Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Je někdo, kdo opravdu ví jestli může Alavis (koňský) zatížit nějak zásadně játra a ledviny.  Že pomáhá, ze svého okolí vím, sám mám trable s kyčlemi (artróza 3-4). Ještě bych operace chtěl odsunout. A protože jsem měl zánět jater (teď už jsou výsledky při horní hranici, ale v normě) a ledvinu jen jednu, nechci dělat úplné kraviny.....  Až se zeptám ošetřující lékařky a ona mě odkáže na psychiatrii :lol2: tak už to brát nebudu, to je mi jasné.... Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle obecně to asi říct ani nepůjde. Ale jak o sobě píšeš - nemocná játra, zhuntované klouby,... Nechtělo by to spíš celkovou (a trvalou) změnu způsobu života? A to pak podpořit nějakými doplňky. Pak budou mít doplňky smysl. Bez toho je to jako vyměnit v autě olejový filtr a olej nechat starý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi, chodíš někdy na srazy?

 

Edit: aby to nevyznělo nějak blbě: já už na srazy moc nechodím, ale vzdycky, když něco takovýho napíšeš, zmocní se mě strašná zvědavost, jak vlastně vypadáš, kolik ti je let, jakou máš životosprávu a tak. Bez ironie.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám totiž představu štíhlého vegetariánského osmdesátníka, který vypadá na čtyřicet, má pružný a lehký krok, jiskru v oku, nekouři, nepije, nefetuje, každé dvě hodiny cvičí tchaj-ťi a nenakupuje zbytečnosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdycky, kdyz vidim Karlose, jak na neco reaguje, vzpomenu si na sousedova syna. Bylo mu asi tak 6 let. Neco jsme delali na aute a on prisel a takovym tim detskym zpusobem nam rikal, jak to mame delat. A tak sem se na nej otocil s tim, ze at to tedy udela sam a podaval sem mu klic. Podival se na mne takovym tim nevinnym pohledem a rika: "Ja to neumim udelat, ja umim jenom radit" :-). Dost jsme se nasmali :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, byl. Ja nahodou oceňuju, že jsi DavidoviLC nenapsal natvrdo, že si za to múže sám - jen jsi to jemně naznačil :D

Sám se rozhodl tu vyprat svoje prádlo a očekává reálnou radu, falešná taktnost mu nijak nepomůže. Ty (a další) jsi mu žádnou radu nedal, zato ti přijde směšné, že já ano. Nechápu. Vy jste taková antidiskuzní klika :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá, to jsem nechtěl, tuhle nalepku. Já se tu a tam náhodou snažím poradit (ale jen v těch případech, kdy o problematice něco vím). S Alavisem žadnou vlastni zkušenost nemám, tak jsem neradil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je někdo, kdo opravdu ví jestli může Alavis (koňský) zatížit nějak zásadně játra a ledviny.  Že pomáhá, ze svého okolí vím, sám mám trable s kyčlemi (artróza 3-4). Ještě bych operace chtěl odsunout. A protože jsem měl zánět jater (teď už jsou výsledky při horní hranici, ale v normě) a ledvinu jen jednu, nechci dělat úplné kraviny.....  Až se zeptám ošetřující lékařky a ona mě odkáže na psychiatrii :lol2: tak už to brát nebudu, to je mi jasné.... Díky.

 

Největší problém Alavis Triple Blend je, že má registraci jako veterinární příprvek viz. http://www.uskvbl.cz/cs/registrace-a-schvalovani/schvalovani-vp/seznam-vp

A veterinária mají při zavádění na trh zcela jiné parametry, než léčivé přípravky (pro lidi). Takže vlastně testuješ sám na sobě, co to člověku udělá a za následky ti nikdo neručí. V apatyce to lidem rozmlouváme, taky si k večeři nedáš psí konzervu.

 

Konkrétně k tobě, s jednou ledvinou ani náhodou. Kvanta se toho budou vylučovat (zvlášť když vlastně nevíš, kolik si máš nadávkovat, a ne, opravdu nemáš stejný metabolismus jako 100kg hříbě) a k tomu bude potřeba močovina, protože dusík. A cyklus močoviny není pro jednu ledvinu zrovna brnkačka.

