Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Kolegové, tušíte, jak je to s parkovacími místy pro ZTP? Bydlím na P10 a v ulici máme několik vyznačených míst pro ZTP. Všechna jsou využívána, ale to jedno skoro vůbec. Skoro vůbec znamená, že na něm auto nestojí od jara do podzimu, a přes zimu tak cca 1x za 2 měsíce na několik hodin dopoledne. Jsou nějaká pravidla, jak se má často místo využívat? Nebo je to tak, že příslušná osoba má trvalý pobyt tam a tam, zažádá o místo, schválí se, instaluje se značka a tím to končí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice už možná s křížkem. Ale.... záleží jak to pojmeš. Můžeš vzít zájezd, to většinou lidi řeší pomocí czech sport travel. Počítej min. 40k. Nebo po vlastní ose - sám si najdeš let, ubytko raději někde dál od W. kvůli kapacitě a hlavně ceně. Lupeny buď koupíš ve frontě, nebo už před turnajem na netu nebo od překupníků před areálem. Doporučuji tu frontu.Za sebe říkám, jde o to se dostat do areálu. Kvůli té atmosfěře, super je "henmen hill", tam uvidíš to nej na plátnech. Vedlejší kurty jsou zdarma, tam věřím, že uvidíte plno čechů v akci a můžeš mezi kurtama volně přecházet.Potkáš tam celebrity, trénery, takže na pokec super. Mám někde selfie s Hewitem a Courierem. Na centru, 1 a 2 je to víc opruz, jdeš, na Wc, pro drink a pouští tě zpět jen na konci gamu. Jasný, pokud chceš tatíkovi dopřát Féďu, tak lupen celodenní na centrkurt je kolem cca 25k zalezí na místech. Tady doporučuji koupit co nejlevnější a pak se přesunout na volný místa dole. Jinak si měl vzít tátu loni na Laver cup - vidět debla féda rafa k nezaplacení (vlastně ano, něco jsem platil 1000Kč u překupníka před halou :-)). 

Díky za info. Už jsem to tu řešil s místním kolegou. Jako na ten turnaj se dostat...hrozní chujové...obštrukce s tím dělaj jako kdyby nešlo o pinkání gumového míčku přes síť. Trošku mi to připomíná tu anabazi s nákupem PP, jak tu někdo popisoval. Ještě čekám, že tam tátu budou zkoušet z úderové techniky a znalostí pravidel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Z.Paul: Na SPZ nezáleží, tu můžeš mít jakoukoliv, ale musíš tam mít buď trvalé bydliště, nebo firmu, nebo snad myslím ještě nemovitost ve vlastnictví.

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, tušíte, jak je to s parkovacími místy pro ZTP? Bydlím na P10 a v ulici máme několik vyznačených míst pro ZTP. Všechna jsou využívána, ale to jedno skoro vůbec. Skoro vůbec znamená, že na něm auto nestojí od jara do podzimu, a přes zimu tak cca 1x za 2 měsíce na několik hodin dopoledne. Jsou nějaká pravidla, jak se má často místo využívat? Nebo je to tak, že příslušná osoba má trvalý pobyt tam a tam, zažádá o místo, schválí se, instaluje se značka a tím to končí?

Bud mi napiš SZ, nebo chceš odpovědět sem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nás je taky před barákem parkovací místo pro invalidu, který tam občas (tak dvakrát do měsíce) skutečně parkuje. Většinou na něm ale stojí jiná auta s jinou SPZ (a to třeba i několik dní) a NIKDY jsem si nevšiml, že by měšťáci zasahovali. Třeba si nikdo nestěžuje. Ale nechápu to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nás je taky před barákem parkovací místo pro invalidu, který tam občas (tak dvakrát do měsíce) skutečně parkuje. Většinou na něm ale stojí jiná auta s jinou SPZ (a to třeba i několik dní) a NIKDY jsem si nevšiml, že by měšťáci zasahovali. Třeba si nikdo nestěžuje. Ale nechápu to.

MP zasahuje v těchto případech na udání ( většinou ale jen udání držitele stání ), nebo, v případě aktivního měštáka po samostatné úvaze ( nezažil jsem ). Koukni, zda ta jiná auta nemají za oknem kartičku, potvrzený papír- Náhradní vozidlo za RZ ?? ( potvrzené úřadem ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MP zasahuje v těchto případech na udání ( většinou ale jen udání držitele stání ), nebo, v případě aktivního měštáka po samostatné úvaze ( nezažil jsem ). Koukni, zda ta jiná auta nemají za oknem kartičku, potvrzený papír- Náhradní vozidlo za RZ ?? ( potvrzené úřadem ).

 

Nemají. Nicméně jsem si myslel, že se na místě pro invalidu parkovat nesmí. Já jednou na něm jenom zastavil někde v centru, čekal v nastartovaném autě a málem mě sejmuli botičkáři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemají. Nicméně jsem si myslel, že se na místě pro invalidu parkovat nesmí. Já jednou na něm jenom zastavil někde v centru, čekal v nastartovaném autě a málem mě sejmuli botičkáři.

