Přejít na obsah

CAF projekt na Timefactors


Viktor

Doporučené příspěvky

Jo, taky jsem to Eddiemu napsal. Tak mi tak alespoň vyplnil záruční list.

Ahoj všem, včera dorazily CAF - číslo 119/11. Jsem z nich opravdu nadšen, krásná práce, hodinky s příběhem a navíc bych řekl za velice rozumnou cenu. Jediná maličkost, kterou bych změnil - správný název by podle měl být Czechoslovak air force, z historických důvodů i z úcty ke všem pilotům. Každopádně díky všem za inspiraci a tiborcovi za možnost je vidět. Přikládám fotky (jako podklad kniha Z válečného deníku Ladislava Sitenského, fotografa 312. stíhací perutě - nádherná kniha). Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 237
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si strojařskou poznámku.

 

Ohýbající se a praskající hřídelka koruny je konstrukční vada.

 

Jde o to, že korunka má tak velký průměr, že ohybový moment, který působí na hřídelku při vytahování korunky do polohy pro seřizování ručiček při "podebrání" okraje korunky z jedné strany překročí mez kluzu materiálu u nepříliš velkého průřezu hřídelky, a ta se ohne.

 

Vzhledem k tomu, že k ohybu dochází v místě se závitem, je jen otázkou času, kdy se rozvine únavový lom a hřídelka praskne. Pokud pominu možnost zesílení hřídelky (kam pak umístit těsnění?), tak řešení je korunku vytahovat a zasouvat opatrně, a hlavně nikoli "páčením" na jedné straně, ale symetricky dvěma prsty tak, aby síla vytahující korunku působila ve směru osy hřídelky.

 

Myslím, že napíšu Eddiemu o záložní hřídelku, nebo alespoň o její výkres.

 

M. (CAF 129/11 pro jednoho vnuka - na druhého čeká Nautilus L.E. :-)

Upraveno uživatelem starejmlejn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si strojařskou poznámku.

 

Ohýbající se a praskající hřídelka koruny je konstrukční vada.

 

Jde o to, že korunka má tak velký průměr, že ohybový moment, který působí na hřídelku při vytahování korunky do polohy pro seřizování ručiček při "podebrání" okraje korunky z jedné strany překročí mez kluzu materiálu u nepříliš velkého průřezu hřídelky, a ta se ohne.

 

Vzhledem k tomu, že k ohybu dochází v místě se závitem, je jen otázkou času, kdy se rozvine únavový lom a hřídelka praskne. Pokud pominu možnost zesílení hřídelky (kam pak umístit těsnění?), tak řešení je korunku vytahovat a zasouvat opatrně, a hlavně nikoli "páčením" na jedné straně, ale symetricky dvěma prsty tak, aby síla vytahující korunku působila ve směru osy hřídelky.

 

Myslím, že napíšu Eddiemu o záložní hřídelku, nebo alespoň o její výkres.

 

M. (CAF 129/11 pro jednoho vnuka - na druhého čeká Nautilus L.E. :-)

 

Než ti to bude posílat, hoď sem prosím cenu, možná bych se přidal k objednávce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eddie je tough guy.

Chtělo by to tu mojí možná naivní úvahu podepřít fundovaným názorem hodináře.

Zajímavé je, že tuhle http://watcharama.com/wp-content/uploads/2013/09/prs9dwg.jpg to vypadá, že konec hřídelky je řešen s obvyklým nátrubkem (těsnění do 30m), tím je proti ohybu vyztužen. U mého kusu tento nátrubek chybí. Jak na tom jste vy ostatní? Třeba ten hodinář, co hodinky sestavoval, na něco zapoměl. 

M.   

Upraveno uživatelem starejmlejn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eddie je tough guy.

Chtělo by to tu mojí možná naivní úvahu podepřít fundovaným názorem hodináře.

Zajímavé je, že tuhle http://watcharama.com/wp-content/uploads/2013/09/prs9dwg.jpg to vypadá, že konec hřídelky je řešen s obvyklým nátrubkem (těsnění do 30m), tím je proti ohybu vyztužen. U mého kusu tento nátrubek chybí. Jak na tom jste vy ostatní? Třeba ten hodinář, co hodinky sestavoval, na něco zapoměl. 

