Přejít na obsah

Nove automaty kolem 4k,- a kde?


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,

 

konecne jsem se rozhoupal ke koupi svych prvnich automatek. A i z toho duvodu, ze maji byt mymi prvnimi, tak bych rad videl, jak strojek uvnitr pracuje... tedy jednou z podminek je pruhledne dynko ;) Je to muj sen od detstvi, tze pres to nejede vlak.

Cena by se mela pohybovat kolem 4 tisic. Z toho mi vyplynuly tyhle dva modely "sea urchin" a "fifty fathomy".

U tech 17ek jsem narazil na dobrou cenu u AZwatches.cz, necele 4k. 55ky bych asi objednaval ze stranek z odkazu.

Snazil jsem se projet vetsinu zdejsich vlaken, abych neotravoval zbytecnymi dotazy, ale i tak by me zajimalo, zda-li jsou nejake jine alternativy v tehle cenove relaci.

 

Za nazory, at uz budou jakekoliv, dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient Mako jsou krásné hodinky za cenu,která ani nedosahuje limitu,ale nemají průhledné dýnko.Pokud bys netrval na stylu potápěčských,tak v Seiku je povedená tahle řada Sportů,která je univerzálně nositelná a s průhledem.

Seiko 5

Projeď kdyžtak ebay,tam jsou toho mraky.

Šťastnou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji, ta Maka jsou hezka a z doporucenych asi nejblize tomu, co si predstavuji, ale doma s Orienty nemame moc dobre zkusenosti. Tata uz dvoje pomerne rychle doskrabal a u jednech byl problem s vodotesnosti, tze v tomto smeru u me urcite vedou Seika.

Po tech, na ktere odkazujes, jsem ze zacatku pokukoval, ale nakonec zvitezila vyraznejsi luneta. Asi pujdu do tech "sea urchin submarineru". Prijdou mi nejvic takove nadcasove a navic se mi nejcasteji vybavuji ;)

A ted jeste premyslim, jestli se mi vyplati riskovat nakup na 21jewels, kde by me vysly na cca 3 tisice, pokud nebudou proclene a zdanene, nebo radsi rovnou z AZwatches, kde si sice priplatim tisicovku, zato ale s rychlym dodanim a jistotou servisu a zaruky 2 let.

Ze zahranici jsem ztm nic neobjednaval, tak nvm, co od toho ocekavat... jake jsou prutahy na celnici a dalsi mozne komplikace.

Upraveno uživatelem Josefek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez váhání bych bral "FF" resp 55. Za ty prachy asi hezčí a lepší hodinky neseženeš. Navíc je prostor pro modifikaci. Ty seaurchiny jsem měl v ruce asi troje a nikde nepasovala dohromady luneta s vnitřním kroužkem a indexem na 12.

Jinak pětek najdeš na ebayi hromadu lehce přes polovinu rozpočtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji, ta Maka jsou hezka a z doporucenych asi nejblize tomu, co si predstavuji, ale doma s Orienty nemame moc dobre zkusenosti. Tata uz dvoje pomerne rychle doskrabal a u jednech byl problem s vodotesnosti, tze v tomto smeru u me urcite vedou Seika.

Po tech, na ktere odkazujes, jsem ze zacatku pokukoval, ale nakonec zvitezila vyraznejsi luneta. Asi pujdu do tech "sea urchin submarineru". Prijdou mi nejvic takove nadcasove a navic se mi nejcasteji vybavuji ;)

A ted jeste premyslim, jestli se mi vyplati riskovat nakup na 21jewels, kde by me vysly na cca 3 tisice, pokud nebudou proclene a zdanene, nebo radsi rovnou z AZwatches, kde si sice priplatim tisicovku, zato ale s rychlym dodanim a jistotou servisu a zaruky 2 let.

Ze zahranici jsem ztm nic neobjednaval, tak nvm, co od toho ocekavat... jake jsou prutahy na celnici a dalsi mozne komplikace.

 

AZ watch ti můžu jedině doporučit, ano je to dražší než ze zahraničí, ale pan Šafář má perfektní přístup, takže se to podle mě vyplatí. A SKX007 se ti nelíbí? Taky je tam má a hodinky jsou to výborný.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys chtěl trochu navýšit rozpočet,tak se ještě nabízí tyto krásky s kalibrem 4R15.Jedná se o model SRP 043.

Posted Image

Tady máš trochu více informací.

Nevím,jestli jsi viděl ty Seaurchin na vlastní oči,ale na mne působí hrozně obyčejně a nudně.

Orient bych až tak neodsuzoval.Může se stát i jiné značce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za dalsi navrhy. Srpy i skx007 se mi libi. Hlavne teda srpy, ale ty uz jsou s cenou jinde a nemaji pruhledne dynko. Jeste mam tyden cas premyslet, nez se vratim z hor, pak uz objednam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem dost spokojen s těmito SRP025.

 

oproti seiko 5: zdobený rotor + plné koncovky tahu + šroubovací korunka + lepší kalibr (větší výdrž 55h+)

navíc úžasná přesnost cca +2s/den, dokonalá čitelnost..

subjektivně z nich mám lepší pocit, než z jakýchkoli pětek, co jsem měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě, pokud trváš na otočné lunetě a průhledném dýnku - což chápu - tak doporučuju ty sea urchin alias baby sumo. přijdou mi takový nejvyváženější. spousta modelů seiko 5 s otočnou lunetou se tváří jako diversky a kolikrát to vypadá dost podivně (viz baby monster..). měl jsem bílé SNZF11 jako první mechaniky. teď bych z barevných variant asi volil modrou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo zkusit něco z tohoto:

 

SNZH51K1: silver dial and black bezel with silver numerals

SNZH53K1: blue dial and bezel with silver numerals

SNZH55K1: black dial and bezel with silver numerals

SNZH57K1: black dial and bezel with gold numerals

SNZH59K1: black PVD version with black dial and bezel

SNZH60K1: yellow gold PVD version with black dial and bezel

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je videt, ze moje naroky fakt nejlepe splnuji první dva kandidati. FF jsem mel uz moznost nazivo vyzkouset a mel jsem z nich dobry pocit, ale chtel bych vyzkouset i Sea urchiny. Nemate tuseni, kde v Brne je maji? Mam pocit, ze jsem prolezl uz kdeco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josefek: nejsem z Brna, takže neporadím, ale asi jako většina budeš muset hledat na netu fotky porovnání s tím, co už znáš a z toho vycházet, jaké ty hodinky asi budou. Není to ideální stav, ale někdy najdeš fakt pěkné porovnání, které ti dají jakousi představu o hodinkách. Ono stejně spoustu důležitých detailů zjistíš až při používání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravim,

po uspesnem absolvovani zkousky z balistiky jsem si dneska za odmenu zasel pro sve prvni automaty od Freddyho.

Jsou presne takove jak jsem si predstavoval, tze jsem ztm velmi spokojen.

Freddy je posilal v pondeli/utery a prisly hned dalsi pondeli a bez procleni, tze byly i s pryzovym paskem skoro za "hubicku" ;)

Az budu mit cas (prvne je potreba zapit tu balistiku), tak prispeju do chlubiciho vlakna.

Moc dekuju vsem za rady a navrhy.

 

Ztm prvni fotka bez zkraceni tahu:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...