Přejít na obsah

Sellita vs. Eta


Slevin

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to v současné době s trhem Ety a Sellity. Zjistil jsem, že některé hodinářské firmy přešly z Ety na Sellitu. Také mi připadá, že Sellita ukradla 2824 od Ety(přibil jeden kámen). A také jak je to s kvalitou Ety proti Sellitě, respektive, která je kvalitnější. Asi hlavním důvodem je cena ne?

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sellita pro ETA vyráběla a vyrábí komponenty, pokud se nemýlím, nevyrábí kompletní stroje, ale jsou to v podstatě přebrandované ety s kosmetickými úpravami. rozdíly v kvalitě nejsou. swiss hodinářský průmysl je neuvěřitelně propojený?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Aha, no tak to jo.

OT ale nevíš, kde by se dal pořídit samotný strojek eta 2824 či eta 2892? Jestli je možné si objednat přímo od Ety či jestli nneí nějaký prodejce...

 

http://www.ofrei.com/page_183.html

 

pred ~2 mesici mel i jorg (stowa.de) na svych strankach nabidku nadbytecnych zasob (chronometer grade bez certifikace), ale ty uz jsou davno pryc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to v současné době s trhem Ety a Sellity. Zjistil jsem, že některé hodinářské firmy přešly z Ety na Sellitu. Také mi připadá, že Sellita ukradla 2824 od Ety(přibil jeden kámen). A také jak je to s kvalitou Ety proti Sellitě, respektive, která je kvalitnější. Asi hlavním důvodem je cena ne?

Díky za odpovědi.

 

Důvodem je monopolní chování ETA ke svým zákazníkům mimo Swatch Group. Už před lety ohlasíla ETA, že nadále nebude prodávat své mechanické stroje v demontu. Ve ŠV bylo a je několik firem které s takto dodávaných dílů stroje kompletovaly, prováděli na nich různé přestavby a vylepšení. Třeba Sellita, Dubois Depraz. Tito drobní výrobci se samozřejmě obrátili na soud a ten jim dal tzv odklad, během něho Sellita zahájila vlastní výrobu několika mech. calibrů. Kvalita je naprosto stejná, jednotlivé díly jsou mezi výrobci zaměnitelné. Podle informací ze ŠV je v současné době samozřejmě možné pro výrobce hodinek mimo SG ocdebírát mech stroje, ale pouze kompletně smontované, což při jejich úpravách zvyšuje náklady výrobce. Dálší lahudkou od ETA je, že takovýto výrobce si musí tyto stroje objednat cca 1 rok dopředu a zároveň to i dopředu zaplatit.

Jo, monopol je hezká věc pro někoho kdo ho má.:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...