Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

V 12. 9. 2021 v 20:02, Strocek napsal:

Pánové potřeboval bych poradit s výběrem zahradní hadice. Na malou zahrádku bych chtěl koupit nějakou hadici přemýšlím o tý spirálový. Chtěl jsem Gardenu, ale zrovna spirálová hadice od Gardeny prej nic moc. Dneska mi to říkal i prodavač v Hornbachu a recenze na netu taky moc nechválí. Tak jestli by jste někdo doporučil jinou variantu. Dík

ImgW.jpg

Doporučuji, mám několik let. https://www.zbozi.cz/vyrobek/gardena-rollup-m-l-tyrkysovy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podklad je normální trávník, lampa má asi 5kg a není to nic, co by mělo odolávat zvýšenému tlaku. Dole je základna odhadem 30x30cm a čtyři šrouby... 

Takže ta "hmoždinka" by měla mít zezhora závit, kam bych to jednoduše přišrouboval... (lepší řešení, než tam zabíjet nějaké háky, nebo tak)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Andrew napsal:

Podklad je normální trávník, lampa má asi 5kg a není to nic, co by mělo odolávat zvýšenému tlaku. Dole je základna odhadem 30x30cm a čtyři šrouby... 

Takže ta "hmoždinka" by měla mít zezhora závit, kam bych to jednoduše přišrouboval... (lepší řešení, než tam zabíjet nějaké háky, nebo tak)...

Tak koupit nějakou betonovou dlaždici a vyvrtat díry, dát jí pod trávník a přidělat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by samozřejmě šlo... já si jen říkal, jestli není něco podobného, jako jsou speciální vruty/hmoždinky do křehkých materiálů, jako jsou třeba sádroše (mají větší závity, aby se udržely)... kotvy jsou fajn, ale IMHO příliš velké a nemají právě ten závit na přišroubování 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, mtruelle napsal:

dík, ale tohle bych měl ve smotaným stavu přes půlku tý zahrádky. Už sem koupil tu spirálu od jiný firmy. Ale dík za snahu 😉

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem něco z Ameriky, doručuje to USPS.

Včera mi přišlo toto: Your item could not be delivered on October 7, 2021 at 2:54 pm in CZECH REPUBLIC due to the addressee not available at time of delivery. It is being held while the addressee is notified.

Co teď? Nějak se ozvou nebo jak to funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přátelé, chystá se u nás zástavba parkoviště (převážně placeného, cca 350 míst) bytovým domem. Pozemek byl už vyšmelen (vyveden v majetku města/MČ) a je v majetku realitky, ta ho prodá developerovi (Finep).

Místní MČ, odbor výstavby a územního rozvoje, zahájilo bez dalšího povyku územní řízení https://praha9.cz/sites/default/files/downloads/2021/10/2021-021381.pdf nicméně se zdá, že běžný občan není dostatečně kompetentním připomínkovým místem. Jak a u koho nejlépe uplatnit připomínky? Podle mě by developer měl ty místa kompenzovat např. větší podzemní garáží nejen pro obyvatele domu.

Docela mě to štve, bo tu platíme za zóny, ale cca po 19h se tu stejně nezaparkuje, a část z těhle až 350 aut se někam bude muset nacpat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ide o to, ze vacsina pil ktore sa dnes daju kupit je proste kus plechu a do nho su vybrusene zuby,.... pilit sa s tym nejak sice da, ale od istej hlbky rezu sa to same zasekne, lebo ta diera ktoru tie zuby vytvaraju je v lepsom pripade rovnako siroka ako samotny list a vacsinou skor uzsia, nakolko cerstve drevo je vlaknite.....

spravne by mali byt tie zuby kus vychylene do stran aby vytvarali sirsiu dieru nez je list. (tomu vychyleniu sa tusim hovori srank)

https://www.okhelp.cz/stroje-naradi/kleste-rozvadeci-srankovaci-na-listove-pily-jak-udelat-srank-id-2226/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi prosím o radu. Řešíme tu takovou zvláštní situaci s TV a internetem. Poskytovatel připojil router v bytovce ke společné anténě, ke které jsme samozřejmě chtěli připojit i TV. Koupila se rozdvojka, telka se naladila, ale když je zaplý router, tak telka kostičkuje a nedá se na to koukat. Je způsob jak to vyřešit aby chodila telka i router souběžně bez problému? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, cali napsal:

Nemali by ste nahodou tip na zahradnicku pilku na konare, taku ktora je fakt pilka, ako ze srank (rozchod zubov) je sirsi nez pilovy list a nie su to len zuby vybrusene do plechu.

Nebudu "nabízet" konkrétní kousek, ale díval ses na pily Bahco? Mně je tady kdysi doporučili, byť na jinej segment (klasická ocaska) a velká spokojenost. A myslím, že dělají i zahradní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, cali napsal:
Nemali by ste nahodou tip na zahradnicku pilku na konare, taku ktora je fakt pilka, ako ze srank (rozchod zubov) je sirsi nez pilovy list a nie su to len zuby vybrusene do plechu.


Ani ty profi řady od Silky to nezvladnou?

 

Edit: případně ještě koukni na japonské - kolega tu nebo tu kupoval a je spokojený (už nevím kterou).

U jednotlivých je i hodnota "kerf" (rozchod zubů)... 

Upraveno uživatelem vikinho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...