Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Strocek napsal:

Mám Cervu a spokojenost. Kdysi dávno sem si oblíbil lacláče a od tý doby nenosim pracovního nic jinýho. Co je na Straussech špatně?

Cerva mi moc nesedí. Na straussech je spatne snad vsechno, objednaval jsem za asi 4k abych mel postovny zdarma, odebrali mi vec za 600 s tim ze ji nemaji a bez souhlasu poslali objednavku ke ktere pricetli 2 kila postovne. Nasralo me to z principu, protoze jsem tam objednaval veci ktere se hodi ale ktere ne uplne potrebuji kvuli tomu postovnemu. Velikost co mam kratasy, tak na kalhotech stejna velikost, bohuzel kalhoty sou tak o 3 cisla vetsi, material spatnej, vsechno spatne.

Libi se mi tohle, ale nevim jak to sem dostat rozumne ze Svycarska, https://www.urechlyss.ch/de/planam-bundhose-mit-cordura-320g-m2/27511052

Takze mozna takhle no, https://www.meinezunft.de/epages/78257342.sf/secf4110fde0f/?ObjectPath=/Shops/78257342/Products/5-41466_40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, zceyee napsal:

Cerva mi moc nesedí. Na straussech je spatne snad vsechno, objednaval jsem za asi 4k abych mel postovny zdarma, odebrali mi vec za 600 s tim ze ji nemaji a bez souhlasu poslali objednavku ke ktere pricetli 2 kila postovne. Nasralo me to z principu, protoze jsem tam objednaval veci ktere se hodi ale ktere ne uplne potrebuji kvuli tomu postovnemu. Velikost co mam kratasy, tak na kalhotech stejna velikost, bohuzel kalhoty sou tak o 3 cisla vetsi, material spatnej, vsechno spatne.

Libi se mi tohle, ale nevim jak to sem dostat rozumne ze Svycarska, https://www.urechlyss.ch/de/planam-bundhose-mit-cordura-320g-m2/27511052

Takze mozna takhle no, https://www.meinezunft.de/epages/78257342.sf/secf4110fde0f/?ObjectPath=/Shops/78257342/Products/5-41466_40

Za me sou top Ardon Vision https://www.obchodnisa.cz/monterky-ardon-vision?utm_source=google_nakupy&utm_medium=AZ&p10=96&p25=472&gclid=Cj0KCQjwkt6aBhDKARIsAAyeLJ1ZrzZWsRlRSWQrEI3wjhjQJu1gUQ_TZ16M58BBIp0R6vLWyVoLHKQaAkL1EALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme teď na Šumavě a marně přemýšlíme proč ve spoustě restaurací a obchodů neberou platební karty. Jasně, jsme zvyklí z města, že karty berou všude, ale v dnešní době mně to tady přijde jako opačnej extrém a navíc komplikace pro turisty (nejen našince, ale hlavně pro cizince). Netušíte někdo důvod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Micey napsal:

Jakože když máš terminál od banky, nejde nepřiznat finančáku příjem?

Platba kartou jde dohledat vždy, stejně jako převod peněz. Hotovost je anonymní. Uměl bych někde mimo veřejný prostor přidat další poznatky z branže, nicméně chtěl bych spíš ukázat ještě jednu stránku problematiky.

Z hotovosti nikdo nemá procento nebo dvě provizi. Majoritu u nás má tuším Global Payments provozující platební terminály. Z každé transakce dostanou X,X%. 

Když máš například restauraci někde na horách a uděláš obrat 10 až 15 milionů ročně, pak i 1% je 100 až 150 tisíc korun za rok. Za to uděláš víkendový vzdělávací výlet / mejdan pro všechny zaměstnance na jaře po sezoně a na podzim před sezónou druhej a ještě ti zbyde. A troufnu si říct že při tomto obratu ti procento nikdo nedá, budou chtít 1,5 a více.

A to je jen restaurace s průměrným obratem 30 tisíc za den. Znám restaurace co umí udělat desetkrát tolik. 

