Jump to content

Recommended Posts

před 5 minutami, Zmizík napsal:

A tak seš na to jenom citlivej...

Tak to každopádně. A nebál bych se dokonce použít výraz "přecitlivělej". Ale zase na druhou stranu je fakt, že tam byla fáze (cca o půl jedný), kdy jsem měl neodolatelnou chuť naložit přívěs bednami s rajčaty a ráno to všechno vyložit v Rize. A to žádný přívěs nemám. Vlastně ani ten kamion nemám. Takže na tom kafi fakt něco je...

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vlákno pouze pro Nespressáře. Ostatní prosím o toleranci a zdržení se off-topic.   Ode dneška mám Pixie. Zatím ochutnávám startovací balíček a jsem nadšený, asi jako bych si pořídil vlastní kavárnu

Ristreto, Dulsao, Indria, Fortissio Lungo, nejprve dam jen davku ciste vody, chvili necham, at se nahreje hrnicek a vytlaci stara voda ze systemu, pak teprve kafe, z kohoutkove vody, ceny jsou zhruba

Dulsao, Indriya, Rosabaya ... Ristretto, Arpeggio ... kouhoutkovou vodu

Tak ona jsou i ta rajčata vlastně hypotetická. Takže ta prdel jen tím pádem také jenom jako. Ale líbí se mi, jak se na tu moji kofeinovou halucinaci dokážeš podívat v patřičném kontextu. :)

Tohle bych chtel zazit, ja kdyz si dam espresso, tak vetsinou nic, jsem schopnej hned usnout.

Minule, kdyz jsem si asi po roce udelal turka, tak jsem nemohl usnout, ale to nevim, jestli bylo tim kafem.

Jo, fyzikář na střední nám vyprávěl kdysi něco podobného, prý usne i s kafem v ruce a nic mu to nedělá...pak z něj vypadlo, že pije až 6 káv denně.

U kafe se mi toto snad nikdy nestalo, nicméně jsem jednou vypil 1l energetického nápoje mezi 20 a 21h. Ve 4 ráno jsem byl pořád nabuzen a začal jsem opravovat wc, abych měl co dělat :-)

Jinak, jak jsem tady popisoval své zkušenosti s reklamací, tak můj strojek je již po 5 v servisu. Nestačilo, že jsem jim poslal popis, jak to docílit a i video. Jenom tedy, snad už akceptovali, že se to snad nějak děje, resp. že to je zapříčiněno vodou a párou z odpadního vývodu, ale to je údajně OK. Po 4tém vrácení jsem již psal i přímo na "matku", která sice nereagovala, ale už se pak ozval i přímo servis a nejenom jejich linka podpory a aniž by se ptali, objednali rovnou další svoz. Tak uvidíme, již byl v servisu cca 2,5 měsíce za poslední asi 4 měsíce, co to řeším.

Kávu klidně vysadit můžu a žádný negativní účinky nepociťuji. Já to mám ale posazený asi jinak, kouřit jsem např. přestal ze dne na den a rovněž bez nějakých abstinenčních příznaků, a to jsem v průměru kouřil 50 cigaret denně.

V 12. 6. 2020 v 13:37, Ondra napsal:

Tohle bych chtel zazit, ja kdyz si dam espresso, tak vetsinou nic, jsem schopnej hned usnout.

Minule, kdyz jsem si asi po roce udelal turka, tak jsem nemohl usnout, ale to nevim, jestli bylo tim kafem.

To bude dáno primárně tím, že obsah kofeinu ve výsledném nápoji je dán i dobou extrakce. Espresso má kofeinu paradoxně nejméně z kávových nápojů (i když je v chuti silné) a turek má naopak velmi hodně kofeinu. Také turek byl asi z robusty, ta má kofeinu taky více (oproti arabice),.

před 2 hodinami, redd napsal:

To bude dáno primárně tím, že obsah kofeinu ve výsledném nápoji je dán i dobou extrakce. Espresso má kofeinu paradoxně nejméně z kávových nápojů (i když je v chuti silné) a turek má naopak velmi hodně kofeinu. Také turek byl asi z robusty, ta má kofeinu taky více (oproti arabice),.

Ten turek byl ze 100 % arabiky, kterou jsem si predtim umlel, ale chapu, jak to myslis 👍

• 4 weeks later...

uplne nahodou, nemate nekdo pro ucet pres ktery by se dalo jednorazove nakoupit nejaky kafe? tak 500kapsli cca ? zjistuju ze mit na pracovisti pro kavovar a chtit jiny kafe nez tu (draze) jsou k mani, je mission impossible. kdyztak sz prosim

• 2 months later...
před 4 hodinami, sancerre napsal:

Je možné to koupit i někde v kamenné prodejně? 

Tyhle prodává Billa.