Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Neeee!

Je to primo na pojisteni zavitu. Nepovoli se samovolne, ale de ho povolit klicem. Je jich vic druhu. Staci nizka pevnost. Pripadne stredni (ale tam bych byl vzhledem k te matce opatrnejsi - pripadne pak nahrat) . Si to od nekoho puč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrobcu je hromada... Loctite, 3M, Loxeal, LiquiMoly, Wurth, ...

Nema smysl to kupovat kvuli jedne kapce, kdyz to jindy nevyuzijes. Jestli mas v okoli jakehokoliv mechanika s cimkoliv, tak Ti ho pujci. Se k nemu muzes i stavit, at Ti to zalepi a dotahne. 

Kdybys byl z OV, tak bych Ti to spravil aji s matkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrobcu je hromada... Loctite, 3M, Loxeal, LiquiMoly, Wurth, ...

Nema smysl to kupovat kvuli jedne kapce, kdyz to jindy nevyuzijes. Jestli mas v okoli jakehokoliv mechanika s cimkoliv, tak Ti ho pujci. Se k nemu muzes i stavit, at Ti to zalepi a dotahne.

Kdybys byl z OV, tak bych Ti to spravil aji s matkou

jj, loctite znám ;) no bohužel jsem z opačného konce... Škoda :(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenosti s prodejem na Ebay? Po renovaci veterána mám plnou garáž věcí co jsem jako použité vyndal a nahradil rovnou novými, když už jsem to měl celé rozebrané, ale i když jsou použité tak ty věci mají hodnotu - protože se už dneska třeba nevyrábí a chtěl bych je prodat přes Ebay - protože pochybuju že by někdo takovou specifickou věc tady hledal přes sbazar když tu v ČR jezdí jen pár těchto aut.

 

Nedokázal jsem ale projít celým procesem vystavení položky (spároval jsem si PayPal, apod.) ale ztroskotal jsem na poštovném - nedokážu přesvědčit Ebay že když budu něco posílat do Německa, tak to budu posílat za cenu z ČR do Německa a ne z ČR do USA a z USA do Německa - nebo nějak tak. Prostě to poštovné je tam šíleně napálené protože mi to dává na výběr jen americkou poštu.

 

Hledal jsem i návody nebo něco na netu ale všechno jsem našel v angličtině - ale anglicky mluvící tyhle problémy neřeší, protože v té americe jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vterinak ne, je krehky a vydroli se a kdyz ho tam das zase moc, tak uz to nepovolis a budes s tim bojovat.

Chemopren by mozna mohl fungovat, ale nikdy jsem to nezkousel. Mnohdy staci zakapnout lakem na nehty uz hotovy spoj.

Co se tyce lepeni zavitu, tak je to vymyslene tema "lepidlama" k tomu urcenyma dobre, protoze ony vlastne nelepi, jen uschnou a jakoby naboptnaji (bez pristupu vzduchu pri styku s kovem). 

Zajisteni zavitu se pak da delat ruzne mechanicky, od , k tomu urcenych podlozek,  specialnich matic (at uz tvarove upravenych nebo s doplnkovym materialem), pres "naklepnuti zavitu", kontrovani az po doplnkove materialy. U nekterych aplikaci staci i jen O-krouzek.

Predevsim zalezi na tom co, kde a jak zajistujes, jake jsou podminky pro uvolneni, prostredi spoje a pouziti. 

...to je na dlouhe povidani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se tady zmiňuje lepení ... máte někdo nějakej tip, jak přilepit tapecírunk u palubní desky v autě? Pod volantem se mně to začalo teplem nějak kroutit, tak bych to chtěl dostat zpátky do původní pozice (samořeznej vrut vidím až jako poslední zoufalou možnost ;)). Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja ten loctite koupil... Akorat ze ho mam ještě na 5 let... Me by spíš teda zajmala nejaka nahrada, kdyz clovek nechce opruzovat toho mechanika... Jako ze by tam dal třeba kapku vterinaku nebo třeba chemopren?

"Staří mistři" to normálně vzali barvou. Libovolnou syntetikou. Schne to ale déle než zajišťovací lepidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

"Staří mistři" to normálně vzali barvou. Libovolnou syntetikou. Schne to ale déle než zajišťovací lepidlo.

Přesně. Spoj se zatáhne, na konec závitu se kápne syntetická barva ajeto. Prři demontu ocelový kartáč, očistit závit, vysšroubovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...