Nesmí, to máš pravdu, ale kde není žalobce, není ani soudce. Že svého to fakt nedělaji, musí je zavolat držitel stání (i na udání od občana koukaj divne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám negativy 35 mm barevnýho filmu. Fotky jsem už před lety nechal kolovat mezi kamarády, no a hádejte... Takže, jelikož jsem už dlouho nebyl nikde nic nechat vyvolávat apod. a žena nechává tisknout digitální fotky babičkám někde v DMce, muj dotaz zní: Když někam donesu ty negativy, naskenujou mi to tam a nahrajou třeba na flashku nebo CD jako digitální fotky, aby to k něčemu vypadalo? Papírový dělat a skladovat nechci. Určitě to jde i svépomocí, ale jednak na to asi nemám výbavu a jednak je jich poměrně dost a když to bude za nějakou normální cenu, ať to udělá, kdo to umí. Jinak ty negativy jsou nastřihaný na pruhy po několika fotkách (6 nebo 7 nebo 8 fotek na proužek, nevim...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli by to umět v každém fotolabu. Já chodím v Praze na Synkáč do malého fotolabu, mám to kousek z práce a za jeden film si počítají 80,-Kč. 

 

Reálné výsledky z více než 30 let starého kinofilmu např. zde

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, asi pudu takovouhle nějakou cestou - zkusím to nejdřív na hulváta oskenovat a zeptat se, jestli je to tak tisknutelný na to plátno. Jak tam sou ty velký světlý plochy, určitě to má nějaký kocouři, který bych tam chtěl zachovat.. No nic, nejdřív musím omrknout originál. Všem dík za nasměřování a Xenomorfusoj obzvlášť za ochotu.

Kocouři to má dost, ale třeba z tý monografie něco vytáhneš. Kup voriginál, možná ti ho národka prodá...

7a1bdac161393a03baea8af9da051245.jpge7ccdfc37ea51be48fead548feefba13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V úterý sem se tam stavoval to vokouknout naživo. A zjistil sem, že by mně to nejvíc dávalo smysl né jako nějaká kopie, ať už malovaná nebo pseudouměleckej print na plátně ale spíš jako čístá reprezentace toho vobrazu, bez kocourů, bez patiny - jen dokonalá myšlenka. Tak sem to včera začal kreslit v Corelu, jak říkal azeppelin, že to nechám vytisknout na nějakej pěknej papír a dám na nějakou desku, všechno úplně dokonalý, s plochama čistejch barev, dokonalej geometrickej vzor blablabla - a dneska sem to vzdal. Kurva na to nemám, srát se s těma výplněma, a to sem myslel, že ten Corel jakž takž ovládám. Furt nějaký čáry tam v plochách, napojení těch čar v detailu na hovno, no bylo to určité zklamání nad vlastníma schopnostma. Tak sem zase na začátku. :D A navíc Kupka, ten kujón, má ty kružnice šišatý.

PS: Tu monografii sem si tam samozřejmě koupil, pro ten zašedlej tisk by to z ní voskenovat asi šlo ale už jsem spíš pro to překreslení v PC. No nic nechám to na zejtra, třeba mě něco napadne.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Tu monografii sem si tam samozřejmě koupil, pro ten zašedlej tisk by to z ní voskenovat asi šlo ale už jsem spíš pro to překreslení v PC. No nic nechám to na zejtra, třeba mě něco napadne.

Super, až se trochu zajedeš, tak bych poprosil Zrození abstrakce v obývákovém formátu a nějakou tu jeho bábu, menší, na záchod..

Akorát hodinky už od tebe potom rači nikdo nekoupí, tak bych začal cvičit i Palackýho..

 

Klobouk dolů za nadšení, zkus pak odprezentovat i výsledek, nebylo by ale opravdu lepší kvalitně naskenovat a slušně vytisknout? Kamarádovi jsme takto nechali dělat K.Saudka a vyšlo to na větší formát(1,2*1,2)i z té monografie moc hezky..

 

Edit: Vlastně jsme měli k dispozici trochu lepší zdroj, ale to sem nepatří..

Upraveno uživatelem jkba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V úterý sem se tam stavoval to vokouknout naživo. A zjistil sem, že by mně to nejvíc dávalo smysl né jako nějaká kopie, ať už malovaná nebo pseudouměleckej print na plátně ale spíš jako čístá reprezentace toho vobrazu, bez kocourů, bez patiny - jen dokonalá myšlenka. Tak sem to včera začal kreslit v Corelu, jak říkal azeppelin, že to nechám vytisknout na nějakej pěknej papír a dám na nějakou desku, všechno úplně dokonalý, s plochama čistejch barev, dokonalej geometrickej vzor blablabla - a dneska sem to vzdal. Kurva na to nemám, srát se s těma výplněma, a to sem myslel, že ten Corel jakž takž ovládám. Furt nějaký čáry tam v plochách, napojení těch čar v detailu na hovno, no bylo to určité zklamání nad vlastníma schopnostma. Tak sem zase na začátku. :D A navíc Kupka, ten kujón, má ty kružnice šišatý.

PS: Tu monografii sem si tam samozřejmě koupil, pro ten zašedlej tisk by to z ní voskenovat asi šlo ale už jsem spíš pro to překreslení v PC. No nic nechám to na zejtra, třeba mě něco napadne.

Naskenuj si to a ten sken naimportuj do Corelu na čisté plátno. Pak to přes něj maluj. Až to bude hotové, podklad vymaž. Pracuj s čistými barvami a pak si to ušmudlej nějakýma filtrama.

Na tohle stačí kruh, obdélník a funkce Trim a Weld.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...