Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Spíš se zeptej na Autohifi.

...

Jinak já měnil kdysi celý řetězec ve felicii a byl znát i přechod z obyč. rádia Panasonic na základní Alpine. CD je plus mínus stejný, ale zesík (v rámci rádia) byl znát. 

Jak jsem psal, řešení mám, čeká se na instalaci. Po dokončení zůstane z původního systému jen displej s navigací, čtečka SD karet v přihrádce před spolujezdcem, ovládání na volantu... a vestavěný DA-převodník nikterak neuráží můj sluch, takže nemám důvod strkat tam čínský "lepší" multimediální bazmek

 

P.S. Nebudeme porovnávat klasická stará 1din autorádia ("vše v jednom boxíku") s komponentními systémy, že ne? Měl jsem v autech na tu dobu slušná 1din autorádia - ale žádné se nemohlo ani zdaleka srovnávat s děleným řešením t.j. řídicí jednotka + externí koncový zesilovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu nějakej elektrikář/topenář? Nějak bojuju se zapojením novýho termostatu. 

 

Kotel mám junkers a původní termostat taky junkers, akorát na tom termostatu můžu nastavit jenom jednu hodnotu, což je málo, tak jsem koupil Auraton 2030.

 

Původní zapojení bylo jasný, na kotli svorkovnice - svorky 1,2,4, zapojeny kabely stejně do kotle i termostatu - funguje. Nikde ale žádný popis kromě čísel svorek.

Na auratonu jsou 3 svorky - COM, NC a NO a nepodařilo se mi kotel rozeběhnout. Slyším jak sepne relé, ale kotel začne jenom hučet a nenastartuje. Nevíte kde by mohla být zrada? Jinak z kotle mi vedou dráty černý, hnědý a zelenožlutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice topenář, ale význam svorek Ti mohu objasnit. Svorky COM NC NO jsou výstupní. Pro řízení kotle je třeba najít svorky vstupní. NC (normally close) je spojena s COM pokud kotel netopí, NO (normally open) se spojí s COM pokud kotel začne topit. Hledej spíš In, T+, T-, nebo něco podobného. Kabel černý hnědý žlutozelený by teoreticky měl být připojen mezi dvě fáze 400V a Pe vodič. Ale tady bych se o tom raději přesvědčil na štítku zařízení. Ideální je když bys měl ke kotli štítek, nebo schéma.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-Tak použít zelenozluty na něco jiného než na ochrannou "kostru" by elektrikáře nemělo ani napadnout (Ale víš jak... nespoléhej na nikoho, když ti jde o život a u elektriky o život jde).

-400V na kotli určitě není.

-Com= vstup.... NO=výstup který spíná....NC=vystup který vypíná.

Ale použít to asi nemůžeš (rozhodně ne na svorky 1-4) protože:

-bohužel v tom návodu se píše, ze musíš použít originál termostat. (regulací 24V napětí reguluje výkon)

-jsem JEN od elektriky- najdi někoho kdo servisuje Junkerse. Jedině ten ti může poradit.

 

Edit: někde se vyskytují svorky pro externí spínače a bývají popsány "Ls" a "Lr"- na ty (pokud tam jsou) by to zapojit šlo (COM a NO)

Upraveno uživatelem nettopejr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz, je změna distributora energie spojená s nějakými náklady? Například co se týká elektroměru nebo tak něco? Nebo jde jen o podpis nové smlouvy a společností si vše vyřídí mezi sebou.

Ani nemusíš chodit na tu původní, novýmu poskytovateli dáš plnou moc a oni si to převedou. Akorát je potřeba znát stav měřáku.

A nestojí to nic. Pokud teda nemáš nějakej závazek na dva roky ap.

