Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, cali napsal:

Priatelia, poradi niekto, cim zatesnit vika snekovej prevodovky ZTS z pasoveho dopravnika a aky olej tam naliat?

Jestli je tam šnek, tak hypoidní, jinak klasiku PP 80, PP 90, jestli by to mělo větší vůle a nechceš, aby to teklo tak hustý PP 44 a jestli je to něco staršího, tak bez přísad, co naleptávají bronzová pouzdra např. PP 7. Záleží, co je to za převod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ona je ta tribotechnika velká věda ale co si budem povídat, jinak se to řeší v průmyslu kde to musí makat tisíce hodin a jinak u domácího samoprcu domahybu, co bude makat hodinu v sobotu dopoledne pětkrát ročně. V těch šnekovkách bývají často bronzový kola a jak jsem se kdysi dočet, ty protiotěrové přísady v moderních olejích na bronzu nefungují. Takže ocelový šnek vylepšený olejem s přísadou to kolo víc opotřebovává. Někde byla zmínka že pomůže přidat MoS neboli Molyku, čemuž bych i věřil, to umí neuvěřitelný věci. Viděl jsem tím promazaný šroub u svěráku. Už nikdy ho nikdo neutáhl 🙂  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem vsetkym... tak som sa mrkol dovnutra, trochu oleja tam este zostalo na pretocenie to postaci a zda sa to vnutri neponicene... a hlavne motor sa rozbehol,  takze zatial samy uspech... jo a vo vnutri je vsetko zelezo... je to zhruba toto, len na tej mojej je este motor.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/128834286/prevodovka-zts.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych touto cestou ještě jeden, mnohem debilnější a tak trochu hodinkový dotaz. Pořídil jsem z bazaru digitálky Garmin Instinct. Šlapou parádně, sedí dobře, ale předchozí majitel byl kuřák a zejm. silikonový řemínek je silně cítit kouřem. Dva dny jsem je větral, zkoušel mýdlovou koupel, jedlou sodu, ale nic z toho nepomohlo. Neznáte vy místní, zkušení a protřelí, nějakou fungující metódu, kterak se smradu zbaviti, aniž bych musel řemen měniti.. :) Díky předně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vogysan napsal:

Měl bych touto cestou ještě jeden, mnohem debilnější a tak trochu hodinkový dotaz. Pořídil jsem z bazaru digitálky Garmin Instinct. Šlapou parádně, sedí dobře, ale předchozí majitel byl kuřák a zejm. silikonový řemínek je silně cítit kouřem. Dva dny jsem je větral, zkoušel mýdlovou koupel, jedlou sodu, ale nic z toho nepomohlo. Neznáte vy místní, zkušení a protřelí, nějakou fungující metódu, kterak se smradu zbaviti, aniž bych musel řemen měniti.. :) Díky předně.

Ozon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci Makro a zlatá karta. Na vjezd na parkoviště ji musíš mít fyzicky, stejně jako na vstup do dveří u pultu partnerů, taky musíš přiložit fyzicky. Takže foto nebo scan nebo app se zlatou kartou je dobrá akorát tak na prd nebo na vstup přes klasický vstup kde ji to přečte i z mobilu, stejně jako u kasy. Sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Neviem do ktorého vlákna tak to hodím tu. Ako skrátiť ťah na hodinkách keď potrebujem odobrať 3 články? Pri dvoch je to jeden zhora jeden zdola spony. Tretí je lepšie odobrať odkiaľ? Dik. Nikde som to nejak nenašiel

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Neviem do ktorého vlákna tak to hodím tu. Ako skrátiť ťah na hodinkách keď potrebujem odobrať 3 články? Pri dvoch je to jeden zhora jeden zdola spony. Tretí je lepšie odobrať odkiaľ? Dik. Nikde som to nejak nenašiel

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku


Vycházej z toho, že část nad 12 by měla být o něco kratší, než část pod 6, samozřejmě dle typu spony.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...