Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Možná blby dotaz, ale nemám zkušenosti s plynem a momentalnima cenama už vůbec ne. 
Jdu nove do pronajmu a vařit a topit se má plynem. Výměna bytu je 72 m2. 
Budu uzavírat novou smlouvu s Inogy. 
Mate někdo hrubý odhad, kolik na tuto plochu můžou být zálohy/spotřeba. 
Bavime se o standardním vytápění, žádná sauna. 
 

Diky za postrehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mati ma sice barak, ale plocha podobna, cihla, okna plast, nezatepleno, ohriva plynem i uzitkovou vodu a vari na nem a rocni spotreba je 1200m3. Kondenzacni kotel. Takze pokud mas ten byt nekde uprostred baraku a neohrivas vodu, tak si troufnu odhadnout tak 800 kubiku za rok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Marfael napsal:

Možná blby dotaz, ale nemám zkušenosti s plynem a momentalnima cenama už vůbec ne. 
Jdu nove do pronajmu a vařit a topit se má plynem. Výměna bytu je 72 m2. 
Budu uzavírat novou smlouvu s Inogy. 
Mate někdo hrubý odhad, kolik na tuto plochu můžou být zálohy/spotřeba. 
Bavime se o standardním vytápění, žádná sauna. 
 

Diky za postrehy

Tohle mi včera poslali z Innogy.

https://mailtracking.innogy.cz/CL0/https:%2F%2Fwww.innogy.cz%2F-%2Fmedia%2FFiles%2Fceniky%2F02%2F2022%2FZP_CEN_STD_220307_GSN.pdf/1/0102017eb01e56e9-b05c8e76-f340-4331-a329-92a7f18cca9d-000000/9nlP8ol5ow4BBxcbEc5yBzoNfmT3ETd_1PijP9rq_jw=234

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednak bych zkusil svuj dotaz z jinyho vlakna - viz odkaz i zde.

Jednak se jeste za kluka zeptam, zda nevite kde poridit takovouhle blbinu. Chce toho vic, nasel jsem jen neco v DE, ne uplne laiciny a hlavne s postovnym uz ve finale za dost. Takze treba ALI nebo tak neco, ale nemuzu nic najit. Dik. 
 

C6A8861E-8040-40F0-8FAE-29E65A54063D.jpeg

04D39BE9-988E-4828-A8DA-19A1D8CD1EC9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

 

Jednak se jeste za kluka zeptam, zda nevite kde poridit takovouhle blbinu. Chce toho vic, nasel jsem jen neco v DE, ne uplne laiciny a hlavne s postovnym uz ve finale za dost. Takze treba ALI nebo tak neco, ale nemuzu nic najit. Dik. 

 

@warannkdyž dáš na ali "bulb light keyring" tak to najde spousty podobných světýlek, to není ono?

Upraveno uživatelem vikinho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně z jinýho soudku.

Nemůžu dohledat celou verzi, tuším že by to měla být nějaká klasická orientální pohádka.

Nějak ve stručnosti cca takto: Muž potká smrt, myslím na tržnici v Jeruzalémě. Tak se vyleká a prchne před ní někam do Arábie. Tam ho ale smrt druhej den dostihne.... 

Nevíte z čeho to je, nebo kde dohledat celý text? Dík.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, warann napsal:

Úplně z jinýho soudku.

Nemůžu dohledat celou verzi, tuším že by to měla být nějaká klasická orientální pohádka.

Nějak ve stručnosti cca takto: Muž potká smrt, myslím na tržnici v Jeruzalémě. Tak se vyleká a prchne před ní někam do Arábie. Tam ho ale smrt druhej den dostihne.... 

Nevíte z čeho to je, nebo kde dohledat celý text? Dík.

 

Myslíš Appointement in Sammara (v modernější verzi převyprávěná mezopotámská báje)?

(my to teda kdysi čelti od Williema Somerset Maugham, tak jsem si to oživil.. původní báje nevím jak se jmenuje).

Upraveno uživatelem vikinho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj dík. To je ono:

V Bagdádu byl jednou obchodník, který poslal svého sluhu nakupovat na trh. Sluha se zakrátko vrátil, třásl se strachem a vyprávěl, kterak do něj na trhu strčila nějaká žena, a když se otočil, zjistil, že ona žena je Smrt - dívala se na něj a výhružně gestikulovala.

Sluha si proto půjčil od pána koně a odjel do Samary, kde se chtěl před Smrtí ukrýt. Po jeho odjezdu šel pán na trh, vyhledal ženu-Smrt a ptal se jí, proč ráno strašila jeho sluhu. „To nebylo strašení,“ odpověděla Smrt. „To byl výraz překvapení. Udivilo mě, že jsem ho viděla v Bagdádu, když se s ním mám dnes večer setkat v Samaře.“

 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...