Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, nevíte někdo, kde by se dal zrenovovat kovový (zřejmě bronzový) kříž? Opravujeme rodinný hrob a rád bych tam nechal něco z původního náhrobku po předcích. Kříž vypadá nepoškozený ani není nijak oslabený materiál Jen je tam patina. Chtěl bych ho nechat odborně vyčistit a ideálně i nějak povrchově ošetřit aby nepatinoval tak rychle.

Ideálně okolí Ostravy, ale je mi to asi jedno.

Rád bych někoho vyzkoušeného, za kým je už nějaká práce.

 

IMG_20220507_163024_1.jpg

IMG_20220507_163040_5.jpg

IMG_20220507_163044_1.jpg

IMG_20220507_163051_6.jpg

IMG_20220507_163133_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo tip, ideálně vlastní dobrou zkušenost, na přípravu studenta 9. třídy na přijímačky na SŠ? Preferoval bych asi individuální výuku, ale nechán si poradit. Dcera bude dělat přijímačky příští rok a když vidím ten pražský přetlak, nehodlám nic podcenit 🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladá dělala přijímačky letos, příprava jen ve škole,testy jim dávala učitelka,dostala se,ale " zvrtala" to jak mohla,nejvíce bodů měla za známky ze školy ( snad jen některé pololetní vysvědčení z posledních ročníků).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych doporučil: https://www.knihydobrovsky.cz/ucebnice/sbirka-uloh-z-matematiky-pro-zs-19149

Je to výborná příprava z matematiky, dle mého učitele ze základky a poté dlouholetého známého platí, že kdo spočítá Bělouna nemůže neudělat přijímací zkoušky z matiky. A musím uznat, že měl pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O testech z cermatu i Bělounovi samozrejme vim. Bohuzel naroky prazskych gymnazii jsou opravdu vysoko (na osmilety by se dcera dostala bez obtizi kdekoliv v republice, ale Praha ani na odvolani) takze nechci z 9. nic podcenit a rad bych to dopnil individualni vyukou (samozrejme nad ramec vyse uvedeneho a vyuky nas rodicu). Ale protoze se mi nechce hledat naslepo, kdyby se tu nasel nekdo, kdo mel/ma s nekym dobrou zlusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný den. Omlouvam se za blbý dotaz:-). Chci se zeptat, když si koupím hodinky, kde je originál motýlkova spona na koženém řemínku, jde ta spona použít opětovně na jiný kožený reminek když doslouží ten puvodni? Děkuji za odpovědi,motylkovou sponu jsem nikdy neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci dostal jsem pro prcka retro dětské kolo Blesk TOS Žebrák a i když se takovýto nechá koupit docela slušný po bazarech a aukru atd., tak chci tomu darovanýmu vdechnout druhou šanci, ale chybí mi nějaký drobnosti. Nevíte o někom v Praze a okolí kdo spravuje tyhle starý kola, že by na to měl náhradní díly? 

Foto z netu, sem línej jít to fotit do garáže, ale vypadá stejně :default_wink:

123.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2022 v 14:15, Kotlick napsal:

Zdravím, nevíte někdo, kde by se dal zrenovovat kovový (zřejmě bronzový) kříž? Opravujeme rodinný hrob a rád bych tam nechal něco z původního náhrobku po předcích. Kříž vypadá nepoškozený ani není nijak oslabený materiál Jen je tam patina. Chtěl bych ho nechat odborně vyčistit a ideálně i nějak povrchově ošetřit aby nepatinoval tak rychle.

Ideálně okolí Ostravy, ale je mi to asi jedno.

Rád bych někoho vyzkoušeného, za kým je už nějaká práce.

 

IMG_20220507_163024_1.jpg

IMG_20220507_163040_5.jpg

IMG_20220507_163044_1.jpg

IMG_20220507_163051_6.jpg

IMG_20220507_163133_1.jpg

Pokud je to z bronzu nebo mosazi, tak hlavně opravit tak, aby to nebylo poznat, že je to z bronzu nebo z mosazi. Jinak to někdo hned ukradne.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, VS napsal:

Omě raz ukradli kryku, keru si opřela o křak, když kopala kobzole. A susedovi na Silvestra ukradli furtku. 🤣

To se pozná znalec. Oma měla štěšti, že ji zostala kopačka. Se o ňu mohla opirat jak šla dom. Sušed je chuj, měl tam mět kladku.

Lepši měď, jak něměť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokáže mně nějaký odborník (@hopa26?)na České dráhy a Správu železnic osvětlit následující?

- při vyhledání spojení Praha hl.n. - Veselí nad Lužnicí se spojení tváří jako bezproblémové, teprve v detailu vlaku se dozvím, že "Vlak je mimořádně v části trasy nahrazen náhradní autobusovou dopravou."

- při vyhledání spojení Jaroměř - Pardubice hned ve výsledcích vyhledávání vidím "Omezení na trase"

V obou úsecích je dlouhodobé omezení provozu (Olbramovice - Tábor, HK - Pardubice), přesto se každý zobrazí úplně jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó ty jejich vyhledávače a aplikace mají fůru dobrých vlastností. Před týdnem jsem jel vlakem s několika přestupy. Aplikace ČD online ukazovala jaké mají všechny moje spoje zpoždění, takže mi to krásně navazovalo. Teda až do doby, kdy se ze zpoždění 10 min. během vteřiny vyklubalo zpoždění nula a vlak byl fuč. A tak to udělalo několikrát. Potom nákup jízdenky v aplikaci ČD. Přejížděli jsme z Česka do Polska. Aplikace vyplodila jedinou možnou jízdenku za cenu xy. Přišlo mi to divný, tak jsem ji nekoupil a počkal na průvodčí. Bum, cena byla najednou o xy levnější než v aplikaci. A co se stalo na trase Harrachov - Śklarska Poreba, to se nedá publikovat.  @hopa26 napiš si o historku do blogu :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...