Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Píšeš, že magnetickej ne, ale já bych to nezavrhoval. Teď jdou policajti po přísavkách na skle jako diví, jeden si vlezl v mém autě za volant, aby zjistil, 

zda brání ve výhledu nebo ne. Naštěstí byl držák přicucnutý hodně nízko, takže před ním byla v zorném poli jen kapota vozu, ale zase je tohle řešení 

na úkor pohodlí. Tak jsem pořídil v 02 prodejně magnetický držák do větrací mřížky, má tu výhodu, že má tlačítkovou pružinu takže v mřížce opravdu drží a telefon přicucne opravdu fest (IP 6). Kovový plíšek se schová pod kryt telefonu, není třeba nic lepit. Udrží to i 7" tablet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí bejt na sklo? Doporučil bych značku Brodit - skládá se to ze dvou částí - jedna se přidělá do palubky (bez vrtání, lepení), kupuje se to podle typu auta. Druhá se pak kupuje podle konkrétního telefonu. Případně jsou s tím kompatibilní i univerzální držáky. Viz https://www.sunnysoft.cz/brodit

 

Je to teda není nejlevnější řešení ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám další problém se šroufem, respektive závitem:

Osa, se závitem na jednom konci, která se šroubuje do objímky. Průměr závitu 10mm. Do objímky vleze na jedno otočení a šmytec. Podle mě byla objímka pokurvená a někdo ji projel nově závitníkem, akorát, že ten závit nesedí. Normální 10 šroub tam našroubuju v pohodě. 10 matku na závit na ose nee. Měřil jsem ten závit a vnitřní průměr (=hloubka drážky) je asi o půl milimetru větší než u normálního šroubu. Je to jiný závit, nebo jen jiná hloubka drážky? Když je to metrický závit, tak snad nemůže mít jiné stoupání, ne?

A hlavně - co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééé...a jak to poznám na závitníku? Mám po dědovi zámečníkovi plno závitníků, ale na všech je jen M10, respektive jsem dál nic nehledal. Bývá to stoupání nějak značený?

Edit: Do objímky mi pasuje šroub M10 z Bauhausu, ale jaký má stoupání to nevim. Pasuje tam lehce, spíš i trochu volně.

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stoupání je vzdálenost mezi jednotlivými závity. Dá se to změřit šuplerou od vrcholu k vrcholu, případně vzdálenost na větším počtu závitů a vydělit pro větší přesnost.

 

Pokud to na nich není napsané, tak může pomoct, že závitníky s menším stoupáním bývají jen dva, s normálním tři.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauvec,

 

hledám pro přítelkyni auto, kdo může a má chuť, poraďte jaký pořídit.

 

Požadavky:

 

hatchback / liftback / sedan

 

1.6 - 2.0 jedno jaký

 

Integrovanou GPS

 

Pětidvéřák

 

Nižší provozní náklady

 

Ideálně při najetých 50k - 100k km cena do 425k CZK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...