Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Jasny, hlavne ocet a kys.citronovou pouzivame, roztok z DM neznam, ale vyzkousim. Ale u hlavice mame stejme ulomenej cudlik na prepinani proudu, takze musim neco koupit. Tak me zajimalo, jestli nejak muzou fungovat ty jehlicky v ty hlavici ze Sika, co jsem postoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, nekdo napsal:

A nebylo by řešení filtr na vodu na trubku ? 
treba něco takového ? https://www.aqua-shop.cz/zmekcovace-vody/filtr-na-vodu-polyfosfatovy/ Jen nápad, žádná reklama 

Samozrejme, to funguje uz roky (desiatky rokov). Vplyv na zariadenia co sa tyka usadzovania vodneho kamena je obrovsky. Sam to na dome dlhe roky uzivam a kedze vodu na pitie este prehanam cez osmozu tak ma nejako netrapi co to realne s vodou robi. Ale pre ludo s citlivou kozou (na tvrdu vodu) je to spica. Naklady asi 20Eur/6mesiacov. Mam cez to napojeny cely dom, vratane zahrady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: já to vím, ty to víš ... asi další miliony lidí to mají ozkoušené... proto jsem to navrhl jako součást řešení :)

jasně, něco to stojí, ale ty náklady jsou dle mého naprosto zanedbatelné vzhledem k výsledku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar magove, mate nekdo nejakou delsi zkusenost s multipalivovym varicem? Muj Providus uz se asi nevyrabi a kamos chce neco koupit. MSR mu po pul roce intenzivniho pouzivani (cesta na moto do Japonska a zpet) odeslo a tak hleda nahradu. Muj Providus jede pres 10 let...

Uvitam nejakou narocnejsi dlouhodobou zkusenost s nejakou znackou.

Diiiiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Xenomorfus napsal:

Zdar magove, mate nekdo nejakou delsi zkusenost s multipalivovym varicem? Muj Providus uz se asi nevyrabi a kamos chce neco koupit. MSR mu po pul roce intenzivniho pouzivani (cesta na moto do Japonska a zpet) odeslo a tak hleda nahradu. Muj Providus jede pres 10 let...

Uvitam nejakou narocnejsi dlouhodobou zkusenost s nejakou znackou.

Diiiiky.

Ahoj

mám MSR XGK cca 15 let a zatím pohoda. Bez závad. Kolega má MSR DragonFly asi 17 let a taky v pohodě.  Pálíme v něm většinou tech benzín a někdy natural.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Xenomorfus napsal:

Uvitam nejakou narocnejsi dlouhodobou zkusenost s nejakou znackou.

Primus Omnifuel (alebo multifuel? Proste benzín/nafta/plyn) a je super. Mám ho v aute hodený tak 10 rokov, ak nie viac, zhruba mesiac do roka je to môj hlavný varič. V poslednom čase zväčša na plyn, ale prvých 5-6 rokov výhradne benzín a nafta. Pri štarte má zvuk stíhačky, ale štartuje veľmi spoľahlivo aj v silnejších vetroch

Dvakrát bol v servise (zdarma, aj keď neviem prečo) na prečistenie, hlavne po tej nafte. Ja s mojimi prstami si to čistiť netrúfam, inak je to  užívateľská záležitosť. Začal sa robiť už aj v titane, čo ja veľmi môžem, ale keď starý stále funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám rychlý dotaz: Jedná se o příbuzenské vztahy. Mám  "setřenku", moje babička z matčiny strany a její babička z matčiny strany byly sestry. Je to tedy má sestřenice, vzdálená sestřenice, prasestřenice, nebo jinej poddruh sestřenice? Chci jí dát do závěti, tak ať to sedí... Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V závěti podle mého bude důležitější jméno a osobní údaje dotyčné než popis příbuzenského vztahu. Nezapomeň na právní náležitosti. 

Nepomůže ti americký přehled? 

2021-01-07 11.56.28.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že terminusntechnicus bude v cestině sestřenice z třetího kolena, nebo sestřenice třetiho stupně. Ale přiznám že v tom trochu plavu v češtině  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se na tyhle příbuzenecký "tituly" tak vyprdl.

Btw jednou se nachomejtl k případu, kdy chlap napsal do závěti, že vše odkazuje své manželce Filoméně. Pak se s ní rozvedl a když umřel, vznikla polemika, zda ta závěť platí, když už Filoména jeho manželkou není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2021 v 11:47, Americkej napsal:

Ahoj, mám rychlý dotaz: Jedná se o příbuzenské vztahy. Mám  "setřenku", moje babička z matčiny strany a její babička z matčiny strany byly sestry. Je to tedy má sestřenice, vzdálená sestřenice, prasestřenice, nebo jinej poddruh sestřenice? Chci jí dát do závěti, tak ať to sedí... Díky!

Druhá sestřenice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...