Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Lioffass: pokud prostřednictvím datovky hodláš udržovat čilou korespondenci, tak proč ne, ale zřizovat si jen jako ficuru , to bych asi nedělal. Už jsem se setkal pracovně s několika lidma, kteří mají datovku, tím pádem jsem jim na ni doručoval, a oni protože ji nekontrolovali, tak se to dozvěděli (obrazně) až v okamžiku, kdy u nich zvonil exekutor. A de fakto je tam fikce doručení o jeden den kratší - fyzicky je to fakticky 11 den, u datovky striktně 10.

 

Pokud si někdo nekontroluje datovku, tak je idiot a víc k tomu není co dodat, dtto jako kdyby si nekontroloval fyzicky schránku/nepřebíral poštu.  

Podstatnej je ale jinej faktor: pošta. Spousta lidí má s doručováním problémy, sám jsem měl s poštou problém. Takže radši budu riskovat, že si nezkontroluju datovku, než že něco slušně zanedbá pošta a bitej na tom budu já, to je imho gambling s vlastním osudem. Navíc se dá datovka v případě potřeby zrušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem daňově gramotným chronomagorům. V případě zrušení životního pojištění u kterého se uplatňovaly odpočty ze základu daně, se musí uplatněné slevy za posledních 10 let zpětně dodanit v následujícím daňovém přiznání. Pokud však celkový součet odpočtů nepřesáhl 6000 Kč, přiznávat nemusím? Je tomu tak? Moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že to nejsem schopen přečíst, je to strašně rozmazaný. Zkoušel jsem ji na trafu 12 - 18V a nic.

Může být spálená nebo je to telefonní na 60 V. Ale to by na 24V aspoň žhnula.

Připojuješ ji na ty dva spodní pocínované kontakty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumíte někdo travnikum? Chtěl bych položit travní koberec a necekat než vyroste nová tráva ale soused má řeči že ta tráva není tak kvalitní a musím ji víc zalivat. Opravdu je takový rozdíl trávník vyset nebo položit ten hotovej?

Zavolej Ondrovi. Zrovna o víkendu si pokládal nějakej na zahradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumíte někdo travnikum? Chtěl bych položit travní koberec a necekat než vyroste nová tráva ale soused má řeči že ta tráva není tak kvalitní a musím ji víc zalivat. Opravdu je takový rozdíl trávník vyset nebo položit ten hotovej?

 

Ja mam polozenych asi 600 stvorakov travnika. Pokladali travnik, ktory mal uz dva roky, co sa vraj povazuje za kvalitu (ako som dostal, tak podavam dalej, nejak som to az tak zasadne nezistoval, kedze ceny boli +/- velmi podobne). Chlapi to mali hotove za chvilu (neratam upravu podkladu) no a zalievat... zalieval som a zalievam uplne normalne, podla pocasia, ziadny specialny pristup. Ten travnik je ulozeny uz 5 rokov a funguje, samozrejme, vyzaduje si starostlivost. Zalievanie som zase nikdy nebral ako problem a mozno to zlahcujem, kedze mam automaticku zavlahu.

 

Kamarat na to isiel sam uz od upravy podkladu. Na toto by som nemal nervy a on ich takmer stratil tiez. Mne to laicky pride, ze pri vyseve je vsetko ovela, ovela komplikovanejsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej trávník se musí zalejvat, pokud má k něčemu vypadat. Takže nevěř blábolům, koberce jsou zapěstovaný bez plevele, čistě, a obvykle ti na ně dá dodavatelská firma i záruku. Jen musíš dodržet poinstalační postup. Tj. zalejvat, pravidelně hnojit atd. To ti firma všechno dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zespod na ty dva. Spálená myslím není, alespoň opticky je v pořádku. Ale zkoušel jsem to max na těch 18V.

Jestli je stará, může být uhnitý drátek v objímce nebo se cín rozpadnul a nemá to kontakt. Zkus ji propísknout zkoušečkou zkratů nebo k ní připoj do série žárovku z baterky a připoj obě na baterku.

K čemu ji vlastně chceš použít? Nebo jich máš kýbl a nevíš, co s nima? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koberec bez závlahy po třech letech, foto 14 dní zpět. Doporučuji, cena koberce bez pokládky cca 100 za metr, teď jsem dělal zahradu na firmě, pokládka včetně úpravy podkladu vyšla na to samé co trávník.

 

post-49277-0-07686400-1559828634_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...