Přejít na obsah

CAF projekt na Timefactors


Viktor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 237
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Možná předtím byly v USA,kdoví,nepatral jsem...

 

Měl jsem obrovský štěstí,myslím že se objevujou tak 1x za rok někde na prodej..

 

Je to myslím hodně promyšlený a hlavně funkční design,aby to sedělo dobře na ruce..i při té velikosti...

určitě to dobře zkoušeli než začali vyrobu

 

Jak přesně vám šlapou? Mně se pozdej,ještě to nemám zmerene,ale min 30sec za den to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, stařeček je ve výborné kondici. Měření jsem včera spustil. Mě hlavně oslovuje vzhled hodinek (a to teda dost) a taky příběh samozřejmě. Co se hmotnosti týče, tak je spíše taková průměrná. Eddie uváděl na svých stránkách 95g včetně řemenu. Fakt je, že poctivé oblekovky budou vážit polovic. Na ruce už jsem měl několik hodinek, které mi seděly lépe. Díky dlouhým nožkám jsou na moje 18cm zápěstí už na hraně, ale to mi (skoro) vůbec neva  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže odchylka za 24h je 0s  :eek: . Je to víceméně náhoda. Včera jsem je natáhl a položil na hranu pouzdra korunkou nahoru. Tak zůstaly cca 16h. Během té doby udělaly 3s do plusu. Ráno jsem je dal na ruku a po cca dalších 8 hodinách udělaly naopak -3s do mínusu a bylo to. Předpokládám, že po 24h na ruce by se zpožďovaly tak do max. -20s/den. Takže velká paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Oživím starší téma. Na tyhle hodinky jsem narazil v inzerci náhodou. Mám po tátovi letecké Lemanie MVS, mám i letecké automaty Prim ze 70. let a tak se okrajově zajímám i o hodinky našich pilotů. Při pátrání po stáří tátových hodinek jsem zjistil, že kdysi byly naší armádě dodávány i hodinky značek Longines a Eterna. Když jsem v inzerci uviděl hodinky, které jsou remake původních Longines, vyrobené v Anglii a je za tím i příběh 312. stíhací peruti, kde za války létal kamarád mé babičky, nedalo mi to pár týdnů spát. Nakonec jsem je koupil od člena AVe. Dnes dorazily. Část jejich příběhu znám díky tomuto vláknu, část budu chtít zjistit a proto se zeptám místních odborníků - netušíte, kde se vyráběly jednotlivé komponenty, myslím tím pouzdra atd.? Také v Anglii? Nebo je Eddie Platts nechal dělat třeba v Asii, jak by bylo možno usuzovat z jejich relativně nízké ceny? A ještě ke strojku - něco mi napsal prodávající, šlo prý o nové strojky ze starých zásob, pochopitelně zrenovované. Nevím ale, do jakého období bych měl datovat výrobu strojku použitého v téhle edici hodinek a vlastně - pokud jsem to ve vláknu nepřehlédl - ani nevím, kdo je tehdy vyrobil a jak se dostaly k Timefactors. Děkuji a zatím jen pár fotek z dnešního rozbalení, později snad hodinky nafotím pořádně.

IMG_20201113_094101~01.jpg

IMG_20201113_100203~01.jpg

IMG_20201113_100516~01.jpg

IMG_20201113_100552~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš číslo do 200, tak by to měl být německý druhoválečný strojek ze skladových zásob. Pouzdro předpokládám vyrobeno v Anglii, otázkou je, když se dotážeš mailem, jestli ti to Eddie po pravdě napíše. Jsem rád, že jsem je tenkrát koupil ještě v té wehrmacht serii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky pro Eddieho vyráběla asi německá firma Fricker.
Viz moje zkušenosti s reklamací PRSů 20 ZDE.

CAFky jsem také měl, dokonce s AS strojkem, ale hlupák jsem je za pár drobných prodal.
Dokonce jsem kdysi o nich napsal i článek, pro HaŠ (určitě mám sken, pokud chceš, pošlu ti jej).

EDIT:
tak jsem kecal, CAFky dělal pro Eddieho Roland Kemmner, viz pár stran zpět - ZDE

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer, Vit - děkuji za infomace. Hodinky mají číslo 173/11 - opravdu je tedy strojek z druhoválečných zásob? Myslel jsem, že je mnohem mladší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ahoj,

je to sice už pár měsíců, co se to tady zaseklo, ale před pár dny se mi povedlo sehnat tyto skvosty a zároveň jsem ještě zjistil, že můj kamarád má také jedny.

Tak jen pro info aktualizace stavu.

 

030/11 kejklik

031/11 Vít

057/11 Kristian.nov

059/11 Paveiv

062/11 RadekL

064/11 Stýf

095/11 kamarád mimo fórum

113/11 hirsch

121/11 Martin.D

123/11 M-72

135/11 KingBee

173/11 AVe

179/11 pku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, pku napsal:

Ahoj,

je to sice už pár měsíců, co se to tady zaseklo, ale před pár dny se mi povedlo sehnat tyto skvosty a zároveň jsem ještě zjistil, že můj kamarád má také jedny.

Tak jen pro info aktualizace stavu.

 

 

030/11 kejklik

031/11 Vít

057/11 Kristian.nov

059/11 Paveiv

062/11 RadekL

064/11 Stýf

095/11 kamarád mimo fórum

113/11 hirsch

121/11 Martin.D

123/11 M-72

135/11 KingBee

173/11 AVe

179/11 pku

Mrzí mě to, ale já už je nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vit napsal:

Mrzí mě to, ale já už je nemám.

Já je vlastně pořídil spíš náhodou, když mi byly nabídnuty při koupi jiných hodinek.

Původně jsem je ani nechtěl, ale pak se mi to nějak rozleželo a vzal jsem je.

Jestli si je nechám nebo ne ještě nevím, ale zatím to chleba nežere a myslím, že pokud to nebude nutné, tak se jich asi zbavovat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Stále je mám a občas nosím. Třeba dnes. Jsou krásné a mám je rád. Mimochodem, v 312. peruti létal i Otto Smik, který, nevím proč, mi byl vždy blízký. Snad proto, že svou leteckou kariéru začal plachtařením na kopci Straník nedaleko Žiliny, odkud jsem i já létával na rogalu. Narodil se v roce 1922 a v roce 1940 - bylo mu pouhých 18 - utekl přes Jugoslávii, Řecko, Turecko a Írán do Francie a po její kapitulaci do Anglie. V roce 1943 byl zařazen k 312. československé stíhací peruti, později létal i u 122. a 222. anglické stíhací peruti. V roce 1943 byl se 7 1/2 sestřely nejúspěšnějším čs. pilotem. V roce 1944 létal s 310. čs. perutí, účastnil se vylodění v Normandii, sestřeloval německé bezpilotní V-1, sám byl sestřelen ale přežil a z nepřátelského území se dokázal vrátit do Anglie. V listopadu 1944 se stal velitelem 127. britské peruti, to mu bylo 22 roků, bohužel ve stejném měsíci zahynul při pokusu přistát s letounem poškozeným německým flakem. Fascinující, byť krátký život. Čest jeho památce.

IMG_20230602_074519~01.jpg

IMG_20230602_074540~01.jpg

1534175470_312_sqn_crest.jpg

137.jpg

03.jpg

otto-smik-nestandard1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...