U obchodu se suvenýry či stánku s kafem a zákuskem, který mají obrat milion nebo dva za rok, jedou jako OSVČ neplátce DPH, tam je ta motivace ušetřit každou korunu ještě větší. Protože to je byznys z ruky do huby, malý obrat, klidně 3% poplatek z karetní transakce a k tomu stovku měsíčně poplatek za terminál (ti větší už to neplatí) tak se klidně jedná o deset tisíc za rok. A to jsou v tomhle podnikáni peníze které se počítají.

Tedy, neříkám že snaha tajit příjmy neexistuje, ale . . .  nemusí to být tak jak to vypadá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má pravdu ten hoch, přecedo. návrat k platbě v hotovosti  v restauracích je na vzestupu, i tady v Praze. nejvíc mě pobavil majitel čerpací stanice, který sice prodává za velmi konkurenční ceny (asi o desetník, dvacetník dráž, než 2 km vzdálené Tank Ono), ale jen za hotové. A aby mu neutekl kšeft, přímo do prodejny umístil bankomat ČSOB. Takže přijdeš platit kartou a uslyšíš :"Karty nebereme, za Váma je bankomat ".  a místo provize za platbu kartou získává peníze z pronájmu bankomatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 Jasan, ale ted jak neni EET, furt je to neco evidovatelnyho? Respektive financak po tobe muze chtit treba vypisy z banky nebo od toho Global Payments? Predpokladam ze od nich si to vyzadat nemuze, respektive to od nich nedostane. Sorry ze se asi ptam jak idiot, ale je to zajimavy a vubec tomu nerozumim:)

 Ta provize je jasna, to jsem si myslel ze  bude zasadni motivace.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Micey napsal:

@Tom4 .  . . . Respektive financak po tobe muze chtit treba vypisy z banky . . . 

Jo takto, jasně. FÚ má docela zajímavé nástroje po ruce. Předkládáš účetnictví. V případě hypotetické restaurace výše jsi měsíční plátce DPH. A samozřejmě podáváš kontrolní hlášení pro transakce nad 10tis. korun.

Tedy na straně příjmů v hotovosti můžeš prohlásit že jsi místo 100 utržil jen 50. Způsobů jak ti dokázat opak je více a kupodivu to není až tak složité. Číslované účtenky + počítání lidí + průměrná tržba = solidní představa o obratu. Fiktivní zaměstnání servírky = přesné údaje o tržbě. A tak. Doměřena daň na základě výpočtu . . . to taky umějí.

Potud hotovost. Platba kartou ti přijde na účet (očištěná o provizi) a tu eviduješ v účetnictví. Účty se hlásí na FÚ. Rozpor v příjmech kde budeš tvrdit že ti kartová společnost poslala 50 a ve skutečnosti ti na účet v bance přišlo 100? To by zkoušel snad jen šílenec. Stejně tak si to nechat posílat na jiný než evidovaný účet. Prostě tam vyskočíš a troufnu si říct že rychle, jelikož kartová společnost ti nebude posílat každou platbu zvlášť přece. A opět kontrolní hlášení nad 10000. Nedokážu říct mechanismus jak se a zda se FÚ k přesným údajům na účtu dostane, ale případně vyšetřovatel už určitě ano.

A banka? Ta snad eviduje i moje hříchy z mládí. Jak tady někdo nedávno psal že mu na firemní účet načetli jeho soukromé platební šablony staré 15 let? Rozhodně ano. A vůbec se tomu nedivím. 

Plus, ti v té hospodě (krámku se suvenýry nebo v obchodě) musí sedět zboží. Nemůžeš přece předložit FÚ že jsi koupil za měsíc lososa na 500 porcí, tvrdit že jsi prodal 100 porcí a ve skladu mít nula lososa. Jedině že bys měl plné účetnictví odpisů škodních protokolů, protože ryba se rychle kazí :D 

Ano, skladové hospodářství je jedna z věcí které FÚ při kontrole hospody kontroluje. Příjemky, výdejky. Tržba. Tohle ojebat? Jezdit do Makra nakupovat za cash? Tak na 5 účtů každý pod 10tisic (kontrolní hlášení dává i Makro a musí to sedět proti tvému) mi to paní napípejte u kasy . . . protože toho potřebuješ kvanta. Pfff. Tak před 20ti lety možná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, perfektně napsáno. je ještě jeden důvod, proč ne. trochu šilenej, ekonomicky teď smysl nedává. a sice boj proti ovládnutí všeho úřední mocí. lidi platí bezhoto protože “pohodlný”. ale až úředník hotovost pro blaho všech zruší, budou se všichni divit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Paw napsal:

