Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Bratia Slováci, prosím vás, nezaznamenal někdo nějaké aktuální problémy s cestou do Chorvatska? Hledám na netu a nic nenacházím, ale prej údajně jedna paní povídala, že Slováci do Chorvatska nesmí. Podle mě je to blábol, ale zase nemůžu vědět všechno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, nickolas napsal:

Bratia Slováci, prosím vás, nezaznamenal někdo nějaké aktuální problémy s cestou do Chorvatska? Hledám na netu a nic nenacházím, ale prej údajně jedna paní povídala, že Slováci do Chorvatska nesmí. Podle mě je to blábol, ale zase nemůžu vědět všechno ;)

Blabol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně v Chorvatsku jsem a je to tady Češi:Slováci tak 2:1. Na hranicích žádnej problém. Dopředu jsem vyplňoval formulář Enter Croatia.

No a teď pro dotaz: Sleduju tady vodní skútry a zajímalo by mě proč z toho stříká nahoru slabej vodní proud? Čím rychlejc se jede, tím je vyšší. Je to chlazení motoru? Proč to v tom případě nejde do boku jako u lodí? Kvůli bezpečnosti (skútr je menší)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně v Chorvatsku jsem a je to tady Češi:Slováci tak 2:1. Na hranicích žádnej problém. Dopředu jsem vyplňoval formulář Enter Croatia.
No a teď pro dotaz: Sleduju tady vodní skútry a zajímalo by mě proč z toho stříká nahoru slabej vodní proud? Čím rychlejc se jede, tím je vyšší. Je to chlazení motoru? Proč to v tom případě nejde do boku jako u lodí? Kvůli bezpečnosti (skútr je menší)?
https://www.woodyswatersports.com/blog/why-do-jet-skis-spray-water/
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánove, rychlý dotaz k aktuálním nákupům na Aliexpress:

Jedna firma, věc dejme tomu za 100 EUR.

Dodání buď z Číny (zdarma) nebo EU země (10 EUR).

Myslel jsem, že výběrem EU země obejdu VAT - ale ne, je tam - takže celková cena:

Čína: 100*1,21; EU země (100+10)*1,21.

Kde je ta výhoda dodávky z EU? Jakože je to final a celníci mě už nebudou prudit? Ale u té dodávky z Číny si VAT už vezme stejně předem ALI...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si brácha vybavoval garáž, tak bral ponk z Hornbachu (sou trochu dražší) a ten fakt na mě působí hodně dobře (stabilně), že jsem měl v budoucnu v plánu taky do něj jít. Tam jde o to, že až tam dáš svěrák (jestli teda), tak když se do něčeho opřeš pilníkem, tak aby ti to necestovalo po celý cimře.

https://www.hornbach.cz/shop/Pracovni-stul-Kuepper-1700x840x600-mm-6-zasuvek/3205570/artikl.html?sourceArt=8670391&url=3205570&trackArticleCrossType=vv

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gusto, hecht mi přijde hodně fórový. Hornbach vypadá lépe. Já jsem si vzal z gymplu vyřazený korpus stolu z trubek z laborek, dopasoval 30 mm tlustou, vodovzdornou překližkou a přikotvil do podlahy. Asi funkční kus výbavy, který zabírá místo v dílně. Na ukládání vercajku a spol. se hodí kancelářský kontejner na kolečkách. Navštívil bych případně sběrný dvůr. Různé plechové skříňe se dnes moc nenosí. Za trochu práce a barvy by mohly být funkční na hodně dlouho.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořádnej ponk je základ. To je jako s vercajkem, taky si nikdo nekoupí nějaký klíče z bláta. Nebo koupí, ale pak zjistí, že když by si koupil na začátku pořádný, tak ušetří první investici :). Kvalitní ponk je na celej život! Na tom bych rozhodně nešetřil, ale já docela kutim, tak mám na to ortodoxnější názor. Mě by ani nevadil ponk z druhý ruky, zkusil bych projet bazoše atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, vwtyp11 napsal:

Tak mas vybrano, stejne na tom nikdy nic delat nebudes a uplne stejne by Ti podlouzil dilensky vozik.

Akorat to v cupr boude bude zabirat misto.

tak neříkám, že nikdy nic tam dělat nebudu. Jen to, že nejsem takovej kutil, že bych u ponku stál každej den. Proto se ptám, jestli je ještě něco takového v podobné cenové relaci. Ale i s tím zadním panelem, který beru jako nutost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@GustafPokud Ti jde o uložení nářadí a aby se na něm dalo taky něco udělat, tak já kupoval před měsícem tento: https://www.stavbaeu.cz/gude-gw-5-1-dilensky-stul-40473-183121

Vzal jsem ho do garáže, myslím, že na tu bídu dobrý a nepotřebuješ žádnou zadní desku, dáš tam spoustu nářadí. Před měsícem ho měli teda o 300 levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracovni stul mam, tak zkusim odbocku. Kazdej rok jezdime s detma na Apaluchu a koncem tejdne bejva nejaka nocni bojovka. No, jak “deti” rostou a nektrejma holkam je kolem 18, tak se posledni dobou ostentativne ofrnujou, jaka to byla slabota a ze uz se ani nevylekaly. Tak se nejak morime co s tim. Samozrejme mi nejde o to, pred nima v kostymu klauna rezat motorovkou zivou srnu, ale neco co by jim trochu zvedlo tep (samy po tom volaji) by bylo fajn. Ale bohuzel neco akorat, tj. ani uplna limonada pro prcky, ale ani nejakej brutus me nenapada. Tak si rikam, ze treba nekdo bude mit zkusenost nebo proste dobrej tip. Dik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann

Psychologická příprava:

"Letos asi bojovka nebude, jsou tu vlci / divočáci / pohybuje se tu divnej chlápek .. nebo tak něco"

Den předtím: 

"Tak to teda zkusíme, když se teď pár dní nic nedělo..."

Večer před bojovkou: 

"Kdybyste viděly / slyšely to a to, bojovka končí, držte se u sebe, chraňte menší děti a volejte o pomoc. Hlavně si nehrajte na hrdiny" Vsechno civilně a vážně, nepřehrávat.

Pak už je to na fantazii organizatorů. Ovšem bezpečnost především samozřejmě.

Jinak moje zkušenost: i otrlí puberťàci mají secvaknutý půlky třeba když musí spát v lese ve stanu, nevidí ven a někdo/něco ve tmě ve dvě v noci chodi kolem a nahlas dýchá a làme občas větvičky. Zejména pokud v lese ještě nikdy nespali... V tomhle pŕípadě naopak bez připravy, aby jim nedošlo, že to je habaďůra. 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...