Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Pokud ma nájemní smlouvu, muže si dat trvale bydliště. Nepotrebuje tvůj souhlas. Trvale bydliště ale zaniká uplynutím smlouvy nebo výpovědí.

Děkuji za rychlou odpověď. Tohle jsem si v podstatě přečetl také, jen jsem to chtěl mít potvrzené.

Ještě jednou děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, což by možná vysvětlovalo tiché rachtání (místo původního neslyšného bzučení) - to jsem v předchozím příspěvku záměrně nezmínil :D

Nakonec to byl šlem v tom prostoru, kde se točí čerpadlo. To je nasazené na trnu a točí se přes magnety. Ty to nedokázaly přes ten bordel roztočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rychlou odpověď. Tohle jsem si v podstatě přečetl také, jen jsem to chtěl mít potvrzené.

Ještě jednou děkuji.

Jen rada. Vždy uzavírej nájemní smlouvu na dobu určitou. Třeba na rok a pak vždy prodloužit. Je to určitá jistota a pak v případe problému to jde rychle vyřešit :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idealni je jim zavolat, jsou uplne v pohode.

Ja kupoval auto v rijnu a soucasti byla plna moc od prodavajiciho k odhlaseni - v pohode bez overeni, poradili mi to na urade, kam jsem s tim pak jel..

Díky za radu. Už to mám naštestí za sebou. Pro jistotu sem si to nechal ověřit u ČP. No, stačilo jen 4x zajít na magistrát, 2x na pojištovnu a 2x na poštu. V tom vedru to byla paráda :frusty: ... A až koupim jiný auto, myslím, že se můžu těšit na pokračování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec to byl šlem v tom prostoru, kde se točí čerpadlo. To je nasazené na trnu a točí se přes magnety. Ty to nedokázaly přes ten bordel roztočit.

aha tys měl magnetické čerpadlo, hmm to jsi taky nějak nezmínil.................. :lol2:

 

 

http://cbs.grundfos.com/export/sites/dk.grundfos.cbs/Slovakia/downloads/Download_Files/GCZ_Downloads_CRN_MAGdrive_letxk1.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom je dobré vědět, jestli je to laminované epoxidovou nebo polyesterovou pryskyřicí a tou taky laminovat. Staré lodě byly laminované polyesterem, cokoli jiného je loterie. Každopádně to musí být suché, odmastit a odbrousit na sklo. Polyester při broušení pěkně smrdí, ale zrovna tohle se blbě popisuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom je dobré vědět, jestli je to laminované epoxidovou nebo polyesterovou pryskyřicí a tou taky laminovat. Staré lodě byly laminované polyesterem, cokoli jiného je loterie. Každopádně to musí být suché, odmastit a odbrousit na sklo. Polyester při broušení pěkně sm.dí, ale zrovna tohle se blbě popisuje.

Tož to právě nevím, čím je to laminovaný. Něco, co by chytlo na obě varianty by nebylo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výztuž udělá ten laminát okolo, polystyren jen udrží tvar při laminování. Celkově by to mělo být tužší než samotné sklo. Na stupínek je to asi zbytečné :-)

 

Další varianta je vynechat laminování a přilepit tam mamutem prkno ;-)

Upraveno uživatelem rcDejf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, přicházím s jedním asi hloupým dotazem. Chtěl jsem se zeptat, jak se vyrábí hodinky s prořezávaným ,,strojkem,,.  Jde mi nesériovou výrobu s kupovaným strojkem. Předpokládám, že se musí strojek otevřít, prořezat bud ručně nebo strojově a pak vše zase smontovat dohromady, bude stále mít strojek stejnou kvalitu jako původní (přesnost,čistota, tuhost,.....)?

Díky R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všechny tvé otázky je odpověď ano. Při prořezávaní se odstraňuje jen ta část materiálu, která je takříkajíc navíc. To znamená, nezasahuje se do funkčních částí, ty zůstavají beze změny - pokud zákazník nechce nějakou komplikaci navíc - to by se strojek musel předělávat. Pokud jde skutečně jen o prořezání, nemělo by to mít zásadní dopad na žádnou funkci strojku. Tuhost není důležitá - strojek není nijak namáhán na tuto vlastnost. Zásadně se to musí dělat ručně, neumím si představit stroj, který by to zvládl :) Pokud jde o "strojové" odstranění části materiálu na jednotlivých dílech, tak asi ano, frézou nebo bruskou by ten odběr materiálu byl rychlejší, ale předpokládam, že dokončovací práce budou zase jen ruční práce ;)

Tak snad je to pochopitelné, co jsem napsal a dostatečné po obsahové stránce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad někdo poradí.

Na chatě mi soused odmontovával starou pumpu s tím, že tam přijde čerpadlo a rozvod po zahradě.Bohužel při pokusu o vytažení  staré čerpací trubky se mu tato utrhla cca  po vytažení 6 metrů a zbytek,který bude mít něco od 5 do 10 metrů zůstal dole / nevíme přesně jak je studna-vrtaná- hluboká/.Tedy nyní nad povrch je vidět pažnice  asi 15 cm a z ní táhlo silné cca 1 cm a všechny pokusy a vytažení pomocí trojnožky a hupcuku selhaly je to tam někde zaklíněné  .vypadá to na pořádný malér, předtím jsem měl alespoň pumpu,nyní nic. :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...