M.   

 

Mně se zdá, že mi tam nic nechybí :clap:

 

S korunkou nemám žádný problém, až se mi zdá divné, jak by jí mohl někdo při vytahování ohnout...přece není zas tak obrovská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beru zpět, nátrubek o vnějším průměru přibližně 2mm tam mám.

Po ránu jsem musel šilhat, když jsem pod vytaženou korunkou viděl tenkou točící se hřídelku.

Teď pod ostrým světlem a s lupou s označením 14x je pevný (netočící se s korunkou) nátrubek jasně vidět.

Omlouvám se za plašení.

 

Korunkou lze vcelku lehce kývat, hřídelka asi není v nátrubku natěsno.

Doufám, že jsem se pohyboval v oblasti pružných deformací hluboko pod mezí vzniku únavových trhlin :-)

Myslím, že by nebylo od věci, kdyby se k provedení vyjádřil hodinář. 

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak je to s tuhostí hřídelky? Je znát pružný ohyb? Je patrná nějaká změna?

Třeba by se mohlo povést pro srovnání nějak zimprovizovat opakovatelné měření průhybu u všech vlastníků těchto hodinek.

U mých lze korunku vychýlit na můj vkus poněkud příliš snadno.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Nějak jsem to tu přehlédl, sklo chci, jak jsem psal již dříve.

Znáš cenu?

Vite, omlouvám se, že jsem neodpověděl. Nevěděl jsem co bych napsal. Roland je poměrně flegmatik. Poslal jsem mu hodinky 20.listopadu a až dnes mi odpověděl, po 6ti urgencích přímo na něj a dvou přes Eddieho, že mu byly hodinky úspěšně doručeny. Byť mi slíbil, že mi jejich přijetí potvrdí okamžitě. Mě zatím nezbývá než se radovat, že se hodinky prozatím neztratily. Omlouval se, že čekal na strojky, které mu právě dorazily a, že se chystá osičku vyměnit. Neočekávám, že to provede dříve než v průběhu 2.kvartálu příštího roku.

Takže asi tak. Nicméně jsem ho požádal o informaci, zda je schopen zaslat náhradní skla a osičky. Cenu zatím neznám. Budu informovat až budu něco vědět, ale jak vidíš asi to hned tak nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vím, že se zde už podobný problém řešil, ale nejsem schopen nikde sehnat, v tomto vlákně velmi oblíbenou, knihu Z válečného deníku. Pokud by někdo někde narazil na výtisk k prodeji, budu velmi vděčen za SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vím, že se zde už podobný problém řešil, ale nejsem schopen nikde sehnat, v tomto vlákně velmi oblíbenou, knihu Z válečného deníku. Pokud by někdo někde narazil na výtisk k prodeji, budu velmi vděčen za SZ.

 

Já ji sehnal na Slovensku. Koupil jsem ji díky ochotnému místnímu členu, který mi ji koupil a poslal.

Vyšlo to s poštovným cca na 1.000 Kč.

 

Vite, omlouvám se, že jsem neodpověděl. Nevěděl jsem co bych napsal. Roland je poměrně flegmatik. Poslal jsem mu hodinky 20.listopadu a až dnes mi odpověděl, po 6ti urgencích přímo na něj a dvou přes Eddieho, že mu byly hodinky úspěšně doručeny. Byť mi slíbil, že mi jejich přijetí potvrdí okamžitě. Mě zatím nezbývá než se radovat, že se hodinky prozatím neztratily. Omlouval se, že čekal na strojky, které mu právě dorazily a, že se chystá osičku vyměnit. Neočekávám, že to provede dříve než v průběhu 2.kvartálu příštího roku.

Takže asi tak. Nicméně jsem ho požádal o informaci, zda je schopen zaslat náhradní skla a osičky. Cenu zatím neznám. Budu informovat až budu něco vědět, ale jak vidíš asi to hned tak nebude.

 

To není dobrý přístup, ale s Frickerem, který pro Eddieho dělal PRS20 jsem měl podobnou zkušenost.

Děkuju za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj v  roce 2014.

Tak po 41 dnech od odeslání PRS-9 Rolandovi a 5 urgencích o informaci, zda vůbec hodinky dorazily do jeho rukou, se mi přesně na Silvestra vrátily nazpět. Osička korunky je samozřejmě vyměněná a rovná. Snad to i tak zůstane.

