Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, martar napsal:

Ty svlečky vypadaj čerstvě, navíc jsi jich našel víc najednou... klasickej chroust se líhne už na podzim a poslední zimu přežívá zahrabanej v zemi nebo listí jako dospělej brouk.

U nás lítají chrousti každej rok koncem června.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Geodet napsal:

U nás lítají chrousti každej rok koncem června.

Já fakt nejsem pres brouky, ale wikina říká že se chrousti "klubaj" na podzim, zalezou si do země, od konce dubna do začátku léta vylétaj a "rojej" se.

Jenže to je řeč o chroustovi obecným (lidi si to často pletou s chroustkem letním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tady to snad bude moje nejoblibenejsi vlakno. 
Mam branu osazenou palubkama. Ty jsou nahore a dole prisroubovany k dreveny liste, ktera je zase uchycena k ocelovy pasovine. Ted to bude na vymenu, palubky uz taky dosluhuji, ale nejslabsi clanek je ta lista, ktera uz se sype a vruty v tom nedrzi a hlavne ted, jak nejprve lilo a pak se udelalo vedro, tak vyskakujou jak certici z krabicky. Tak me nepadlo, jestli by ty listy nemohly bejt z nejakyho plastu napriklad, proste z neceho odolnejsiho. Zpusob uchyceni vc naslednyho osazeni drevenejma palubkama bych nemenil. Lista viz foto. Diky. 

9AB73CF3-2D22-40C9-9763-2621654EA605.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky to má rozměr?  Mám z dřevoplatu terasu a bok jsem ukončil krycí lištou a ta dutá rozhodně není. Zajdu ti ji zmeřit.

Tak je to 70x16mm a je to tohle:

 

 

20210620_132951_copy_600x800.jpg

20210620_133007_copy_800x600.jpg

20210620_133037_copy_800x600.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Tom4 napsal:

Jaky to má rozměr?  Mám z dřevoplatu terasu a bok jsem ukončil krycí lištou a ta dutá rozhodně není. Zajdu ti ji zmeřit.

Tak je to 70x16mm a je to tohle:

 

 

20210620_132951_copy_600x800.jpg

20210620_133007_copy_800x600.jpg

20210620_133037_copy_800x600.jpg

Tome dik. Hele je to tloustka (hloubka) 14 mm a tu by bylo treba zachovat. Na vejsku je nyni (ten hranolek co tam je) 30mm, ale klidne by se tam veslo az 49 mm, takze i cokoli mezi tema dvema rozmerama. Tudiz bude treba spis vyresit tu hloubku. Ty to mas malinko vic, pokud dobre koukam, a tim padem by ty palubky uz asi moc vycuhovaly. A jelikoz s tim nemam moc zkusenosti, tak nevim zda by ten matros sel nejak rovnomerne treba o ty 2 mm ubrat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě se s tím pracuje jako se dřevem co se týká řezání, předvrtání apod., ale zkus mrknout jestli jiný výrobce nemá jiný rozměr. Drevoplastový prkna nahoře na terase mám od Gutta a ty jsou bezvadný, ti budou mít asi i jiný rozměry ukončovacích lišt než Hornbach. 

Nebo vzít o fous užší palubky, ty jsou taky ve více tloušťkách. 

Jinak jak psali kluci výše, tenhle materiál bych řekl že je ideál.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, warann napsal:

Tady to snad bude moje nejoblibenejsi vlakno. 
Mam branu osazenou palubkama. Ty jsou nahore a dole prisroubovany k dreveny liste, ktera je zase uchycena k ocelovy pasovine. Ted to bude na vymenu, palubky uz taky dosluhuji, ale nejslabsi clanek je ta lista, ktera uz se sype a vruty v tom nedrzi a hlavne ted, jak nejprve lilo a pak se udelalo vedro, tak vyskakujou jak certici z krabicky. Tak me nepadlo, jestli by ty listy nemohly bejt z nejakyho plastu napriklad, proste z neceho odolnejsiho. Zpusob uchyceni vc naslednyho osazeni drevenejma palubkama bych nemenil. Lista viz foto. Diky. 

Ja by som tuto konstrukciu nekombinoval s WPC. WPC ma brutalnu roztaznost, a nieje to masivne ako drevo.

Najdi si jednu listu/dosku z odolneho dreva - dub, agat, a mas vystarane na 20r.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy mi davate 😬. No, na tom fo pise @eskimakmuze neco byt. A nasel jsem, ze hned ve vedlejsi vesnici je tato firma:

https://www.sparovkarna.cz/kontakt
 

tvari se, ze miry upravi i na zakazku a jélikoz potrebuju 4 tyhle listy po cca 175cm, tak bych to tam zkusil poptat v tom dubu a bylo by. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě uvaž modřín, na tuhle aplikaci je stvořenej. Dřevo má na baráku koule, ten plast pochopím tak možná jen na pochozí část terasy. Ale koukat na to na bráně? Já 14 dní zpátky dodělal štít na garáži, celej v modřínu. Ten mě přěžije a bez údržby.

DSC00018.thumb.JPG.890066536b30decbbd6e1819ed0c3170.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...