Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Natacanie ulice je trochu ina vec, to je verejny priestor. Diskusia nebola o tom ci protistrana suhlasi s dokazom. Ale ci je ten dokaz pouzitelny, tj bol ziskany legalne. 

Ak ti tajne doma nainstalujem kameru a zistim ze po veceroch vyrabas zbran, nepomoze mi to (a tebe nepritazi), pretoze sa nejedna o dokaz ziskany nelegalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad drony: Jejich provoz je poměrně přísně regulován nařízením Evropské komise a opatřením Úřadu pro civilní letectví. Základní rozcestník je asi tato stránka: https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/

Kdo se o tom chce něco dozvědět (než začne plkat nesmysly), může se proklikat až na samotné nařízení EK a opatření ÚCL.

V kostce: Není dron, jako dron a většina nejsou hračky a podléhají minimálně registraci provozovatele u ÚCL, případně pilot musí mít i určitou kvalifikaci, zkoušku, pilotní průkaz. Podle toho, o jaký dron se jedná jsou pak pro jeho provoz (provozovatele) a pilota stanovena pravidla.

Krom nevzdělance (nejspíš Tomův případ) se může jednat i o dron pro profesionální použití, který má úplně jiná pravidla, než dron v tzv. otevřené kategorii (o kterém si může jeho nevzdělaný majitel myslet, že je to hračka a může si lítat kde chce, jak chce).

A pominu-li regulaci dronů, máme tu ještě občanský zákoník.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by teda stejně jako Toma zajímalo co teda dělat když někdo lítá (opakovaně) nad zahradou případně jinými majetky cizí dron a jakej by měl být správnej postup aby jeho činnosti zanechal.

Jinak k těm záznamům pořízených legálně/nelegálně. Na to je názor soudců zcela rozlišnej a už dávno neplatí, že např. odposlechy nasazený pro nějakou TČ a těmi odposlechy je zjištěná jiná TČ, že nejdou použít jako novej důkaz v tý zjištěný věci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, eskimak napsal:

Natacanie ulice je trochu ina vec, to je verejny priestor. Diskusia nebola o tom ci protistrana suhlasi s dokazom. Ale ci je ten dokaz pouzitelny, tj bol ziskany legalne. 

Ak ti tajne doma nainstalujem kameru a zistim ze po veceroch vyrabas zbran, nepomoze mi to (a tebe nepritazi), pretoze sa nejedna o dokaz ziskany nelegalne.

instalovat kameru u někoho doma je přinejmenším porušování domovní svobody a asi i vloupání když překonáš odpor, takže regulérní trestný činy. To že někdo přeletí dronem nad zahradou neni podle mě TČ, když nebudeš ohrožovat život a zdraví, případně nějakej letovej prostor, krom toho nevíš jestli to neni nějakej oficiální týpek kterej tam zkoumá geografii :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nebylo přece žádný školení, ale kdo chce, může si tam mnohé najít 🙂 Já jsem nedávno zjistil, že o tomhle lidi obecně moc nevědí. Přitom dneska koupíš drona doslova za pár stovek. U mnoha e-shopů, co to prodávaj, osvěta veškerá žádná. Tak třeba to pomůže i někomu, kdo si chce drona pořídit 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Strocek napsal:

instalovat kameru u někoho doma je přinejmenším porušování domovní svobody a asi i vloupání když překonáš odpor, takže regulérní trestný činy. To že někdo přeletí dronem nad zahradou neni podle mě TČ, když nebudeš ohrožovat život a zdraví, případně nějakej letovej prostor, krom toho nevíš jestli to neni nějakej oficiální týpek kterej tam zkoumá geografii :)

Vytiahol si z toho nieco co tam nebolo. Nehovorme o porusovani domovej slovody ani vlupani. Hovorme o tom ze ta doma snima kamera o ktorej nevies (bol som u teba na navsteve). Myslis ze je to akceptovatelny dokaz?

Ohladom odposluchov - ja tu ale nehovorim o nasadeni na nejaky TC. Myslim si ze by to slo extrapolovat do situacie ze s tym dronom vletis niekomu do domu. Je to rozdiel oproti lietaniu na pozemku? Neviem, davam sem otazku.

A ked mi s tym dronom vleti niekto cez otvorenu terasu do domu, ja ho rozmlatim varechou, bude on na sude obet, ktora predklada video z mojho domu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhody: další prostor (skoropokoj) k dispozici (neprší tam a méně se práší), snížení rizika že někdo přes balkon vnikne do bytu

Nevýhody: více oken na umývání, okna se mlží/rosí v chladnějších dnech (rozdíl teplot vzduchu zvenčí a zevnitř + jednovrstvé sklo) a tím zvýšené riziko plísně

Výhoda + nevýhoda: o pár stupňů vyšší teplota v létě i v zimě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem se byl podívat na nově zasklenou lodžii. Boční skla napevno v rámu, šířka bočnic cca 30 cm. Čelní skla čtyři všechny posuvné, krajní se zajišťují kolíkem proti posuvu. Namontovány vertikální žaluzie. Všechny volné prostory dole a okolo rámu zábradlí doplněny polykarbonátem.

Pěkný prostor na posezení, určitě se bude méně prášit, okna se budou muset občas umýt. Lodžie situována na západ takže celé odpoledne přímé slunce do bytu - podle obyvatel došlo ke snížení teploty v místnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to napadlo, ale 1) přišly mi velké oproti dospělému chroustovi a 2) včera večer i dnes jsem v parku neviděl ani neslyšel jediného chrousta. Obvykle je nejde přehlédnout, lítají zmateně sem a tam a hluboce bručí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...