Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

To je těžko říct. Pokud šlo o řadové příslušníky nebo dopraváky stojící na ulicích, tam po nich členství ve straně asi nikdo nevyžadoval. Ovšem kdo to chtěl "někam dotáhnout", členství ve straně se nevyhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkušeností (několik hovad ve vzdálenější rodině) cca 60%, u StB všichni, LM taktéž. U obou posledních to byla absolutně povinná podmínka vstupu, vč. účasti na VUML a podobných taškařicích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Frostie! Pamatatuješ jak jsme běhali v tech uniformacH lidovych milic po lese? A ta Volha, cos ji rikal carevna, jak jsme byli na 2odd. Vnitrního? A pritom jsme zvladli i ten Vuml, pri praci! A strana se vzdy postarala. :). :D A pak narazis na Decebala.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Frostie! Pamatatuješ jak jsme běhali v tech uniformacH lidovych milic po lese? A ta Volha, cos ji rikal carevna, jak jsme byli na 2odd. Vnitrního? A pritom jsme zvladli i ten Vuml, pri praci! A strana se vzdy postarala. :). :D A pak narazis na Decebala.....

JJ, pamatuji, jak jsme lovili Vaška Havlů na Lipnici, woe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milis tady onehdá řešil něco ohledně studenýho kafe. Nevím jestli a jak to vyřešil, ale mně tím nasadil brouka do hlavy. Takže řeším další krám do domácnosti, a to nějakou alterantivu k frappé, co si dělá manželka v létě.

 

Koukal jsem na tyhle 2 zařízení, každý funguje na úplně jiným principu, ale výsledkem obou by mělo být studený kafe. Máte nějaký zkušenosti nebo to dokážete nějak porovnat? Dík.

 

http://www.cerstvakava.cz/1202-konvice-pro-pripravu-ledove-kavy-hario-mizudashi-mcpn-14r-cervena/

 

http://www.cerstvakava.cz/1090-sada-pro-pripravu-ledove-kavy-hario-v60-fretta-vic-02b-konvice-dripper/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co myslel zmizík je to t tím červeným deklem, tam se káva louhuje ve studené vodě X hodin.


Ten druhej bazmek je kravina, překape ti to kafe zalitý horkou vodou na kostky ledu, to samý 

uděláš když dáš do konvice led a nahoru postavíš plastové překapávátko s filtrem.

 

Ostatně i to první je extra bazmek, stejný efekt bude mít konvice s kafem zalitým studenou vodou

a po vylouhování to scedíš přes cedník, čištění cedníku nebo sítka vyjde nastejno, efekt stejný.

 

Za mě ani jedno, obojí je krám do domácnosti navíc.
Raději fakt nějakou fičuru a la vacuum pot nebo "designovku" na kafe třeba od Eva Solo,

to mi přijde jako rozumněji vyhozený prachy :D

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám třeba v létě to ledový kafe hrozně rád a to jako cold-brew (příprava koncentrátu zastudena), tak i horkou cestou na led. Obě metody chutnají trochu jinak. Horká metoda zachová lépe chuťový profil kávy a dá se připravit velmi rychle. Cold-brew chutná trochu jinak, kyselost je potlačená, je šetrnější k žaludku, nicméně vzhledem k dlouhému louhování je dost potlačen chuťový profil kávy a chuť je do značné míry unifikovaná. Trvá to dlouho, ale zase se dá vyrobit kotel koncentrátu, který vydrží několik dní a dle potřeby se ředí vodou/mlékem, případně se dá i ohřát. Každopádně ani na jednu metodu nepotřebuješ žádnou drahou fičuru. Pokud chceš šikovnou pomůcku na cold-brew, hledej třeba na Amazonu sáčky na výrobu rostlinného mléka. Je to pytlík z nějaké síťoviny, nameleš do něj kafe, hodíš to do kýble s vodou, druhý den vyndáš, vyždímeš, vysypeš a máš kýbl kafe :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si hlavně neber ostrej nůž. Znáš se. :mummy:

No dvakrát jsem se říznul, to už prostě k ostrému noži patří, ale dopadlo to :-) Z výroby to mají zalité, první se odřízne, pod ní je schovaná drážka a do ty se nacvakne nová, paráda. Lednička v pohodě jede devátý rok, jen odešla právě ta guma na mrazáku. No, snad ještě nějaký ten pátek dá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokazu vymontovat mycku z kredence nebo to mam nechat na odbornika ? .... sem celkem manualne zrucnej ..... povesim i raminko na tycku

připrav si něco na ucpání stříkající vody, když tak a směle do toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...