Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

to Liqid: to co píšeš tu diskusi posouvá do absurdna. Ale odpovím ti tedy příklady extrémními, ale reálnými, někde na hraně.

 

ad lékař: kdybych trpěl nemocí, kterou by šlo léčit nebo zmírnit její následky pervitinem/THC/kokainem, neváhal bych si takovou látku obstarávat na černém trhu a svého lékaře bych o tom jen informoval - tato moje odpověď je hypotetická, protože naštěstí ničím takto (obtížně) léčitelným netrpím

 

Tady nejde o to, co bys dělal ty, ale co by dělal lékař. Pokud by tvoje onemocnění šlo zmírnit konopím,jistě bys na něj dostal recept a nemusel bys řešit černý trh.

 

 Třeba opium se dřív k léčbě používalo, ale dnes máme mnohem bezpečnější jeho deriváty, takže není třeba ho nelegálně shánět.

 

A pokud by tvému onemocnění pomáhalo něco nedostupného, jak by na tu informaci lékař přišel, aby ti ji mohl s klidným svědomím doporučit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu hypotetickou situaci jsem nepopisoval tak, že by mi to můj lékař doporučil. Tenhle příklad byl myšlen tak, že bych se o možnosti léčby "ilegální" látkou dozvěděl např. z internetu. Byl to extrémní příklad. Když zůstanu v těch extrémech - konopí na předpis - jaká je aktuální situace ? Kolik dodavatelů působí na českém trhu ? jaká je cena 1g konopí v lékárně na předpis ? a jaký je obsah THC ?

Před časem se dost psalo (myslím, že tebou zmíněný JXD) tom, že "legální" konopí je nesmyslně drahé vůči černému trhu.

 

Mimo extrém prostě očekávám, že mi lékař řekne - tohle tě vyléčí za týden, ale je to nápor na ledviny, tohle tě bude léčit 3 týdny a k ledvinám je to šetrné. Vymýšlím si, ale podstatné je, že očekávám, aby takový dialog lékař ukončil větou - tak co z toho chceš předepsat ? Prostě jde o to brát pacienta jako partnera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak Liquide, většinu doktorů pacienti zajímaj asi jako Ypouše kaštani. 

to je takovej příměr na hovno ..... když někoho seru tak může jít pěšky, ale když máš slepák v trenkách tak má málo lidí koule na to si ho vodříznout ..... ale principyjélně je to stejný ..... to zas jo

 

 

*vlastně sem chtěl říct, že kaštani ignoruju dokud nepozdravěj (takže všechny)

Upraveno uživatelem Knedlík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu hypotetickou situaci jsem nepopisoval tak, že by mi to můj lékař doporučil. Tenhle příklad byl myšlen tak, že bych se o možnosti léčby "ilegální" látkou dozvěděl např. z internetu. Byl to extrémní příklad. Když zůstanu v těch extrémech - konopí na předpis - jaká je aktuální situace ? Kolik dodavatelů působí na českém trhu ? jaká je cena 1g konopí v lékárně na předpis ? a jaký je obsah THC ?

Před časem se dost psalo (myslím, že tebou zmíněný JXD) tom, že "legální" konopí je nesmyslně drahé vůči černému trhu.

 

Mimo extrém prostě očekávám, že mi lékař řekne - tohle tě vyléčí za týden, ale je to nápor na ledviny, tohle tě bude léčit 3 týdny a k ledvinám je to šetrné. Vymýšlím si, ale podstatné je, že očekávám, aby takový dialog lékař ukončil větou - tak co z toho chceš předepsat ? Prostě jde o to brát pacienta jako partnera.

 

U nás je zatím pouze jeden distributor, a to sice Alliance Healthcare. Cenu z hlavy nevím a nevím ani cenu na ulici, úhrady pojišťoven se mění každý měsíc, navíc to má proskripční omezení a vydávají to jen některé lékárny. Tam kde pracuji, jsme to ještě neměli. Takže ano, je to komplikovanější než si zajít pro Paralen, ale lze to. Obsah THC je dle předpisu, tedy buďto 19 % THC a 0,1 % CBD, nebo 6 % THC a 7,5 % CBD.

 

Jinak vše o léčebném konopí najdeš na stránkách SAKLu.

 

Ale s Karlosem jsme tu řešili něco trochu jiného, ty popisuješ běžnou praxi. A jestli máš špatnou zkušenost, tak změn lékaře. Se mnou lékaři jednali vždy jak ty to nazýváš jako s partnerem.

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to množství THC je zajímavý - u toho co jde na černý trh by 19% bylo považováno za hodně silný (takovou hodnotu nedosáhnou v ČR ani pěstitelé v indoor pěstírnách, kteří používají hnojiva, velké květináče a techniku na ideální teplotu a vlhkost), naopak 6% by bylo hodně slabý i na vietnamce, kteří v pěstírnách upřednstňují kvantitu před kvalitou. 