Na dotaz k náhradním dílům mi Roland odpověděl, že např. nějaká rezervní sklíčka, osičky apod. má, ale že jsou exkluzivně zadány pro Timefactors. A že je teda potřeba o ně požádat Eddieho. Předpokládám, že Eddie nebude nijak zvlášť ochoten věci k hodinkám posílat. Když jsem mu 3. září  psal o problému s křivou korunkou a žádal o novou osičku, tak mi Eddie odpověděl, že výměnu musí udělat Roland. Navíc, jak jsem pochopil, tak osičky berou z původních strojků a údajně proto trvala oprava tak dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj v  roce 2014.

Tak po 41 dnech od odeslání PRS-9 Rolandovi a 5 urgencích o informaci, zda vůbec hodinky dorazily do jeho rukou, se mi přesně na Silvestra vrátily nazpět. Osička korunky je samozřejmě vyměněná a rovná. Snad to i tak zůstane.

Na dotaz k náhradním dílům mi Roland odpověděl, že např. nějaká rezervní sklíčka, osičky apod. má, ale že jsou exkluzivně zadány pro Timefactors. A že je teda potřeba o ně požádat Eddieho. Předpokládám, že Eddie nebude nijak zvlášť ochoten věci k hodinkám posílat. Když jsem mu 3. září  psal o problému s křivou korunkou a žádal o novou osičku, tak mi Eddie odpověděl, že výměnu musí udělat Roland. Navíc, jak jsem pochopil, tak osičky berou z původních strojků a údajně proto trvala oprava tak dlouho.

 

Díky za info, jstejně neseriózní jednání jsem zažil s jiným dodavatelem Precisty, firmou Fricker.

Téměř vůbec se mnou nekomunikovali a to jsem jim psal něnecky.

Měl jsem škrábanec na číselníku PRS20 od ručky (aspoň si to myslím), číselník vyměnili (nebo přestříkali) a hodinky poslali zpět, ale ani po několika urgencích nebyli ochotni napsat mi proč se to stalo a co s tím udělali.

Nevím, proč je problém napsat 2 až tři věty.

Pro ně je prostě partner Precista a na tebe s..rou.

 

EDIT: Myslím, že si zbytečně kazí remomé. Potom možná paradoxně platí za reklamu.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych viděl problém spíše u Eddieho. Na mě to dělalo dojem, že ho otravuji. Několikrát jsem ho urgoval, až poté mě dal kontakt na Rolanda. Ten obratem odpověděl a cca za měsíc se vrátilo opravené bez urgencí, takže z mojí strany  Roland OK. Ale to je pouze můj názor. Hlavní je že hodinky jsou doma opravené a dělaj radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Rolandem byl ten problém, že jsme se domluvili, že mi dá zprávu až převezme moje PRS-9, což slíbil a neudělal ani po 6ti urgencích o zprávu. Po urgenci přes Eddieho se ozval s omluvou, že toho měl moc a čekal na další strojky. Do týdne potom  se mi hodinky v pořádku vrátily i s drobným užitečným dárkem od Rolanda.
S Eddiem jsem to měl tak, že se mnou komunikvoal pouze vždy formou dotaz-odpověď. Pokud zároveň i něco slíbil, tak to udělal zase až po dalším dotazu. Jednou přišla i taková rakce s výmluvou, že   "I e-mailed you asking you to return it to Roland Kemmner for inspection, didn't you receive it?"
A když jsem tady nedávno psal ohledně náhradních dílů o tom, že mi Roland odpověděl "I have some spare parts in stock but all this parts are exclusiv for Timefactors. It is better to ask Eddie.", tak už jsem se na to chtěl vykašlat, ale nakonec jsem přece jen znovu Eddiemu napsal. Obratem se mi od Eddieho vrátilo " Roland Kemmner holds all the parts for the PRS-9 Antonin, I don't have a price list for them"

Nechci kazit renomé Timefactoes. Moc se mi líbí co dělají. Jen je potřeba počítat, že reklamace budou stát nějaké úsilí a peníze. A už vůbec nám nechci kazit radost z našich Precista CAF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...