Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Ahoj,

pokud někdo budete vědět, budu rád za reakce:

Pokud je u spotřebitelského úvěru součástí smlouvy i pojištění schopnosti splácet, je možné jednostranně (ze strany klienta) vypovědět samotnou pojistku bez zrušení úvěru, byť za cenu nějaké penalizace? FYI - smlouva u ČS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U KB to lze, teď mám v bance připraven dokument k podpisu, jedná se o neúčelový spotř. úvěr pro FO. Podmínkou bylo že pojištění se musí platit alespoň 2 měsíce. 

 

Edit. výpověď pojištění je bez sankce.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tom4 napsal:

U KB to lze, teď mám v bance připraven dokument k podpisu, jedná se o neúčelový spotř. úvěr pro FO. Podmínkou bylo že pojištění se musí platit alespoň 2 měsíce. 

 

Edit. výpověď pojištění je bez sankce.

Díky moc! 🙂 Je to za rodinného příslušníka. Zkusíme spolu vytvořit nějaký obecný dopis a poslat to do ČS a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na to držkoval už při sjednání úvěru, bylo mi řečeno že pojištění je nepovinné, ALE bez pojištění bude úrok vyšší. Tedy nepovinně povinné. :)

A rovnou info že pojištění lze takto později zrušit. Uplynula požadovaná doba plus jeden měsíc k tomu, jen jsem napsal dotyčné u které jsme úvěr sjednávali email že chci pojistku zrušit, ok připravím, zastavte se to podepsat jak půjdete okolo. Úrok ale zůstává původní, nezvyšuje se. 

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

U KB to lze, teď mám v bance připraven dokument k podpisu, jedná se o neúčelový spotř. úvěr pro FO. Podmínkou bylo že pojištění se musí platit alespoň 2 měsíce. 

 

Edit. výpověď pojištění je bez sankce.

Mám to taky tak.... podnikatelský neúčelové úvěr. Poslal jsem 2 platby a v týdnu jdu pojistku rušit. Bez sankce... Moneta 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dohaduju se s meste o uklidu. Takhle to vypada po jejich uklidu:

image.thumb.png.5d2b76a2e705346fd5fe8c12e11bb063.png

 

Kdyz jsem si na to stezoval, tak me slusne ale presto poslal pan do haje s odkazem na podle vyhlasku 104/1997 Sb. § 12 odst. 6  Ze pry jsou majitele garaze odpovedni za udrzbu. Tak mi to nedalo a sel jsem se podivat, co ten odstavec 6 rika. A celkem me prekvapilo, ze to rika:

(6) Vlastník sjezdu nebo nájezdu zajišťuje řádnou údržbu celého připojení včetně propustku.

Tudiz jsem argumentoval, ze vlastnikem je mesto a ma to vycistit. A chlap se brani, ze pry:

pozemek patří statutárnímu městu Jihlava, je ovšem v užívání jednotlivých majitelů garáží v odkazu na níže uvedené. Dle současné praxe město uzavírá již řadu let při novostavbách domů (garáží) s majiteli připojované nemovitosti smlouvy o užívání pozemku za účelem vjezdu.

Ona zminana smlouva se nasi casti netyka. Je nejake moznost je prinutit to uklidit?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Baldic napsal:

Dohaduju se s meste o uklidu. Takhle to vypada po jejich uklidu:

image.thumb.png.5d2b76a2e705346fd5fe8c12e11bb063.png

 

Kdyz jsem si na to stezoval, tak me slusne ale presto poslal pan do haje s odkazem na podle vyhlasku 104/1997 Sb. § 12 odst. 6  Ze pry jsou majitele garaze odpovedni za udrzbu. Tak mi to nedalo a sel jsem se podivat, co ten odstavec 6 rika. A celkem me prekvapilo, ze to rika:

(6) Vlastník sjezdu nebo nájezdu zajišťuje řádnou údržbu celého připojení včetně propustku.

Tudiz jsem argumentoval, ze vlastnikem je mesto a ma to vycistit. A chlap se brani, ze pry:

pozemek patří statutárnímu městu Jihlava, je ovšem v užívání jednotlivých majitelů garáží v odkazu na níže uvedené. Dle současné praxe město uzavírá již řadu let při novostavbách domů (garáží) s majiteli připojované nemovitosti smlouvy o užívání pozemku za účelem vjezdu.