Jsme teď na Šumavě a marně přemýšlíme proč ve spoustě restaurací a obchodů neberou platební karty. Jasně, jsme zvyklí z města, že karty berou všude, ale v dnešní době mně to tady přijde jako opačnej extrém a navíc komplikace pro turisty (nejen našince, ale hlavně pro cizince). Netušíte někdo důvod?

Jestli ses na zeleznorudsku, Tady je par hotelu v ukrajinských rukách a jede se hotovost…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tom4 napsal:

Z hotovosti nikdo nemá procento nebo dvě provizi. Majoritu u nás má tuším Global Payments provozující platební terminály. Z každé transakce dostanou X,X%. 

Když máš například restauraci někde na horách a uděláš obrat 10 až 15 milionů ročně, pak i 1% je 100 až 150 tisíc korun za rok. Za to uděláš víkendový vzdělávací výlet / mejdan pro všechny zaměstnance na jaře po sezoně a na podzim před sezónou druhej a ještě ti zbyde. A troufnu si říct že při tomto obratu ti procento nikdo nedá, budou chtít 1,5 a více.

A to je jen restaurace s průměrným obratem 30 tisíc za den. Znám restaurace co umí udělat desetkrát tolik. 

U obchodu se suvenýry či stánku s kafem a zákuskem, který mají obrat milion nebo dva za rok, jedou jako OSVČ neplátce DPH, tam je ta motivace ušetřit každou korunu ještě větší. Protože to je byznys z ruky do huby, malý obrat, klidně 3% poplatek z karetní transakce a k tomu stovku měsíčně poplatek za terminál (ti větší už to neplatí) tak se klidně jedná o deset tisíc za rok. A to jsou v tomhle podnikáni peníze které se počítají.

Tedy, neříkám že snaha tajit příjmy neexistuje, ale . . .  nemusí to být tak jak to vypadá.

 

Nepřijde mi, že by poplatek za platbu kartou byl jediným důvodem nepřijímání karet v těchto provozovnách. Zvláště na horách musí být ztráty na tržbě mnohonásobně vyšší - vidím ty prodloužené obličeje nepřipravených hostů (obvykle včetně mého), co vytahují z kapes porůznu zapomenuté mince (pokud mají štěstí) a místo komplet oběda kupují s bídou čaj či pivo...

Zdá se mi proto, že šedá ekonomika bývá hlavním motivem, pokud tedy třeba nechybí signál :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Bobisek napsal:

Nepřijde mi, že by poplatek za platbu kartou byl jediným důvodem nepřijímání karet v těchto provozovnách. Zvláště na horách musí být ztráty na tržbě mnohonásobně vyšší - vidím ty prodloužené obličeje nepřipravených hostů (obvykle včetně mého), co vytahují z kapes porůznu zapomenuté mince (pokud mají štěstí) a místo komplet oběda kupují s bídou čaj či pivo...

Zdá se mi proto, že šedá ekonomika bývá hlavním motivem, pokud tedy třeba nechybí signál :) 

Musis lidem vic verit, Bobisku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci potřebuju rádio do kuchyně s těmito parametry:

- digitální rádio + USB, nechci žádný CD, kazetky, budíky, časy, atd. 

- dálkové ovládání 

- napájením normálně zásuvka

- nejlépe jeden celek, ale skousnul bych i dělený, jako repráky a věž

nejlíp mi vychází cenově nějaká hifi věž s tim, že teda budu mít CD navíc.., ale kdyby měl někdo nějakej dobrej tip :default_smile:. Je to do kuchyně, takže nepotřebuju nějaký dělo, ale zase né nějakej šit. Co jsem tak brouzdal, tak jednokrabicový rádia lítaly ceny okolo 4tis+, ale zase věřim, že to bude kvalita, kterou ale v kuchyni nevyužiju  

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...