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice topenář, ale význam svorek Ti mohu objasnit. Svorky COM NC NO jsou výstupní. Pro řízení kotle je třeba najít svorky vstupní. NC (normally close) je spojena s COM pokud kotel netopí, NO (normally open) se spojí s COM pokud kotel začne topit. Hledej spíš In, T+, T-, nebo něco podobného. Kabel černý hnědý žlutozelený by teoreticky měl být připojen mezi dvě fáze 400V a Pe vodič. Ale tady bych se o tom raději přesvědčil na štítku zařízení. Ideální je když bys měl ke kotli štítek, nebo schéma.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

-Tak použít zelenozluty na něco jiného než na ochrannou "kostru" by elektrikáře nemělo ani napadnout (Ale víš jak... nespoléhej na nikoho, když ti jde o život a u elektriky o život jde).

-400V na kotli určitě není.

-Com= vstup.... NO=výstup který spíná....NC=vystup který vypíná.

Ale použít to asi nemůžeš (rozhodně ne na svorky 1-4) protože:

-bohužel v tom návodu se píše, ze musíš použít originál termostat. (regulací 24V napětí reguluje výkon)

-jsem JEN od elektriky- najdi někoho kdo servisuje Junkerse. Jedině ten ti může poradit.

 

Edit: někde se vyskytují svorky pro externí spínače a bývají popsány "Ls" a "Lr"- na ty (pokud tam jsou) by to zapojit šlo (COM a NO)

 

Díky za rady a nasměrování. Ještě jsem dneska gůglil a jsem blízko, v podstatě jenom zapojit a vyzkoušet. Svorky 1,2,4 jsou pouze pro plynulé regulátory Junkers, které do kotle pouští 5-24V. Dá se tam ale připojit i normální termostat, kde svorku 2 propojím s COM a svorku 4 přes odpor k NC a mělo by to běžet. Tenhle kotel Ls a Lr asi ani nemá, takže jestli to nebude fungovat tak, jak jsem napsal, tak tam vrátím ten origo s jednou možnou teplotou a auraton prodám a po ptákách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady a nasměrování. Ještě jsem dneska gůglil a jsem blízko, v podstatě jenom zapojit a vyzkoušet. Svorky 1,2,4 jsou pouze pro plynulé regulátory Junkers, které do kotle pouští 5-24V. Dá se tam ale připojit i normální termostat, kde svorku 2 propojím s COM a svorku 4 přes odpor k NC a mělo by to běžet. Tenhle kotel Ls a Lr asi ani nemá, takže jestli to nebude fungovat tak, jak jsem napsal, tak tam vrátím ten origo s jednou možnou teplotou a auraton prodám a po ptákách.

Nechtěl jsem Tě navádět, abys použil žlutozelený jinak, nežli jako ochranný vodič, ale že né vždy černý a hnědý vodiče signalizují, že se jedná o mezifázové napájení, tedy 400V. Holt, jak se ukázalo, šlo to pochopit i jinak ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz, nikdy jsem nekupoval mesh k hodinkám, tak nevím, jak se různí s kvalitou nebo nekvalitou. Budu vděčný za objasnění. Má toto cenu koupit? http://www.prubnito.cz/kovove-pasky-tahy-k-hodinkam/1959-mesh-2.html nebo máte jiné doporučení. Byl by použit na dámské hodinky s průměrem 35mm, takže na lehké watche. Díky

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

název tématu obsáhne i můj dotaz. :clap: kde v Praze sehnat hovězí pupek? v masně na mě buď koukají, jako kdybych si to vymyslel, nebo stojí jako "zajímavější" hovězí a pak nemá cenu kupovat. díky.

 

Sežeň si někoho s přístupem do Makra, flank steak tam mají běžně v cenách do 300 za kilo.

Samozřejmě i zahraniční produkci třeba za 500 / 600 / kilo tam najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jak to chodí na Praze 6 s vydáváním parkovacích povolení pro rezidenty na služební auta? Podle toho co jsem se dočetl na www.parkujvklidu.cz po mě ty budou chtít abych auto měl i pro soukromé účely a danil 1% z pořivací ceny což do teď nemám. Opravdu na tom trvají nebo jim stačí doložit souhlas zaměstnavatele s užíváním? 

 

předem díky za jakoukoliv zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...