Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Přesně, dvě velkoplodé co mám jsou ok, v pořádku jsou třeba i broskve a ryngle.

Ani se nebudu obtěžovat to dávat do beček, gumový kyseláči s cukrem by ve výsledku bylo tak možná mazáni na kolena. Počkám na konec slunečního období a co zbyde na stromech otrhám na povidla. Chjo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřeboval bych poradit s výběrem zahradní hadice. Na malou zahrádku bych chtěl koupit nějakou hadici přemýšlím o tý spirálový. Chtěl jsem Gardenu, ale zrovna spirálová hadice od Gardeny prej nic moc. Dneska mi to říkal i prodavač v Hornbachu a recenze na netu taky moc nechválí. Tak jestli by jste někdo doporučil jinou variantu. Dík

ImgW.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Wanderer napsal:

Nemáte někdo tip na nějaký ostřič vrtáků/brusku/přípravek do dílny? Vrtáků mám plnej šuplík, ale chtělo by to nabrousit...

Ja mam obavu ze nic rozumne neexistuje. Po rokoch hladania svateho gralu som kupil kvalitny kotuc na jednu brusku a ako-tak sa to naucil robit sam, z ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v práci máme na vrtáky mašinku která fakt funguje ale na domácí kutění asi dost luxus. Nejlepší je naučit se brousit ručně. Dobrý kotouč do brusky, orovnávací kámen, protože porajtovaný kotouč je jen pro zlost a trénovat. Hlavní je zamyslet se nad tím co že ten vrták v tom materiálu vlastně má dělat, kudy tudy cesta, videí je plnej joutrouba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2021 v 9:25, Tom4 napsal:

Přesně, dvě velkoplodé co mám jsou ok, v pořádku jsou třeba i broskve a ryngle.

Ani se nebudu obtěžovat to dávat do beček, gumový kyseláči s cukrem by ve výsledku bylo tak možná mazáni na kolena. Počkám na konec slunečního období a co zbyde na stromech otrhám na povidla. Chjo. 

Já do těch stromů trochu šťouchl a téměř všechno to spadlo, tak jsem to posbíral a tři zeleninové přepravky dal usušit. Kupodivu po usušení to není tak hrozné, jak to vypadalo. Poslední předloňské, co mi z podobně velké dávky zbyly, jsou sice trochu sladší, ale neobávám se, že bychom to nesežrali nebo nevyužili na vaření.

Do beček jsem to dal bez přislazování a na rozběh kvašení jsem dal dospodu nějaké Stenly nebo co to mám, které jsou velice sladké a šťavnaté, tak uvidím, co z toho vznikne.

Upraveno uživatelem bedan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde je zádrhel? Instalatér u kombinovaného kotle vyměnil porouchaný pojistný ventil. Když jsme chtěli pustit myčku ta zahlásila poruchu i30, což je dle návodu "aktivní systém vyplavení", také při puštění teplé vody z baterií a sprchy voda prská.  Co s tím? Volat opět instalatéra, ať to vše opraví nebo to spolu nesouvisí? Za práci si vzal 1680,- cca. 1 hodina, materiál 420,-, cesta 2 km 380,-. To je také standard? Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myčku  jsem opravil sám na základě telefonické rady  starého instalatéra. Při opravě kotle prý natekla voda do nějakého rezervoáru v myčce. Myčku stačilo demontovat, naklonit na levý bok, voda vytekla a myčka pak začala fungovat🤣 Jak prostě. Nikde na internetu jsem podobnou radu nenašel. Jo a voda už přestala taky prskat! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuju brainstorming jak co nejlíp dostat 5-6 lidí s kolama do Salzburgu a zpět. Je to teda plán na příští rok, ale vrtá mně to hlavou už teď.

Vlak je docela peklo, výchozí stanice by pro nás byla buď Praha (a pak na ČB a Linec) nebo Pardubice (přes Brno a Vídeň), jedna trať bude prakticky zavřená (u Blanska), druhá je nespolehlivá (přes ČB, furt tam něco kopou a jsou výluky). Časově je to oboje jedno, kolem 8 hodin, finančně ranec (kolem 10tis zpáteční).

Autama by to šlo, ale je potřeba auta někde bezpečně na tejden zaparkovat, ať hledám co hledám, tak je to slabý, nejlíp vychází asi parkoviště na letišti.

Dojet tam na kole nemá cenu, pokračujem pak dalších cca 500km směrem na jih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem takhle delal doprovod klukum na motorkach. Pronajali sme si velkou dodavku, pripojili velky vlek s masinama, nabalilo se a jelo. Na miste se pak kluci presouvali na motorkach cestama - necestama a ja je cekal s dodavkou a proviantem vecer na smluvenem miste. Pohoda. Jen musite najit "blbce", ktery bude tyden fungovat kolem dodavky a posouvat se "po trase", kde se kazdy vecer sejdete a taborite. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, existuje něco jako "hmoždinka do země"? Našel jsem Kotvy do země, ale o co mi jde... mám zahradní světlo, na 4 šrouby a rád bych ho umístil na trávu, tedy ideálně do země zatlouct/zavrtat něco jako je hmoždinka a světlo normálně přišroubovat... nic kloudného jsem zatím nenašel 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Andrew napsal:

Prosím, existuje něco jako "hmoždinka do země"? Našel jsem Kotvy do země, ale o co mi jde... mám zahradní světlo, na 4 šrouby a rád bych ho umístil na trávu, tedy ideálně do země zatlouct/zavrtat něco jako je hmoždinka a světlo normálně přišroubovat... nic kloudného jsem zatím nenašel 😞

Jaký podklad? Co zatlouct nějaký dlouhý hřeby nebo háky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych to řešil "základovou" nerez destičkou (patku), nahoře s navařenými čtyřmi šrouby ve správné rozteči a dole s 2-3 souběžně navařenými trny (silnými roxory délky cca 50 cm). Prišrouboval bych to na těleso světla nerez matkama s půlkulatou hlavou, prolil misto na trávníku vodou a po půl hodině to co nejsvisleji zatlačil do země až po patku.

Edit: u kamenité země zatlačit kam půjde, vyndat a dlouhým vrtákem se dostat přes šutry.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...