Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 29 minutami, Frostie napsal:
Před hodinou, Prochy68 napsal:
Ahoj, urcite se tu najde i odbornik ze statni spravy. Mel bych dotaz ohledne vyplaty duchodu (invalidni) na poste, chodi domu nejaka poukazka na duchod nebo se jde primo na postu jen s prukazem totoznosti? Diky za info.

Přijde ti domů poukázka (pokud to máš tak sjednáno, druhá možnost je na účet), tu na poště podepíšeš a predložíš občanku nebo jiný doklad

Na ucet to sjednane neni, na strankach posty pisou, ze poprve to donesou na adresu a kdyz te nezastihnou, tak si to mas vyzvednout na poste. Do schranky zadne info nedavaji a o zadne poukazce jsem se taky nic nedocetl nikde, proto se ptam jak je to v realu.

Způsoby výplaty

První splátka důchodu – je vždy ve výplatní den doručována do místa bydliště příjemce a vyplacena jen do vlastních rukou příjemce. Nelze-li důchod v místě bydliště v tento den vyplatit, je uložen na příslušné ukládací poště, kde si ho lze následně vyzvednout. Oznámení o uložení důchodu ČP v domovní schránce nezanechává.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ucet to sjednane neni, na strankach posty pisou, ze poprve to donesou na adresu a kdyz te nezastihnou, tak si to mas vyzvednout na poste. Do schranky zadne info nedavaji a o zadne poukazce jsem se taky nic nedocetl nikde, proto se ptam jak je to v realu.
V reálu je to tak, jak si to ujednas. Pro klid na duši se můžeš jít domluvit na poštu, ať ti domů dají poukázku a ty si to přijdeš vyzvednout. Ještě jsem zapomněl na možnost, že lze dohodnout donášku důchodu rovnou domů na adresu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Frostie napsal:
před 10 minutami, Prochy68 napsal:
Na ucet to sjednane neni, na strankach posty pisou, ze poprve to donesou na adresu a kdyz te nezastihnou, tak si to mas vyzvednout na poste. Do schranky zadne info nedavaji a o zadne poukazce jsem se taky nic nedocetl nikde, proto se ptam jak je to v realu.

V reálu je to tak, jak si to ujednas. Pro klid na duši se můžeš jít domluvit na poštu, ať ti domů dají poukázku a ty si to přijdeš vyzvednout. Ještě jsem zapomněl na možnost, že lze dohodnout donášku důchodu rovnou domů na adresu

Jasne, ze je to jak si dojednas. Jedna se mi o prvni duchod, kdy pisou, ze vyplata je zarizena vzdy v hotovosti do mista bydliste. Tak to je v rozhodnuti a priznani duchodu. Na strankach posty pak je, ze pokud vyplata nebyla umoznena, do schranky nic nedavaji. Nejedna se mne, ale nechci dotycnou osobu zbytecne tahat na postu jestli tam neco je nebo ne.

Pokud je rozhodnuti o priznani z 16.6. a asi 3 mesice zpetne tak uz je mozny penize vyzvednout nebo je treba resit nejakou poukazku? O to me jde.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze je to jak si dojednas. Jedna se mi o prvni duchod, kdy pisou, ze vyplata je zarizena vzdy v hotovosti do mista bydliste. Tak to je v rozhodnuti a priznani duchodu. Na strankach posty pak je, ze pokud vyplata nebyla umoznena, do schranky nic nedavaji. Nejedna se mne, ale nechci dotycnou osobu zbytecne tahat na postu jestli tam neco je nebo ne.
Pokud je rozhodnuti o priznani z 16.6. a asi 3 mesice zpetne tak uz je mozny penize vyzvednout nebo je treba resit nejakou poukazku? O to me jde.
Na poště budou vědět
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na ty co jezdí často po D1. Je možné sjet ze směru od Brna na McDonald Loket, exit 66? Vím, že pak už na D1 tam nenajedu, ale jde mi o ten sjezd. Jedem zítra na Sázavu a vždy tam máme sraz a teď mě různé navigace a i mapy na netu ukazujou různé údaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 1 hodinou, Marfael napsal:

To jo, ale z tech stranek, co pises, je cekaci doba na zprovozneni znamky 18 dnu, respektive 18 dni pred vyjezdem to musis uskutecnit.

Ty szranky, co pisu, to umi do dvou hodin, coz je nejake podezrele, proto se na to ptam:-)

Zaškrtni ičo (kup na firmu a snad ani nechtějí název a atd.) a tím se vzdáváš těch dnů na vrácení. A je to od kdy chceš. Dělal jsem to tak.

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, díky, zkusím.

Mimochodem, doporučení, který přechod z Rakouska do Slovinska použít, ať se vyhneme kolonám? Čerstvé zkušenosti někdo?

Pojedeme v noci, respektive na hranicích budeme okolo 5 ráno zhruba. Jedeme k Bledu, takže nejlépe přechod, který bude blízko k Bledu.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už neměl ruštinu ve škole, neuměli byste mi prosím někdo přeložit popisek pohledu? Snažím se pátrat v rodinné historii, pohled je z roku 1980. Moc by mi to pomohlo, dik.

20200731_171631.thumb.jpg.94d23a298c463fff86404d62931ad948.jpg

Psaný text je potom česky, to je v pohodě, ale odkud to bylo posláno? Líc pohledu:

20200731_171657_copy_1544x1165.thumb.jpg.33d6d73b4ead0e9b7b06d1840863e9da.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, díky, zkusím.
Mimochodem, doporučení, který přechod z Rakouska do Slovinska použít, ať se vyhneme kolonám? Čerstvé zkušenosti někdo?
Pojedeme v noci, respektive na hranicích budeme okolo 5 ráno zhruba. Jedeme k Bledu, takže nejlépe přechod, který bude blízko k Bledu.
Díky
Karavanky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, děkuji moc, snad něco vypátrám :)

Hledání v rodinné historii je někdy legrace, včera jsem odhalil že můj prapraděd byl nějakých 130 let zpět přednostou jedné stanice na Severní dráze Císaře Ferdinanda, mně je snad ta dráha fakt souzená i historicky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tom4 napsal:

Já už neměl ruštinu ve škole, neuměli byste mi prosím někdo přeložit popisek pohledu? Snažím se pátrat v rodinné historii, pohled je z roku 1980. Moc by mi to pomohlo, dik.

20200731_171631.thumb.jpg.94d23a298c463fff86404d62931ad948.jpg

Psaný text je potom česky, to je v pohodě, ale odkud to bylo posláno? Líc pohledu:

 

Suzdal . Zdi a věže Spaso_Efimievova kláštera, 17.stol.

Kristepane, po 40-ti letech a pořád si to pamatuju ze základky...ty bukvy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...