti, nositel chuti v kave je tuk a jako kazdy tuk pri pokojove teplote zlukne a projevi se na chuti ...

Upraveno uživatelem Bob123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega Sibir uz nemohl dale poslouchat to moje neustale otravne knourani nad propasnutim limitky Kazaar, takze vzal dvoje baleni a bez naroku na refundaci mi je poslal, aby mel konecne klid. :-) Proste regulerni matka Tereza, nebo si zehli karmu za to "Connolly" calouneni made in Poland, co dava do restaurovanych Baworaku. :-) At tak ci tak, v kazdem pripade velmi dekuji, byl to zasluzny cin. Uz tady dale nebudu knourat. Krabici jsem hned poslal do sveta se zasilkou Hawaii Kona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci vam tu hanit nespresso (what else?), ale me prijdou vsechny typy kavy - to mam posledni 2 roky uroven 5+ denne - jako ok piti, ale zadny velky zazitek.

 

moje nejlepsi kombo (ktere mimochodem prijde o dost levneji) je http://www.caffeverg...taglio.php?id=4 a jedna radne opotrebovana konvicka :rolleyes:

post-22460-041553300 1358091411.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci vam tu hanit nespresso (what else?), ale me prijdou vsechny typy kavy - to mam posledni 2 roky uroven 5+ denne - jako ok piti, ale zadny velky zazitek.

 

moje nejlepsi kombo (ktere mimochodem prijde o dost levneji) je http://www.caffeverg...taglio.php?id=4 a jedna radne opotrebovana konvicka :rolleyes:

post-22460-041553300 1358091411.jpg

 

s tim je jedinej problem, potrebujes jeste mlynek. Jinak mam kafe z konvicky takz rad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vlastnim Lattissimu+ ,pracujem vo Viedni(tam som ho aj kupil) a stal som sa clenom Nesspresso klubu.Prisiel mi dopis od nich ze som sa stal clenom,ake mam vyhody a moje klubove cislo(adresu som zadal najom v rakusku).Ked si chcem nieco kupit vo Viedni v predajni tak sa ma pytaju ci som clenom ale ja mam iba ten list od nich.Myslel som ze dostanem nejaku clensku karticku,alebo musim o nu poziadat?Mozte mi poradit ako kupujete na predajni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...