Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Takže vlastně žádná věda. No co jsem koukal, tak mají různé příkony. To má vliv na co? Na spotřebu, na rychlost pečení?

Oukej, asi vyberu zlatou střední cestu a aby to nějak vypadalo :D

Stejně si myslím, že to nakonec skončí někde v propadlišti dějin v kuchyňské lince.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2022 v 9:32, Harwey napsal:

jop presne:) tak stastnu ruku pri vybere a nech pani domacej vydrzi to nadsenie co najdlhsie:)

Tak asi vybráno

https://domaci-pekarny.heureka.cz/eta-7149-90030/?gclid=CjwKCAjw8JKbBhBYEiwAs3sxN-gBlAp54OAVXo8icgCvTRaq33LshcuG-yaVIbSNYhM02J-6N3fpcxoC7mgQAvD_BwE#prehled/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2022 v 12:55, johny357 napsal:

Dotaz: nevite prosim nekdo.....? Kdyz si objednam zbozi (cca 200 USD) ze zahranici mimo EU, tak v ramci celniho mam platit DPH + clo. Nicmene chci to zbozi dat do nakladu firmy. Jak je to pak s dph? Platim ho poste a pak si o nej zazadam od statu? Nebo neplatim? Diky

Pokud je to na firmu tak by se DPH nemelo platit. Jen se to procli a DPH platis az z prodeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono je to už pár let, co jsem dovážel ze zemí mimo EU. ale platilo, že jsi na celnici dostal výměr na clo a DPH, to jsi zapaltil (případně jsi měl podepsaný ručitelský závazek). výměr zároveň fungoval jako daňový doklad, takže v přiznání k dph &kontrolním hlášení jsi uvedl číslo výměru a to jak na vstupu, tak na výstupu daně. ( de facto obdoba dnešního reverse charge). 

před 16 hodinami, Bob napsal:

Platim ho poste a pak si o nej zazadam od statu? Nebo neplatim? Diky

tohle je správě. platíš a zažádáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxem se na to podíval. A je to opravdu tak, že dnes ani při dovozu ze třetích zemí DPH v okamžiku uvolnění zboží do volného oběhu neplatíš. (podmínkou je, že jsi osoba registrovaná k dani, fyzická osoba platí vždy)  Nicméně povinnost deklarovat jej v daňovém přiznání k DUZP stále platí.

Takže @Bob a @sibirnaya mají pravdu. Díky za osvěžení znalostí.

Detailněji třeba : https://www.du.cz/33/dph-pri-dovozu-zbozi-uniqueidmRRWSbk196FNf8-jVUh4Ep4k9yZSBBpv4keN5RNpzDfo-zTRaMJhqw/?serp=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, nemáte někdo tip na šikovného zlatníka v oblasti Hané, případně Brna, kam bych si mohl nechat zajít upravit snubák? Po nezanedbatelném odtučnění prstýnek vyloženě padá, zpátky na jateční váhu se vracet nehodlám, takže je čas zmenšit, aby mi přestal padat z hnáty. Už jsem měl párkrát namále a doma na zemi bych ho asi našel, ale kdyby mi spadl někdy na lodi, tak su v řiti.

Nevím, nakolik je tu faktor, že se jedná o bílé zlato. Žádné šutry, design jednoduchý, rytí uvnitř jo, ale mezery se najdou. 

Uvítám tipy a rady. U koho, jak, atd.

Předem díky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu ohledně TV techniky...anténa "Kolorka", síla signálu 100%, kvalita signálu taky 100% a stejně mi každý den občas zamrzá a nebo kostičkuje obraz, někdy dobrý, ale to je tak jeden den v týdnu. Předevčírem večer to šlo bez problémů, telku jsem sklapnul a když jsem ji pak za pět minut pustil, tak už to zase vypadávalo, ač jsem provedl jen on/off. Kde by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, TomTomTom napsal:

Prosím o radu ohledně TV techniky...anténa "Kolorka", síla signálu 100%, kvalita signálu taky 100% a stejně mi každý den občas zamrzá a nebo kostičkuje obraz, někdy dobrý, ale to je tak jeden den v týdnu. Předevčírem večer to šlo bez problémů, telku jsem sklapnul a když jsem ji pak za pět minut pustil, tak už to zase vypadávalo, ač jsem provedl jen on/off. Kde by mohl být problém?

Je možné, ze té něco v sousedství ruší. Co mas za přijímač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...