Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 37 minutami, African napsal:

To malé zvětšení by opravdu nemuselo být na škodu, ale zase co když dostane chuť a bude chtít víc? Co myslíš na tyhle variabilní s malým i vysokým zvětšením ? 

https://www.mikroshop.cz/cz/levenhuk-rainbow-2l-moonstone

Dal jsem špatný odkaz, myslel jsem plusko v kovovém těle. ..

https://www.alemat.cz/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-azure-azur#_tab=description

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Liqid napsal:

A co máš v plánu s klukem pozorovat? Od toho bychom se mohli odpíchnout. Ono udělat preparát, kde je něco vidět mají problém kolikrát i středoškoláci...

To zatím fakt nevím, ale asi úplně všechno :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Liqid, udělat kvalitní preparát na průhledovou mikroskopii fakt není legrace. Vzorků, kde se dá udělat rozumně, není zase tolik. V životě jsem jich udělal pár stovek a upřímně řečeno, lezlo mi to vejšce dost krkem. Navíc samotné pozorování na velkém zvětšení je docela náročné. Hloubka ostrosti je velice malá, musíš pečlivě a jemně přeostřovat, skutečný mikroskop by měl mít dva ostřící převody, hrubý a jemný. V záběru mikroskopu je pouze velmi malý výsek preparátu. Najít to co chceš vidět, není nic jednoduchého. Opravdové laboratorní mikroskopy mají sklíčko umístěné na stolku s mikroposuvem pomocí šroubů. Posun skla prsty je spíš loterie. Navíc v mikroskopu vidíš vidíš zrcadlově obrácený obraz, takže musíš preparátem pohybovat na opačnou stranu, než je intuitivní. Nechci ti brát nadšení, ale vytáhnete ho dvakrát, třikrát a pak na něj bude padat prach. Chápu to nadšení, ale bojím se, že budeš zklamaný. S menším zvětšením tyhle problémy odpadají, kluk bude moct pozorovat i více méně sám a bude se vám s tím oběma mnohem líp pracovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, prischera napsal:

Jak píše Liqid, udělat kvalitní preparát na průhledovou mikroskopii fakt není legrace. Vzorků, kde se dá udělat rozumně, není zase tolik. V životě jsem jich udělal pár stovek a upřímně řečeno, lezlo mi to vejšce dost krkem. Navíc samotné pozorování na velkém zvětšení je docela náročné. Hloubka ostrosti je velice malá, musíš pečlivě a jemně přeostřovat, skutečný mikroskop by měl mít dva ostřící převody, hrubý a jemný. V záběru mikroskopu je pouze velmi malý výsek preparátu. Najít to co chceš vidět, není nic jednoduchého. Opravdové laboratorní mikroskopy mají sklíčko umístěné na stolku s mikroposuvem pomocí šroubů. Posun skla prsty je spíš loterie. Navíc v mikroskopu vidíš vidíš zrcadlově obrácený obraz, takže musíš preparátem pohybovat na opačnou stranu, než je intuitivní. Nechci ti brát nadšení, ale vytáhnete ho dvakrát, třikrát a pak na něj bude padat prach. Chápu to nadšení, ale bojím se, že budeš zklamaný. S menším zvětšením tyhle problémy odpadají, kluk bude moct pozorovat i více méně sám a bude se vám s tím oběma mnohem líp pracovat.

 

Díky moc, chápu. Ten Levenhuk má také pouze 40x zvětšení, tak by to mohlo splnit účel. Každopádně se mi nechce moc investovat, protože je to přesně jak píšeš, a pokud ho to jednou chytne, rád přitlačím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá. Musíš násobit zvětšení okuláru 16x a objektivu 4x - 10x - 40x. Takže pozorovací zvětšení je 64x - 400x - 640x. Afri fakt to není dobrý nápad. Věř mi, že ty binolupy, co jsem ti postoval za podobné peníze předtím, budou užitečnejší. Zejména, když zjevně nemáte s mikroskopií elementarní zkušennost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2020 v 12:44, Andrew napsal:

Zakoukal jsem se do kusu nábytku, který se vyrábí a prodává snad jen v US. Balení je cca 0,5*0,5*0,5m, váha odhadem 5-7kg. Cena blbých 200 USD.

Prodejce do EU nějak neposílá, či co... dá se to nějak rozumně dostat do Čech, nebo by to bylo moooc drahé? (se clem a DPH počítám).

Případně nějaký tip na US PO box?

Ahoj, ja jsem před nějakou dobou používal z USA toto www.zasilkovasluzba.com fungovali dobře, ale poslal jsem jen malé vzorky a už je to par let. Zkus se jich zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, prischera napsal:

Nemá. Musíš násobit zvětšení okuláru 16x a objektivu 4x - 10x - 40x. Takže pozorovací zvětšení je 64x - 400x - 640x. Afri fakt to není dobrý nápad. Věř mi, že ty binolupy, co jsem ti postoval za podobné peníze předtím, budou užitečnejší. Zejména, když zjevně nemáte s mikroskopií elementarní zkušennost.

Děkuji moc za Vaše postřehy kluci, asi objednám ten Bresser co jsi nahodil :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Gustaf napsal:

Prosím o radu. Potřebuju přidělat nad okno vnitřní žaluzii noc a den. Okno je na schodišti a tudíž špatně přístupné pro vrtání. Existuje něco, čím ji tam heftnout? Oboustranka, mamut? Nevím jestli to na omítce bude držet. Žaluzie není těžká....

Já bych určitě vrtal. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Liqid napsal:

To jo, to můžu i ty co nám já, ale problém je, že jde o pásové okno a nahoře je klička. Takže připadá pouze varianta upevnění nad okno do zdi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, mel bych otazku. Chtel bych detem ve skole kam chodi i ten muj skleboun udelat pred vanoci necim radost. Vzhledem k tomu, ze jich tam je jak psu, tak zas ale nechci, aby to stalo nesmysl, protoze to budu potrebovat minimalne 20x

Nechtel bych zadne sladkosti, toho maji cely rok urcite dost. Premyslel jsem nad LEGO stavevnicemi, ale to nejmensi co se da sehnat je 1 postavicka za 100,-

Napadne vas prosim neco zajimaveho? Mate nekdo obchod s necim peknym co byste mi prodali (SZ!)? Co by vas jako rodice nenasralo, kdyby vase dite prineslo domu ze skoly? Co by vas naopak potesilo (sorry, Rolexy to vazne nebudou...)?

Cena idealne do 200kc/ks, dostupnost idealne tak, abych si pro to z Prahy dojel.

Dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Maxmillian napsal:

Cena idealne do 200kc/ks, dostupnost idealne tak, abych si pro to z Prahy dojel.

Nepíšeš vek... Za zhruba 8 € sa dá kúpiť napríklad malé Lego Technic, aktuálne toto:

42102 LEGO TECHNIC - Mini CLAAS XERION

Máme iné z tej série, a všetky sú dosť v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skús prejsť veľké Tescá, všelijaké obchoďáky, Dráčiky, veľké benzínky a podobne, tam sa občas za tú výpredajovú cenu 5-8 € dajú nájsť aj staršie Legá z tohoto radu, len to bohužiaľ treba prejsť osobne.

919loDwK8TL._AC_SL1500_.jpg
Lego Technic 42088 Pracovná plošina - 0
 
Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...