Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 16 minutami, vaba napsal:

Podívej se na Bezpečnostní list toho prostředku, co jste použili. Většinou obsahuje nějakou žíravinu, louh, nebo na bázi rozpouštědel. Pokud jsi to ještě zaparil pod řemínkem, tak hotovo.

Nebo mi pošli název, zjistím 

My jsme nepoužili nic, čistili jsme mechanicky přicpanou hadičku + výměnu čerpadla. Z chemie tam muselo zbýt něco, co se používá standartně na čištění. K Bezpečnostním listům se dostanu v pondělí.

Ve 3 jsem to vzal Bepanthenem  a v 7 znovu, trošku lepší.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové má někdo zkušenost se stažením příhozu v aukci na eBay. Omylem sem poslal příhoz (jako první) a pak sem zjistil, že bych za dopravu dal několikanásobek. Jde ten příhoz stáhnout? Já jsem na to nepřišel jak se to dělá. Psal jsem prodávajícímu a tem mi napsal, že to mám stáhnout na svý straně. Je možný, že mě ještě někdo přihodí a nebo se domluvim s pordávajícím, že mu to zaplatim a ať si to nechá (třicetikorunová záležitost), ale že to 5kilo za dopravu už by bylo moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cizině...EU je lepší platit kartou nebo vybírat z bankomatu? Co se poplatků týká?

Já vždycky na začátku dovolený někde vyberu pár korun na zmrzliny a podobně, jinak všechno kartou - je to pro mě pohodlnější, bezpečnější a držím si přehled. Dej si akorát bacha na některý terminály, který nabízí možnost platby buď konverzi přes tvou banku (tzn banka to stáhne v místní mě měně a převede podle střed kurzu) nebo konverzi převodem v kurzu toho terminálu, to je zlodějina jako prase. Stalo se mi to třeba v Polsku, typicky na turistických místech.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ragu napsal:


Já vždycky na začátku dovolený někde vyberu pár korun na zmrzliny a podobně, jinak všechno kartou - je to pro mě pohodlnější, bezpečnější a držím si přehled. Dej si akorát bacha na některý terminály, který nabízí možnost platby buď konverzi přes tvou banku (tzn banka to stáhne v místní mě měně a převede podle střed kurzu) nebo konverzi převodem v kurzu toho terminálu, to je zlodějina jako prase. Stalo se mi to třeba v Polsku, typicky na turistických místech.

A jak to poznám? Já bral taky méně cashe, s tím že budu platit pak kartou...no a už začínám být na suchu :D

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to poznám? Já bral taky méně cashe, s tím že budu platit pak kartou...no a už začínám být na suchu

Terminál ti nabízí výběr. Teda pokud to za tebe obsluha nepotvrdí, pak je to těžký. Takže dávat bacha. Zatím se mi to ale stalo jen v Polsku a ty volby jsem si vsimnul.
https://www.mesec.cz/clanky/pozor-na-dcc-u-drobne-platby-kartou-byl-rozdil-temer-320-kc-za-nic/
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, ragu napsal:


Terminál ti nabízí výběr. Teda pokud to za tebe obsluha nepotvrdí, pak je to těžký. Takže dávat bacha. Zatím se mi to ale stalo jen v Polsku a ty volby jsem si vsimnul.
https://www.mesec.cz/clanky/pozor-na-dcc-u-drobne-platby-kartou-byl-rozdil-temer-320-kc-za-nic/

Díky...vyvarovat se dcc. A je to poznat na tom terminálu? Tam se přece ukáže částka v eurech,co mám platit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky...vyvarovat se dcc. A je to poznat na tom terminálu? Tam se přece ukáže částka v eurech,co mám platit...

Ukáže, musí, vtip je c tom že když to obsluha potvrdí za tebe a ty si nevšimneš, je to blbý. Nabídne se ti volba konverze, něco jako tady.
https://www.mfcr.cz/cs/soukromy-sektor/bankovnictvi-a-platebni-sluzby/bankovnictvi/aktuality/2018/upozorneni-na-sluzbu-dynamic-currency-co-32383

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...