 

Na artrózu se nejčastěji dává Condrosulf 800, je na ni přímo indikován (2. a 3. stupeň).

 

Dobře to zde popsal můj kolega https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/alavis-pro-kone

 

A tohle na důvěře k Alavisu taky nepřidá http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=14975&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle obecně to asi říct ani nepůjde. Ale jak o sobě píšeš - nemocná játra, zhuntované klouby,... Nechtělo by to spíš celkovou (a trvalou) změnu způsobu života? A to pak podpořit nějakými doplňky. Pak budou mít doplňky smysl. Bez toho je to jako vyměnit v autě olejový filtr a olej nechat starý.

Tak právě nechci obecnou odpověď, ale konkrétní. Škodí, popřípadě zatěžuje, nebo nezatěžuje Alavis játra a ledviny, nebo ne? Abych ty kyčle mohl podpořit, právě tímto doplňkem.

No flame.To co jsi mi napsal, není odpověď na můj dotaz. Nádor na ledvině , ani zánět jater (s trombózou)  jsem si neuhnal "hříšným životem" to byla smůla při rozpočítávání, na koho to padne (probráno s lékaři). Kyčle (ostatní klouby v pořádku) možná ano, tím že jsem se v mládí skoro nesportoval. Samozřejmě se snažím, do jisté míry, opatrovat tělesnou schránku, jak mi možnosti, vůle a nálada dovolí, to souhlasím. Myslím že změny do jisté míry i proběhly. Jde mi ale o ty klouby a léčbu...

Alavis ano/ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá, to jsem nechtěl, tuhle nalepku. Já se tu a tam náhodou snažím poradit (ale jen v těch případech, kdy o problematice něco vím). S Alavisem žadnou vlastni zkušenost nemám, tak jsem neradil...

Divné, hodně lidí by to udělalo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David: Úplně každé jídlo zatěžuje játra a ledviny, je to jejich práce. Když si dáš půlkilový steak, ledvina ti nepoděkuje.

Tedy Alavis klidně, jen přizpůsobit dávkování.

 

A to co jsem předtím psal, byla i odpověď na tvůj dotaz.

Lidské tělo má dokonalé samoopravné mechnismy, které když fungují, tělo téměř nemůže onemocnět. Jen jim v tom nesmíme bránit, protože pak ani nějaké doplňky nefungují jak by měly, případně nefungují vůbec.

 

A v psí konzervě nic nejedlého není, není důvod proč si ji nedat. Spousta lidí to jí.

A naopak - třeba v cigaretě není žádný důvod proč ji kouřit, přesto to lidé dělají. Ale psí konzervu by si nedali. Paradoxní.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší problém Alavis Triple Blend je, že má registraci jako veterinární příprvek viz. http://www.uskvbl.cz/cs/registrace-a-schvalovani/schvalovani-vp/seznam-vp

A veterinária mají při zavádění na trh zcela jiné parametry, než léčivé přípravky (pro lidi). Takže vlastně testuješ sám na sobě, co to člověku udělá a za následky ti nikdo neručí. V apatyce to lidem rozmlouváme, taky si k večeři nedáš psí konzervu.

 

Konkrétně k tobě, s jednou ledvinou ani náhodou. Kvanta se toho budou vylučovat (zvlášť když vlastně nevíš, kolik si máš nadávkovat, a ne, opravdu nemáš stejný metabolismus jako 100kg hříbě) a k tomu bude potřeba močovina, protože dusík. A cyklus močoviny není pro jednu ledvinu zrovna brnkačka.

 

Na artrózu se nejčastěji dává Condrosulf 800, je na ni přímo indikován (2. a 3. stupeň).

 

Dobře to zde popsal můj kolega https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/alavis-pro-kone

 

A tohle na důvěře k Alavisu taky nepřidá http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=14975&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles

Děkuji, to je o co mi jde, ať něčím co mi možná pomůže na kyčle, nerozbiju něco, co mě šoupne do kytek ...

Hlas lidu : Kůň je drahé zvíře, je třeba ho léčit. Lidí hodně, ať se průmysl roztáčí.... (bez urážky, jsem dobrý zákazník lékáren :lol2:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...