Ona zminana smlouva se nasi casti netyka. Je nejake moznost je prinutit to uklidit?

 

 

Jestli máš sílu se dohadovat, tak argumentuj- co není psáno a podepsáno ve smlouvě, není dáno. V tom případě jde úklid za nima ( městem), minimálně do úpravy a podepsání nové smlouvy. Stále je to pozemek ve správě mesta- tuším odboru životního prostředi. Pokud nemáš nějaký dodatek, co zapadl. Bavil ses třeba s nájemníkem vedlejší garáže? Společný postup bych doporučil o dost více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, musím koupit lampičku na noční stolek do ložnice. Začal jsem vybírat nějakou pěknou designovanou lampičku, kterou budu mít na občasné čtení. Spíš vyšší konstrukce jelikož stolek je 10 cm pod úrovní matrace takže cca 50 cm vysokou. Aby světlo bylo příjemné trošku tlumené, aby pak člověk v pohodě usnul. Líbí se mi Louis Poulsen  nebo možná Marset. Chtěl bych nějaký pěkný ikonický designový kousek. Poradíte prosím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 6. 2022 v 22:17, knihomol napsal:

Ahoj pánové, musím koupit lampičku na noční stolek do ložnice. Začal jsem vybírat nějakou pěknou designovanou lampičku, kterou budu mít na občasné čtení. Spíš vyšší konstrukce jelikož stolek je 10 cm pod úrovní matrace takže cca 50 cm vysokou. Aby světlo bylo příjemné trošku tlumené, aby pak člověk v pohodě usnul. Líbí se mi Louis Poulsen  nebo možná Marset. Chtěl bych nějaký pěkný ikonický designový kousek. Poradíte prosím? 

co tohle ?

https://www.pikomal.com/5-019-stolni-lampa-sklo-a-textilni-stinidlo/

a nebo nějakou stojací vedle.. ? že by ses nemusel omezovat "jen na ten stolek" a dát ji třeba vedle, nebo za... ?

https://www.pikomal.com/7-013-stojaci-lampa-styl-tiffany-motyl-a-kvet/

jen nápad ... zkušenosti s obchodem (osobní) a velmi dobrá. Designově to neumím popsat-to je subjektivní záležitost, každému se líbí něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Zdravím,

s designem lampičky neporadím, jen bych doporučil zaměřit pozornost na výběr LED či žárovky.

Stačí zadat do vyhledávače např. "LED spekrum spánek" nebo "LED melatonin".

  Názory jsou různé, já osobně používám obyčejnou wolframovou žárovku, příkon 25W na moje čtení před spaním

má minimální vliv na elektroměr.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo nejake doporuceni na elektricke nuzky na zivy plot? Potrebuju strihat thuje, habr, smrcky, apod. Zatim jsem si vzdy pujcoval, ale uvazuju o koupi. Rad bych, aby dokazaly "ustrihnout" i silnejsi vetvicky. Elektrina neni podminkou, ale zatim jsem pouzival jen elektricke. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Void Řešil jsem před delší dobou a nakonec koupil tehdy nejdražší a největší od Bosch. Odkaz dávám spíš orientačně, doba pokročila a hlavně bych dnes vzal asi aku.

Nicméně slouží dobře, máme mj. i docela vzrostlý thuje a berou to dobře.

https://www.profi-b.cz/zahrada-nuzky-na-zivy-plot/elektricke-nuzky-na-zivy-plot-bosch-advancedhedgecut-65-06008c0801

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem divnej rodič, když nechci brát dítě na (týdenní) dovolenou v průběhu školního roku (mimo termín oficiálních prázdnin)? Například - v zimě je hezky, jarňáky ještě nejsou, tak se sbalíme a jedem, ve škole akorát omluvím a nazdar. Nebo jet na dovolenou už o minulým víkendu, když vysvědčení je až ve čtvrtek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíme to taky. Zatím jezdíme normálně o prázdninách. Na příští rok ale taky zvažujem červen. Je pravda že posledních 14 dnů se ve škole neděje nic. Já bych byl pro září, ale tam je to vyloženě na hovno. Na druhou stranu, kdyby se z toho června stal obecnější trend, bude to problém. Jednak se samozřejmě posunou i ceny, ale hlavně to bude muset škola řešit, nemůžou mít prázdný třídy a mávnout nad tím rukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...