Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Od 14.3 je zrušena povinnost nosit v zaměstnání respirátory je možné aby zaměstnavatel i nadále trval na nošení respiratoru?  Výmluvy na dceřinou společnost v Anglii . Děkuji 
Ne. Je to místní úprava našeho MZdr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obávám se, že to možné je. pokud to zaměstnavatel pojme jako ochrannou pracovní pomůcku a zakotví to do interní legislativy/směrnice, tak je budete muset povinně nosit. "výhodu" to bude mit  v tom, že vám je bude muset přidělovat, tj nebudete je platit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, nickie napsal:

obávám se, že to možné je. pokud to zaměstnavatel pojme jako ochrannou pracovní pomůcku a zakotví to do interní legislativy/směrnice, tak je budete muset povinně nosit. "výhodu" to bude mit  v tom, že vám je bude muset přidělovat, tj nebudete je platit.

Na základě něčeho se OPP určují, pokud by to bylo například kvůli prachu tak je to samozřejmě legitimní, ale chtěl bych vidět toho kdo se podepíše pod povinnost používání OPP ve formě respirátoru z důvodu zahraniční legislativy / zvyklostí v zahraničí společnosti. :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, poradíte někdo stránky kde inzerovat díly na Škoda 1000MB, 1100MB DE LUXE? Bazoš, Aukro mi je jasné, spíš jestli neexistují nějaké zaměřené na tato auta. Případně pokud tu je někdo, kdo by uměl poradit s cenou různých drobných dílů, tak prosím do SZ.

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Shane001 napsal:

Ahoj, poradíte někdo stránky kde inzerovat díly na Škoda 1000MB, 1100MB DE LUXE? Bazoš, Aukro mi je jasné, spíš jestli neexistují nějaké zaměřené na tato auta. Případně pokud tu je někdo, kdo by uměl poradit s cenou různých drobných dílů, tak prosím do SZ.

Děkuji

 

Nebo zkus specializované stránky na Mb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, geometr napsal:

Novej vysavač do bytu. Dotaz zní: Sáčkovej nebo bezsáčkovej? Případně nějaké doporučení. Ten, co umřel, měl 1600 W, o tom už se mi dneska muže asi jenom zdát.

Za me jednoznacne Dyson, bezsackovej, bez kabelu. Mame mnoho let, osobni zkusenost nemam , ale manzelka si ho chvali. Vyssi cena se vyplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ně, akorát jsem nějak nevěnoval pozornost kabelu, tak to ještě omrknu. A ad baterka: Dá se koupit bez problému náhradní? A jak dlouho cca vydrží? Pokud je to potřeba při výměně rozebrat a případně pájet, tak to samozřejmě zvládnu, ale kdyby to šlo vyměnit "jako v ovladači na televizi", je to lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dyson sme mali, tusim DC37, alebo tak nejako, proste animal nieco.
...vydrzal tusim 7 rokov dost intenzivneho vysavania...potom raz zahucal, zasmrdel a skapal.
aj ked to ma zevraj super urobeny zasobnik, tak pri vysypavani sa aj tak zaprasis, ci chces alebo nie.
takze bezsackovy uz nie. teraz mame sackovu etu, zatial bez problemov, aj ked ako vravis, k 1600W sa uz asi nedostanes.

 

toto vlakno mas precitane?
https://forum.chronomag.cz/topic/105824-vyber-vysavace/

 

Upraveno uživatelem Harwey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Harwey napsal:

Dyson sme mali, tusim DC37, alebo tak nejako, proste animal nieco.
...vydrzal tusim 7 rokov dost intenzivneho vysavania...potom raz zahucal, zasmrdel a skapal.
aj ked to ma zevraj super urobeny zasobnik, tak pri vysypavani sa aj tak zaprasis, ci chces alebo nie.
takze bezsackovy uz nie. teraz mame sackovu etu, zatial bez problemov, aj ked ako vravis, k 1600W sa uz asi nedostanes.

 

toto vlakno mas precitane?
https://forum.chronomag.cz/topic/105824-vyber-vysavace/

 

No ten mrtvej je právě sáčková eta a dal 17 nebo 18 let (to už asi nezažiju a ani ten výkon, to je jak s autama tvl 🙂 ), pak taky prej divný zvuky, smrad, kouř a mrtvej povídala žena. Sáčky jsem do něj furt bez potíží koupil, ale nebaví mě to a hlavně dycky došly, když to jeden nejmíň potřeboval. Ale jako sáčku se nebráním, šlo mi právě o zkušenost s funkčností / účinností.

A dík za link na vlákno. Jestli jsem si v něm někdy četl, tak jsem to už zapomněl 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geometrnemas zaco

ked budete vysavat casto a intenzivne, velky priestor, tak kablovy a sackovy

bezsackovy vyuzivam na kratsie vysavanie, takze treba hladat s co najvacsou vydrzou, nech to neskape v polke vysavania

este vidim nevyhodu v malom objeme nadobky, takze vysypavanie kazdy tyzden, alebo dva tyzdne

s baterkou sme zatial problem nemali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vlákno taky budu muset načíst. Taky mě čeká novej vysavač. Klasická ETA Astro 1600W už pomalu dosluhuje i když teda ještě maká, ale přijde mi že v tom motoru občas něco zamlátí, ale šlape pořád a když dáš novej pytlík a vohulíš ho, tak má tah jako kráva...  Sem si i říkal, že bych ho nechal  i opravit, jestli to teda ještě dneska nějakej šikula dělá. Jednou sme zkoušeli menší na aku bez pytlíku, jako takovej pohotovostní a už nikdy. Další vysavač jedině pytlíkovej a na kabel a co nejmíň funcí. :default_smile: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...