Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 13 minutami, Paw napsal:

@kuncák7 Díky, tam jsem právě koukal. Mám dvě protichůdný informace, tak si chci nezávislou tředí stranou ověřit, kdo je blíž pravdě :).

Tak ještě magistrát města Pardubic. Musí tam řešit okolní komunikace a okolí ( takže by to tam mělo být taky ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Xenomorfus napsal:

Pokud platis za plyn i za elektrinu nejakou "beznou" taxu, tak plyn vyjde levneji. 

Mame v 2.ger RD topeni UT na plyn (stary nezatepleny RD, stara okna) a kdyz babka chtela "usetrit" za plyn a zacala si v dolnim patre pritapet elektrinou, vyslo to vic nez dvojnasobek. A to tam byl castecne i nocni proud. Leda bys mel nejakou nizkou sazbu (v pripade kotle na eletrinu),tak pak by to stalo za zmereni. Ale ani tak si nemyslim, ze by to byla vyrazna uspora.

Děkuji ti. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvás poraďte mi, s kym poslat balík s hodinkama, pojištěnej na 50k, na Slovensko? Na poště mi řekli, že max hodnota cennýho balíku je 25,5k. Což je vtipný, když píšou, že služba je určena k posílání šperků, hotovosti, drahejch kamenů.. Zásilkovna to taky neumí a kurýry řešim jen v práci.

 Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel jsem vlákno k dílně a kutilům, tak to dám sem. 

Dnes se mi rozbila tátova historická vrtačka Narex. Je to opravdu historický kousek, ale co ta přežila a co se s ní postavilo je neuvěřitelné. Ještě dnes jsem s ní vrtal a teď večer se nechce zapnout - zmačknuspoušťa nic. Bude to asi nějaký problém v elektročásti, protože se občas rozběhne, ale hned zase zdechne. 

Neznáte nějakého šikovného opraváře staršího nářadí? Vím, že dnes nová vrtačka tolik nestojí, ale tohle je roky osvědčená kvalita a máme k ní citový vztah. 

 

Předem díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dtx napsal:

Nenašel jsem vlákno k dílně a kutilům, tak to dám sem. 

Dnes se mi rozbila tátova historická vrtačka Narex. Je to opravdu historický kousek, ale co ta přežila a co se s ní postavilo je neuvěřitelné. Ještě dnes jsem s ní vrtal a teď večer se nechce zapnout - zmačknuspoušťa nic. Bude to asi nějaký problém v elektročásti, protože se občas rozběhne, ale hned zase zdechne. 

Neznáte nějakého šikovného opraváře staršího nářadí? Vím, že dnes nová vrtačka tolik nestojí, ale tohle je roky osvědčená kvalita a máme k ní citový vztah. 

 

Předem díky 

to budou uhliky, koupis nejspis primo v Narexu a vymenis sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych se zeptat, protoze jsem v pasti. Mam kluka, ktery je od mala neuveritelne sikovny v malovani, prostorovem vnimani, ma fotografickou pamet, cit pro detail a je maniakalni perfekcionista. Aktualne nataci filmy v programu motion pro anime- zatim z lega.  Byl by nekdo schopen mi poradit, co a jak jeho dila rozvijet, na jaky kurz(skolu) se zamerit, kde se zeptat, jaky testy zkusit, nebo ho treba i nasmerovat.

Pro mne je to neuveritelne slozite, protoze sam nic podobneho v blizkosti nemam a v programu jsou funkce typu slow motion, fltry, vyvazeni, osy a spousta dalsich ficur.

I banalni ukon s detailnim ostrenim na mimiku tvare lego pandulaka je pro mne ukol plny slozitosti a trapim se, ze jsem fotr k nicemu. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti můžu dobře poradit a že vim vo čem mluvim, tak na jakýkoliv umělecký obory jako je malba, socha, nový média (AVU, UMPRUM) ho v životě nedávej!!! To je zabitejch 6 let studií s nulovým předpokladem uživení v těchto oblastí. Jestli by si chtěl přesto jít (nebo mladej) tímto směrem, tak určitě vyber obory, který maj budoucnost. Např. počítačová grafika (hry, reklamka), uměleckej dizajn, návrhy vozidel apod. takovýhle šikuly automobilky rádi zaplatí. Tímhle směrem bych asi šel. Případně něco s filmem, režie atd., ale to bych taky řadil do kategorie né moc perspektivní. Muj postup by byl takovej, že bych ho systematicky tlačil tak, že by nechtěl dělat nic jinýho než zubaře ;)

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqid, Strocek, dekuji moc. Je mu deset. Pro mne je to spis radost sledovat ten neuveritelny posun v kratkem case, ukradnul jsem mu z founu jeden z prvnich filmu, nevi o tom. Dela si o malovane storyboardy scen.

Existuje fenomen Siren Head. Je to jakasi potvora, ktera troubenim muze zabijet. https://darktown.cz/scp-6789-siren-head/
Moc o tom nevim, kazdopadne je o nem i natoceny film, existuji i videohry a buh vi proc je tohle monstrum obdivovane žáky zakladnich skol. Kluk mu venoval jeden dil nataceni. Vytvoril si ho z nahodnych kosticek, ale uplne mam chut mu koupit original lego potvoru. :)

Dneska jsem se dival na aktualne vyrabenej kousek a jak uz umi od vcera ostrit telefonem na mimiku, ubylo rozmazanych snimku a maluje pandulakum smutek, uzas a strach ve tvari.   

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele paráda! Jestli mu to takhle jde, tak bych určitě šel tím směrem krátkýho filmu. Vono jako rejža např. kvalitních reklam... má taky něco do sebe, protože chtě nechtě ty média maj prostě budoucnost zaručenou. Ale jak sem řek, do budoucna žádný malířský ani sochařský obory!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...