Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Panove, dotaz ohledne nemocenske a dovolene.

1. Je mozny si kvuli dovolene zmenit adresu pobytu?

2. Chodi kontroly v nejakym casovym rozmezi?

3. Chodi kontroly vubec?

 

Diky predem za pomoc. Nejsem si jistej, zda se na penzion da vubec dozvonit a nerad bych, aby byl problem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal se ke mně takovejhle "propagační" text, netušíte někdo, kdo by mohl být klient a o jakou business platformu se jedná? Kdyžtak klidně SZ.

----

Náš klient udává budoucnost obchodu s automobily na trhu. Mají statisíce aut a zákazníků po celé Evropě a zabývají se právě obchodem online přes jejich vlastní mobilní aplikaci.
Tato business platforma je unikátní dealerskou aplikací s umělou inteligencí - prognózy prodejů, srovnání tržních cen, odhad likvidity vozů, doporučení aut k výkupu a další funkce, které zvyšují prodej apod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Lou napsal:

Panove, dotaz ohledne nemocenske a dovolene.

1. Je mozny si kvuli dovolene zmenit adresu pobytu?

2. Chodi kontroly v nejakym casovym rozmezi?

3. Chodi kontroly vubec?

 

Diky predem za pomoc. Nejsem si jistej, zda se na penzion da vubec dozvonit a nerad bych, aby byl problem.

 

1. Pouze v odůvodněných případech po dohodě s lékařem - dovolená tam rozhodně nepatří

2. Běžně cca 07-20 hod

3. Ano a v některých oblastech celkem dost, těžko predikovat tvou oblast pobytu. Spoléhat se na to, že nikdo nepříjde, je naivní nesmysl. Může a nemusí, spoleh na to není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lou napsal:

Panove, dotaz ohledne nemocenske a dovolene.

1. Je mozny si kvuli dovolene zmenit adresu pobytu?

2. Chodi kontroly v nejakym casovym rozmezi?

3. Chodi kontroly vubec?

 

Diky predem za pomoc. Nejsem si jistej, zda se na penzion da vubec dozvonit a nerad bych, aby byl problem.

 

1. místo pobytu osoby při nemocenské si určíš ty, píše se do neschopenky, místo pobytu při dovolené přece nikomu hlásit nemusíš  (snad vyjma speciálních případů jako jsou vojáci apod.)

2. v průběhu dne, ale i večer

3. ano, a kontrolu při PN může vykonat i zaměstnavatel, nebo jím zmocněná osoba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Lou napsal:

Panove, dotaz ohledne nemocenske a dovolene.

1. Je mozny si kvuli dovolene zmenit adresu pobytu?

2. Chodi kontroly v nejakym casovym rozmezi?

3. Chodi kontroly vubec?

 

Diky predem za pomoc. Nejsem si jistej, zda se na penzion da vubec dozvonit a nerad bych, aby byl problem.

 

Jenom doplním TOM4. Místo pobytu na dovolené uvádět nemusíš, byť předtištěné žádanky SEVTu to mají předepsáno. Osobně doporučuji místo dovolené rámcově uvádět ( např. Česká republika, Itálie), protože když pak vedoucí dostane nápad, že Tě potřebuje stáhnout z dovolené z provozních důvodů, nemůže se vymlouvat na to, že nevěděl, kde jsi. A Ty máš nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů z důvodu předčasného ukončení dovolené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dotaz:

při změně adresy trvalého pobytu (stěhování), jak dlouho dopředu a jakou formou musím dát vědět poskytovatelům energií, že chci ukončit smlouvu? Následně se pak přihlásí nový majitel nebo se udělá pouze nějaký přepis?

Díky

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Já mám nedávnou zkušenost z PRE, tam to jde vyřešit téměř okamžitě přepisem online, dáváš tam stav elektroměru ke dni převodu a člověk na kterýho to jde si pak volí jakej produkt chce, tzn nemusí pokračovat v tarifu který jsi měl ty. S PPAS to bylo horší a trvalo to trochu dýl. Nejhorší zkušenosti mám s UPC (ale to je teda mimo energie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl by někdo tip kde výhodně koupit přírodní hovězí hlazenou kůži? Koupil jsem si nedávno kus kůže v prodejně pro kutily na Florenci a ušil jsem si celkem slušnou peněženku a pouzdro na nůž. Tak bych chtěl teď zkusit ještě brašnu, ale ta kůže z Florence nebyla tedy úplně levná. Jo a kdyby měl někdo pěkný template (střih a velikost dílů) na brašnu ve stylu té na obrázku, byl bych nadšený. Předem díky!

 

a8ae86fd9d0985719b51ba87b5ac1f2f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, bydlím v podnájmu kde je topení na plyn. Většinou nepotřebuju vytopit víc, než jeden pokoj (asi 22 čtverečních metrů). Dá se nějak obecně odhadnout, jestli by se mi pro tyhle účely finančně nevyplatilo koupit něco jako olejový radiátor a topit tím? Koukal jsem, některý se dají sehnat okolo 15 stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Paw napsal:

Není tady někdo z Pardubic a okolí, kdo by měl nějaký informace o tom, jak se maj v okolí Pardubic stavět obchvaty (jihovýchodní tangenta apod)? Kdyžtak SZ.

Díky :)

O nikom nevím. Nicméně zkus kouknout na stránky rsd a vše by tam mělo byt (od studií, záměr, projekt a v jak je to daleko). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 10. 2020 v 11:39, Milan59 napsal:

Vážení, bydlím v podnájmu kde je topení na plyn. Většinou nepotřebuju vytopit víc, než jeden pokoj (asi 22 čtverečních metrů). Dá se nějak obecně odhadnout, jestli by se mi pro tyhle účely finančně nevyplatilo koupit něco jako olejový radiátor a topit tím? Koukal jsem, některý se dají sehnat okolo 15 stovek.

Pokud platis za plyn i za elektrinu nejakou "beznou" taxu, tak plyn vyjde levneji. 

Mame v 2.ger RD topeni UT na plyn (stary nezatepleny RD, stara okna) a kdyz babka chtela "usetrit" za plyn a zacala si v dolnim patre pritapet elektrinou, vyslo to vic nez dvojnasobek. A to tam byl castecne i nocni proud. Leda bys mel nejakou nizkou sazbu (v pripade kotle na eletrinu),tak pak by to stalo za zmereni. Ale ani tak si nemyslim, ze by to byla vyrazna uspora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...