 

Já vím, že s Karlosem jste řešili něco trochu jinýho. Prostě diskuse mě zaujala, tak jsem se přidal   :) s mým úhlem pohledu na věc.

 

Jinak moje MUDr. je ok, jinak by nebyla moje MUDr. Ale ortopedka mi odešla do důchodu, její nástupkyně hrůza a zdravotnický zařízení mi odmítá přístup do dokumentace - to by bylo do vlákna co mě naštvalo, ale ono to není ani vtipný, ani zajímavý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vabo, je to takhle nebo je to Karlosova fabulace? Přišels k doktoru a řek mu:  "Vodteď budu polykat doplňky pro koně a vás žádám o pravidelné sledování mého stavu"....?

 

Jo, a mražák je zodpovědně uloženej na sběrným dvoře, cikání ho nechtěli!!!

Na začátku jsem požádal o kontrolu krve a moči, s tím, že začínám proteinovou dietu, a beru Alavis. nic nezákoného. Po ž měsících opakovaně, teď po dalších 9- měsících. Ve své podstatě si rozbor mohu platit i sám, ale doporučení lékaře musíš mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad neva, když vám vlezu do plodné debaty. Poraďte střední třídu outdoor oblečení a obutí. Rád bych se vybavil na podzimní tripy s rodinou do přírody. Zkusil jsem jít cestou low-cost - Lidl, ale jednak kvalita hodně na hraně (spíš za), druhak nemam konfekční postavu a tak nic nesedělo. Koukal jsem na Husky a Hannah. Střední třídou myšleno kalhoty do litru, bunda kolem dvojky, apod.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad neva, když vám vlezu do plodné debaty. Poraďte střední třídu outdoor oblečení a obutí. Rád bych se vybavil na podzimní tripy s rodinou do přírody. Zkusil jsem jít cestou low-cost - Lidl, ale jednak kvalita hodně na hraně (spíš za), druhak nemam konfekční postavu a tak nic nesedělo. Koukal jsem na Husky a Hannah. Střední třídou myšleno kalhoty do litru, bunda kolem dvojky, apod.

Under Armour

 

tabulka velikostí celkem sedí, takže opatrně abys to neměl přes prsa velký :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad neva, když vám vlezu do plodné debaty. Poraďte střední třídu outdoor oblečení a obutí. Rád bych se vybavil na podzimní tripy s rodinou do přírody. Zkusil jsem jít cestou low-cost - Lidl, ale jednak kvalita hodně na hraně (spíš za), druhak nemam konfekční postavu a tak nic nesedělo. Koukal jsem na Husky a Hannah. Střední třídou myšleno kalhoty do litru, bunda kolem dvojky, apod.

Na popolezani s rodinou bych se znacky Husky nebal a ac tuhle znacku nemam rad, koukni jeste do Alpine Pro. Hannah je dle meho cenove vys ( ostatni tez ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad neva, když vám vlezu do plodné debaty. Poraďte střední třídu outdoor oblečení a obutí. Rád bych se vybavil na podzimní tripy s rodinou do přírody. Zkusil jsem jít cestou low-cost - Lidl, ale jednak kvalita hodně na hraně (spíš za), druhak nemam konfekční postavu a tak nic nesedělo. Koukal jsem na Husky a Hannah. Střední třídou myšleno kalhoty do litru, bunda kolem dvojky, apod.

 

Mám tuhle bundu (žlutou) asi rok a pul, kupoval jsem ji myslím kolem těch dvou litrů. Nosim ji na výlety, ale i na geodetický měření do terénu, už jsem v ní i párkrát dost zmoknul při měření a v pohodě (u mojí práce je s každou bundou problém, že z ní teče voda na kaťata /džíny - na měření nejlepší, u outdoor kaťat ten problém nebude/ a jak zvedám ruce tak i do rukávu). Zatím jsem spokojenej, jedinej vopruz jsou suchý zipy na tý klopě přes zip, který se při manipulaci (oblíkání, skládání) chytaj na tu vnitřní síťku (podšívku) a rozdrbávaj jí, musí se na to dát bacha. Takže za mně je lepší bunda bez sucháčů, třeba s patentama, na tý klopě přes zip: https://www.huskycz.cz/natel-m-antracit-l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem od Husky bundu a poměrně rychle se stala "pracovní" ale třeba jen smůla. Mammut je cenou jinde, ale asi bych si radši vyčekal něco od nich, budeš mít pokoj na dlouho, osobní zkušenost. Na Hudy teď docela dobrý výběr ve slevě. Boty jim dělá Reichel, mám několik a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chceš jen krátký výlet, tak asi ani Hudy řešit moc nemusíš a postačí ti Sportissimo apod. Stejně kolikrát letos na podzim někam půjdeš?A i ta nejlepší bunda od Mammuty po pár letech ztrácí funkčnost. Hodně lidí si dnes kupuje bundu za 3k každe 3 roky než jednu za 10k. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...